Müdür Yardımcılığı Sınavına Girenlere Yolluk Ödenir Mi?

Müdür Yardımcılığı Sınavına Girenlere Yolluk Ödenip Ödenmeyeceği” konusuna açıklık getiriyoruz.

Müdür Yardımcılığı Sınavına Girenlere Yolluk Ödenir Mi?

Müdür Yardımcılığı Sınavına Girenlere Yolluk Ödenir Mi?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından 20.03.2016 tarihinde Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınavı yapılmıştı. Sınav sorularını buradan sizlerle paylaşmıştık. (Sorular İçin TIKLAYINIZ)

Sınav sonrası Öğretmenler İçin editörlerinin dikkatini çeken bir unsur “Müdür Yardımcılığı Sınavına Girenlere Yolluk Ödenip Ödenmeyeceği” konusu oldu. Çeşitli forumlarda, internet sitesi yorumlarında görülen bu içerik konusunda sağlıklı bilgi vermek için konuya değinmek istiyoruz.

Eğitim Kurumları Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınavı bilindiği üzere tüm illerde yapılmadı, Müdür Yardımcılığı Sınavı Başvuru Kılavuzunda belirtilen 32 il merkezinde tek oturumda yapılan 110 dakika süren bu sınava girenler farklı illere gitmek zorunda kaldılar.

Örnek verecek olursak Tokat’ta görev yapan bir öğretmen bu sınava Tokat’ın sınav yeri olarak belirlenmemesinden dolayı Tokat’ta giremedi. Öğretmen sınava Kayseri’de ya da Tokat’a yakın başka ilde girdi.

Öğretmen arkadaşımız Tokat’tan Kayseri’ye gittiği için gidiş dönüş yolluk masraflarını alabilir mi? Müdür yardımcılığı sınavı için yolluk ödenir mi?

Alamaz. Çünkü bu sınav MEB tarafından personelini görevlendiren, MEB personeline verilen bir görev değildir. Sınav isteğe bağlı, sınava girecekler için bir kariyer sınavıdır. Bu tür sınavlarda MEB personeline yolluk ödenmesi mümkün değildir.

Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınav Sonucu Ne Zaman Açıklanacak?

Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınav Sonucu Açıklanma Tarihi

20.03.2016 tarihinde saat 14.00’da yapılan, adaylara 100 soru sorularak, 110 dakika sınav süresi verilen, Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınavının açıklanma süresini MEB 18.04.2016 tarihi olarak kılavuzda belirtmişti. Öğretmenler İçin olarak biz daha erken açıklanacağını düşünüyoruz. Tahminimiz Nisan ayının ilk haftasının sonuna doğru (8-10.04.2016) Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Sınavının sonucunun açıklanacağını düşünüyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Eğitimde Fırsat ve İmkan eşitliğine aykırıdır yolluk ödenmemesi.Madem bu kadar öğretmeni ne diye yollara sevk ediyorsunuz? Yazık vallahi…

  2. bence verilmesi gerekir… madem her ilde sınav yapmıyorsun. başka ilde girenlerin yolluğunu ver…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM