ÖSYM e-ALES deneme sınavı yapacak, e-ALES başvurusu başladı

ÖSYM tarafından bir ilk daha uygulanacak. E-ALES öncesi ÖSYM deneme sınavı yapacak. ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 11 Şubat 2017 tarihinde yapılacak olan e-ALES öncesi deneme sınavı yapılacağı açıklandı. E-ALES deneme sınavı tarihi ise 28 Ocak 2017 olarak açıklandı.

ÖSYM e-ALES deneme sınavı yapacak, e-ALES başvurusu başladı

ÖSYM e-ALES deneme sınavı yapacak, e-ALES başvurusu başladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi bu yıl ALES sınavında yeni bir uygulama getiriyor. E-ALES olarak uygulanacak sınav öncesinde ise ÖSYM tarafından E-ALES deneme sınavı yapılacak.  28 Ocak 2017 tarihinde yapılacak olan e-ALES deneme sınavı başvuruları bugün başladı. e-ALES deneme sınavı başvuru tarihleri 6 Ocak 2017-18 Ocak 2017 olarak açıklandı. e-ALES’e girecek adaylar e-ALES öncesi yapılacak olan deneme sınavına 18 Ocak tarihine kadar başvuru yapabilecekler.

E-ALES 11 ŞUBAT 2017’DE YAPILACAK

ÖSYM, e-ALES’in yapılacak olduğu tarihi 11 Şubat 2017 olarak belirledi. Ancak ilk defa yapılacak olan elektronik ALES öncesinde adayların sistemi tanımaları, aşina olmaları adına ÖSYM tarafından bir nevi tanıtım sınavı yapılacak. ÖSYM’nin internet sitesinde e-ALES kılavuzu yer almazken, elektronik sınavlar için hazırlanan e-sınav kılavuzu bulunmaktadır. E-sınav kılavuzu Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) için hazırlanmış olup, e-ALES deneme sınavı başvurusunda bu kılavuz gözükmektedir.

E-ALES DENEME SINAVI ÜCRETİ 20 LİRA

ÖSYM duyurusunda e-ALES deneme sınavı başvurusu yapacak adayların 20 lira ücret yatırması gerektiği vurgusu yaptı. Deneme sınavı için 20 lira ücret talep eden ÖSYM yapılacak olan e-ALES Deneme Sınavı sonuçlarının ALES puanı yerine geçmeyeceği uyarısında bulundu.

e-ALES Deneme Sınavı başvuruları https://odeme.osym.gov.tr/ adresine tıklandıktan sonra gelen ekrandan ilgili yerlerin doldurulması ile yapılacak. ÖSYM duyurusunda e-ALES Deneme Sınavı başvurusu yapan adayların eALES ve e-YDS başvurusu da yapabileceklerini belirtti.

E-YDS SINAVI

Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) e-ALES sınavı gibi elektronik ortamda yapılacak olup ilgili kılavuzda e-YDS sınav tarihleri belirtilmiştir. E-YDS başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ (E-ALES başvuru kılavuzu yerine de geçer)

2017 e-YDS Sınav ve Başvuru Tarihleri

e-yds

E-ALES deneme sınavı başvurusu yapmak için TIKLAYINIZ

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM