ÖABT KPSS branş bazında sıralamalar ÖSYM tarafından açıklandı

ÖSYM tarafından 15 Ağustos 2017 tarihinde yapılan bilgilendirmede 2017 Kamu Personel Seçme Sınavına (2017-KPSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarının açıklandığı belirtildi.

ÖABT KPSS branş bazında sıralamalar ÖSYM tarafından açıklandı

ÖABT KPSS branş bazında sıralamalar ÖSYM tarafından açıklandı

ÖSYM Başkanlığı branş bazında sıralamaların lisans alanları dikkate alınarak yapıldığını belirtti. ÖABT adaylarının sıralamaları sağlıklı bir şekilde öğrenebilmesi için atamaya esas lisans alanlarına dikkat etmeleri gerektiği açıklandı. ÖSYM branş bazında sıralama sonuçları “ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine” yansıtılırken T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yapan adaylar branş bazında sıralamalarını öğrenebilecekler.

ÖSYM BRANŞ BAZINDA SIRALAMA SONUÇLARI

ÖSYM başkanlığı tarafından yapılan duyuruda branş bazında sıralama sonuçlarının incelenmesinde göz önünde bulundurması gereken teknik açıklama metninin adaylar tarafından okunması istendi. ÖABT adayları için ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan ÖĞRETMENLİK ALANLARI, ATAMA VE DERS OKUTMA ESASLARI lisans alanlarına dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

ÖSYM AÇIKLAMASI

KPSS: Kamu Personel Seçme Sınavı

DUYURU
(15 Ağustos 2017)

2017 KPSS- Lisans: Branş Bazında Sıralamalar

2017 Kamu Personel Seçme Sınavına (2017-KPSS Lisans) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 15.08.2017 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuruda belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Branş bazında sıralamaların adayların lisans alanları kullanılarak yapılması sebebiyle, ÖABT adaylarının sınava girdikleri ÖABT alanındaki sıralamalarını görmeleri için, MEB’in http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2017_07/11114339_9_cizelgeveesaslar.pdf linkinde yer alan atamaya esas olan bu alanda kabul ettiği lisans alanlarına dikkat etmesi gerekmektedir.

Adayların branş bazında sıralamaları incelerken göz önünde bulundurması gerekenleri içeren teknik açıklama metnine aşağıda bağlantıdan erişilebilir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Branş Bazında Sıralamalar Hakkında Teknik Açıklama

ÖABT Alanları ve İlgili Lisans Programları

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM