Sözleşmeli öğretmen alımı sözlü sınav değerlendirme formu Ek-3

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü 2018 yılı 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması sözlü sınavı hakkında duyuru yayınlarken Bakanlık “sözleşmeli öğretmen alımı sözlü sınav değerlendirme formu” ile değerlendirme ölçütlerini de yayınladı.

Sözleşmeli öğretmen alımı sözlü sınav değerlendirme formu Ek-3

Sözleşmeli öğretmen alımı sözlü sınav değerlendirme formu Ek-3

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmen atamaları ile ilgili duyuru yayımladı. Yayınlanan duyuruda 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması sözlü sınavı detayları hakkında bilgi verildi. Bakanlık “sözleşmeli öğretmen alımı sözlü sınav değerlendirme formu Ek-3” formunun da yeniden düzenlendiğini açıkladı.

SÖZLÜ SINAVA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı İKGM tarafından açıklama yapıldı. MEB Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmeliğin 11 inci  maddesinin yürütülmesinin durdurulmasına karar verdiğini hatırlatırken bu karar sonrasında Bakanlığın Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmeliğin 11 inci maddesinde değişiklik yaptığı ve ilgili değişikliğin  24/03/2018 tarihli ve 30370 sayılı Resmî Gazetede yayımlandığı belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasından itibaren geçerli olmak üzere “14/04/2018 ile 08/05/2018 tarihleri arasında sözlü sınava çağırılan adaylar, Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; İletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; Topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri ile yeni yapılan değişikliğe göre Eğitim bilimleri ve genel kültür konularından sınava alınacaklardır.” ifadesini kullandı.

SÖZLÜ SINAV KONULARINDA DEĞİŞİKLİK

Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusunun “7.Sözlü Sınav” başlıklı 7.3. maddesinin değiştirildiği belirtilirken ilgili değişiklik sonrasında maddenin; “Sözlü sınavda adaylar, Eğitim bilimleri ve genel kültür; bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecektir.” olduğu açıklandı.

İlgili sözlü sınav değerlendirme formu;

Değerlendirme formu

Sözleşmeli öğretmen alımı sözlü sınav değerlendirme formu Ek-3 için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM