Müdür Yardımcılığı Sınav Sonuçları Açıklandı

İKGM tarafından 20.03.2016 tarihinde yapılan Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınavı sonuçları açıklandı.

Müdür Yardımcılığı Sınav Sonuçları Açıklandı

Müdür Yardımcılığı Sınav Sonuçları Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından 20.03.2016 tarihinde yapılan Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınavı sonuçları açıklandı.

20.03.2016 tarihinde saat 14.00’da yapılan, sınava giren adaylara 100 soru sorulmuş ve 110 dakika sınav süresi verilmişti.

MEB Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınavının açıklanma tarihini 18.04.2016 olarak kılavuzda belirtilmişti.

Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınav Sonuçlarını Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ

Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınav Sonuçları MEB tarafından açıklanır açıklanmaz yukarıdaki linkte yer alacaktır.

Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınavında adaylara Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticilerinin Görevlendirmelerine Dair Yönetmeliğin 15. maddesinin 1.fıkrasına göre konular ile bu konuların yazılı sınavdaki ağırlıkları şu şekilde oluşmuştur;

Türkçe Dil Bilgisi %10

Genel Kültür %10

Türkiye Cumhuriyeti Anayasası %10

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu (657 DMK) %10

652 sayılı MEB Teşkilatları ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname %10

Bu konular %10 luk ağırlıkları ile sınavda ön plana çıkmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınavında sorulan sorular ve cevaplar 22.03.2016 tarihinde yayımlanmış ve adaylar ile paylaşılmıştır.

Sitemize sınav sonrasında gelen soruların başında Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınavına girenlere yolluk ödenip ödenmeyeceği konusuydu. Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınavına girenler için yolluk ödenip ödenmeyeceğini aşağıdaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Sınavı başarı ile tamamlayan adayların merak ettiği diğer konu ise Müdür Başyardımcılığı boş normu olan okullar, Müdür Yardımcılığı boş olan, Müdür Yardımcılığı normu açık olan okul listeleri. Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı normu açık olan okulların listesi için aşağıdaki haberimize bakınız.

Sınavı başarı ile tamamlayan adayları öğretmenler için olarak tebrik ederiz. Objektif, olması gerektiği gibi idareciler olarak yollarına devam etmeleri temennisiyle.

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Sonuç açıkladılar ama bu bir şey ifade etmiyor. Kadrolar boş değil, açık kadro yok, var olanlara torpilliler geçecek. Şu anda görevine devam edenler okulları güzelse okullarında kalacak, okulları güzel değilse en iyi okula gidecekler (malum sendikalılar ) , temmuz ayında da sınava girenler havasını alacak ! 100 puan alsan da bir şey fark etmeyecek. Gerçi çoğu kişi gidemediği güzel yere gitmek için bu sınava girdi. Kimsenin idarecilik olarak ölüp bittiğini düşünmüyorum :=)

  2. TC Yİ YAZ sonuç çıksın !! neden mebbis de herkes kendi puanını göremiyor ? haydi onu geçtik , 2009-2011 yıllarında çarşaf liste vardı. neden bu yıl o yapılmadı. şeffaf olsun herkesin sadece puanlarını görelim il mem lerde… zor mu bu kadar..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM