TEOG dikkat edilecek hususlar açıklaması MEB tarafından yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) gelecek hafta yapılacak olan TEOG sınavları için dikkat edilmesi gereken hususları açıkladı. 2016-2017 öğretim yılı 2. dönem ortak sınavlarda dikkat edilecek hususlar MEB tarafından tüm kurumlara gönderildi.

TEOG dikkat edilecek hususlar açıklaması MEB tarafından yayınlandı

TEOG dikkat edilecek hususlar açıklaması MEB tarafından yayınlandı

2016 2017 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi ortak sınavlar 26 Nisan ve 27 Nisan tarihlerinde yapılacak. TEOG II. Dönem sınavlarının yapılacağı çarşamba ve perşembe günlerinde gerek görev alacak MEB personelleri gerekse de sınavların yapılacağı okulların idarecilerinin dikkat etmesi gereken hususlar maddeler halinde açıklandı. Bina Sınav Komisyonunun Dikkat Edeceği Hususlar, salon başkanının dikkat etmesi gereken hususlar ilgili resmi duyuruda yer aldı.

İKİNCİ DÖNEM TEOG TARİHLERİ: 26-27 NİSAN 2017

Sekizinci sınıflar için yapılan ortak sınavlar (TEOG) 26 Nisan 2017 Çarşamba günü ve 27 Nisan 2017 Perşembe günü yapılacak. İki günde toplamda 6 dersten yapılacak olan sınavlar günde 3 sınav olarak gerçekleşecek. TEOG’da 26 Nisan 2017 Çarşamba günü Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi derslerinden sınav yapılacak. 27 Nisan 2017 Perşembe günü yapılacak sınavlar ise Fen Bilimleri, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil.

TEOG Takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı TEOG sınav poşetlerinin nasıl açılıp nasıl kapatılması gerektiği konusunda da resimli anlatım yaptı. Her sınavda yapılan sınav poşeti hatalarını en aza indirmeye çalışan MEB, sınavlarda yapılan sınav poşeti açılması, kapatılması, yırtılması gibi hatalardan dolayı tutulan tutanakların fazlalığına geçtiğimiz dönemlerde dikkat çekmişti.

İlgili resmi duyuru için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM