MEB şube müdürlüğü yazılı sınav sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından 1 Nisan 2018 tarihinde yapılan ve binlerce adayın girdiği şube müdürlüğü yazılı sınav sonuçları MEB tarafından gecikmeli olarak açıklandı.

MEB şube müdürlüğü yazılı sınav sonuçları açıklandı

MEB şube müdürlüğü yazılı sınav sonuçları açıklandı. MEB şube müdürlüğü ataması yazılı sınav sonuçları sonuç öğrenme ekranı aktif edildi.

2018 yılı görevde yükselme yönetmeliği çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı 513 şube müdürü ataması gerçekleştirecek. 1 Nisan 2018 tarihinde yapılan yazılı sınav sonuçları daha önceden açıklanan atama takvimi duyurusuna göre MEB şube müdürlüğü yazılı sınav sonuçları 26.04.2018 tarihinde açıklanması gerekiyordu. Ancak Bakanlık sınav sonuçlarını gecikmeli olarak açıkladı.

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ YAZILI SINAV SONUCU

26 Nisan 2018 perşembe günü açıklanması gereken sınav sonucundan dolayı binlerce aday dünden itibaren sonuçları beklerken MEB sınav sonuçlarının açıklanmasının gecikmesi nedeniyle bir duyuru paylaşmamıştı. Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı sınava çok sayıda aday girerken yazılı sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından Bakanlık tarafından sözlü sınav duyurusunun yapılması bekleniyor.

Şube müdürlüğü kadro sayısı

Genel idare hizmetleri sınıfında birinci derece şube müdürü unvanına sahip 513 kişinin ataması gerçekleşecek. MEB uzun süredir şube müdürlüğü ataması için görevde yükselme yazılı sınavı yapmıyor, şube müdürleri görevlendirme veya Bakanlık kanalından atama yolu ile görevlendiriliyordu.

SÖZLÜ SINAV TAKVİMİ

2018 yılı şube müdürlüğü atama duyurusunda MEB tarafından yapılan açıklamada yazılı sınav sürecinin tamamlanmasından sonra sözlü sınavına dair resmi duyurunun yayınlanacağı belirtmişti. Yazılı sınav sonuçlarının açıklanmasından dolayı önümüzdeki günlerde sözlü mülakat takvimi ve detaylarının da netleşmesi bekleniyor.

1 Nisan 2018 şube müdürlüğü yazılı sınav sonuçları için MEB tarafından yapılan açıklama;

T.C. Millî Eğitim Bakanlığı İKGM Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü Görevde Yükselme Yazılı Sınav Sonucu Adaylar yazılı sınav sonuçlarına;

https://mebbis.meb.gov.tr adresine kişisel kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş yaparak, Kişisel Bilgiler Modülü –> Şube Müdürlüğü Yazılı Sınav Bilgileri ekranından ulaşabilirler. 

Şube müdürlüğü sınav sonuç sorgulama ekranı MEBBİS görüntüsü;

MEBBİS şube müdürlüğü sınav sonuç öğrenme ekranı

MEBBİS modülü üzerinde kişisel bilgiler kısmında en altta Şube Müdürlüğü Yazılı Sınav Sonuç Bilgileri ekranı bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM