MEB şube müdürlüğü yazılı sınavı başvuru ekranı MEBBİS girişi açıldı

İKGM Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü için Görevde Yükselme Yazılı Sınavı Başvuru İşlemleri başladı. 2018 yılı MEB şube müdürlüğü yazılı sınavı başvuruları MEBBİS üzerinden alınıyor.

MEB şube müdürlüğü yazılı sınavı başvuru ekranı MEBBİS girişi açıldı

MEB şube müdürlüğü yazılı sınavı başvuru ekranı MEBBİS girişi açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı görevde yükselme şube müdürlüğü yazılı sınavı başvuruları başladı. MEBBİS üzerinden alınmaya başlayan başvurular 01.02.2018 tarihi ile 12.02.2018 tarihi arasında yapılabilecek. Şube müdürlüğü yazılı sınav internet başvurusu ve onay süreci başvuru tarihinin son günü olan 12 Şubat tarihinde saat 18.00’a kadar yapılabilecek.

MEB ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ATAMALARI 2018

MEB şube müdürlüğü atamaları kapsamında geçtiğimiz günlerde yayımlanan duyuru doğrultusunda bugün itibari ile MEBBİS başvuru ekranı aktif oldu. Şube müdürlüğüne başvuru yapmayı isteyen öğretmenler, idareciler başvurularını yapabilirler. 12.02.2018 tarihinde sona erecek elektronik başvurular sonrasında şube müdürlüğü yazılı sınavına girmeye hak kazanan adayların isimleri 15.02.2018 tarihinde açıklanacak. Başvuruları onaylanan adayların MEB şube müdürlüğü yazılı sınav ücretini 19/02/2018-28/02/2018 tarihleri arasında yatırmaları gerekmektedir. Sınav giriş belgeleri ise İKGM tarafından 14/03/2018 tarihinde MEB’in internet sitesinde açıklanacak.

MEB şube müdürlüğü görevde yükselme yazılı sınavı takvimi;

GÖREVDE YÜKSELME YAZILI SINAV TAKVİMİ

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ YAZILI SINAV TARİHİ 1 NİSAN

1 Nisan 2018 tarihinde Pazar günü saat 14.30’da tek oturum hâlinde yapılacak olan MEB şube müdürlüğü yazılı sınavı belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilecek. Şube müdürlüğü yazılı sınavı yapılacak iller; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir,Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van olarak belirlendi.

Şube müdürlüğü yazılı sınav sonuçları 26/04/2018 tarihinde açıklanacak. MEB şube müdürlüğü mülakatı ile ilgili Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ise “Sözlü sınava ilişkin takvim, yazılı sınava ilişkin sürecin tamamlanmasından sonra ilan edilecektir.” denildi.

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ SINAVI BAŞVURU EKRANI

2018 MEB şube müdürlüğü yazılı sınav başvuru ekranı için kişisel bilgiler ile MEBBİS girişi yapılarak başvuru ekranından İKGM Merkez ve Taşra Teşkilatı Atama İşlemleri sekmesinden açılan İKGM Taşra Teşkilatı Şube Müdürlüğü için Görevde Yükselme Yazılı Sınavı Başvuru İşlemleri butonuna tıklayarak başvuru yapılabilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM