Son Dakika! TEOG Sonuçları Açıklandı

Son Dakika! TEOG Sonuçları Açıklandı 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ve yaklaşık 1.3 milyon öğrencinin girmiş olduğu Ortak Sınavlar (TEOG) sonuçları açıklandı ve e-okul sistemine yüklendi. Ortak sınav sonuçlarının genel ismi ile TEOG sonuçlarının 10 Ocak 2016 tarihinde açıklanması gerekiyordu. TEOG’da sorulan sorulardan 5 soru ile ilgili 7 ayrı iptal davası açıldı. Mahkemeler […]

Son Dakika! TEOG Sonuçları Açıklandı

Son Dakika! TEOG Sonuçları Açıklandı

25-26 Kasım 2015 tarihlerinde 8. sınıf öğrencilerine yönelik yapılan ve yaklaşık 1.3 milyon öğrencinin girmiş olduğu Ortak Sınavlar (TEOG) sonuçları açıklandı ve e-okul sistemine yüklendi.

Ortak sınav sonuçlarının genel ismi ile TEOG sonuçlarının 10 Ocak 2016 tarihinde açıklanması gerekiyordu. TEOG’da sorulan sorulardan 5 soru ile ilgili 7 ayrı iptal davası açıldı. Mahkemeler arasında ilgili evrakların incelenmesi, gönderilmesi sürecinin sıkıntılı olarak işlemesinden dolayı süreç zorlaştı. Görevli mahkeme Ankara 11. İdare Mahkemesi’ne evrakların teslim edilmesiyle karar süreci hızlı bir şekilde yeniden işlemeye başladı.

Mahkemeden çıkan karar neticesinde TEOG an itibari ile açıklandı.

TEOG Sonuçlarına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ.

TEOG’da İki Farklı Sonuç Olacak

Haberimizi Okuyunuz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim