Sınavla öğrenci alacak okullara ilişkin merkezi sınavda dikkat edilecekler

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarına ilişkin merkezî sınavda dikkat edilecek hususlar duyurusu yayınladı.

Sınavla öğrenci alacak okullara ilişkin merkezi sınavda dikkat edilecekler

Sınavla öğrenci alacak okullara ilişkin merkezi sınavda dikkat edilecekler

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezî Sınav 01 Haziran 2019 Cumartesi günü, yurt içi ve yurt dışı sınav merkezlerinde Türkiye saati ile saat 09.30 ve 11.30’da başlayacak. Merkezî Sınavda birinci oturum, 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve süresi 75 dakika; ikinci oturum ise 40 soruluk sayısal alandan oluşacak ve süresi 80 dakika olacak.

SINAVA İLİŞKİN BİLGİLER

Sözel alanda, 8’inci sınıf Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap
Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil, sayısal alanda ise Matematik ve Fen Bilimlerinden sorular yöneltilecek. Sınava giriş kimlik kontrolleri ve salonlara yerleştirmenin zamanında yapılabilmesi için öğrenciler en geç saat 09.00 ve 11.10’da fotoğraflı sınav giriş belgelerinde belirtilen binada
salonlara alınmak üzere hazır bulunacaklar.

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Salon başkanı, gözetmen, salon görevlilerinin yapacağı ve dikkat edeceği işlemler, yedek gözetmenin görevleri, sınav güvenlik poşetinin açılması ve kapatılması gibi hususlar MEB tarafından detaylı şekilde açıklandı.

Merkezi sınavda dikkat edilecek hususlar için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM