Ödenmeyen sınav ücretleri TBMM’de Bakan Yılmaz’a soruldu

2-3 Ocak ve 9-20 Mart tarihlerinde yapılan açık öğretim sınavları ücretlerinin neden yatmadığı Bakan İsmet Yılmaz’a soruldu ve yazılı olarak cevaplanması istendi.

Ödenmeyen sınav ücretleri TBMM’de Bakan Yılmaz’a soruldu

Ödenmeyen sınav ücretleri TBMM’de Bakan Yılmaz’a soruldu

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a öğretmenlerin görev aldığı ancak hala yatırılmayan sınav ücretleri hakkında soru sordu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yazılı olarak cevap verilmesi istendi.

2 Ocak ve 3 Ocak tarihlerinde yapılan Açık Öğretim Lisesi I.Dönem sınavı ile Açık Öğretim Ortaokulu I.Dönem sınavında görev alan MEB personellerine sınav ücretleri hala ödenmedi. Üzerinden yaklaşık 5 ay geçmesine rağmen MEB sınav ücretlerinin ödemesi yapılmadı, hala sınav ücretleri yatmadı.

SINAV ÜCRETİ YATMAMA GEREKÇESİ

İstanbul Milletvekili Engin Altay tarafından sorulan soruda 2-3 Ocak tarihli sınavlarda görev alan öğretmenlerin sınav ücretleri ile 19-20 Mart 2016 tarihinde sınavlarda görev alan öğretmenlerin sınav ücretlerinin neden yatmadığı, sınav ücretlerinin yatmama gerekçesi soruldu.

Altay, açık öğretim sınavlarında görev alan öğretmenlerin sınav ücretlerinin yatmamasının öğretmenler adına mağduriyete sebebiyet olduğunu belirtirken, açık öğretim sınavlarında görev alan öğretmenlerin ücretlerinin ne zaman yatacağını da ilgili metinde belirtti.

MEB’İN BÜTÇESİ

Milletvekili Engin Altay tarafından yazılı olarak sorulan sorular arasında; sınavlarda görev alan ancak ücreti yatmayan öğretmen sayısının kaç olduğu, görev alan öğretmenlere ödenmesi gereken sınav ücretinin tutarının ne olduğu yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığının bütçeden en fazla oranda destek aldığının hükümet tarafından sürekli dile getirilmesine rağmen sınav ücretlerinin yatırılamamasının sebebinin ödenek sorunundan mı kaynaklandığı sorusu da bakan Yılmaz tarafından cevaplanması istenen sorular arasında.

MEB Personel, Personel MEB Haber
MEB Personel Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM