ÖSYM açıkladı, 16 Nisan günü yapılacak olan TUS ve STS sınavları ertelendi

16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Başkanlık ve Anayasa referandumu nedeniyle o güne denk gelen iki önemli sınav ÖSYM tarafından 22 Nisan tarihine ertelendi.

ÖSYM açıkladı, 16 Nisan günü yapılacak olan TUS ve STS sınavları ertelendi

ÖSYM açıkladı, 16 Nisan günü yapılacak olan TUS ve STS sınavları ertelendi

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ve Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (STS) 16 Nisan tarihi yerine 22 Nisan tarihinde yapılacak. Referandum ile çakışan sınav tarihleri muhalefet tarafından milletvekillerinden eleştiri konusu olmuştu. Bu sınavların olduğu gün referandum yapılmasının uygun olmadığını belirten muhalif vekiller bu konuda açıklama istemişlerdi.

SINAVLARA REFERANDUM AYARI

16 Nisan’da yapılacak anayasa ve başkanlık sistemi referandumuna sayılı günler kala, aynı tarihte yapılması planlanan TUS ve STS ÖSYM tarafından 22 Nisan’a ertelendi. Sınavların bir hafta sonrasına ertelendiği ÖSYM tarafından açıklanırken bu konuda gelen eleştirilerde sona ermiş oldu. TUS ve STS için ÖSYM 22 Nisan tarihini karar kıldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olan Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ile Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (STS) için yeni tarihin 22 Nisan 2017 olduğunu açıkladı ve referandumla çakışan sınavlardan kaynaklı problemlerin giderilmesinin amaçlandığı belirtildi.

https://www.ogretmenlericin.com/

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM