YGS’de 2 Soruya İptal, Bir Soruya Revize Kararı Çıktı

YGS’de 2 Soruya İptal, Bir Soruya Revize Kararı Çıktı YGS‘de 2 Soruya İptal, Bir Soruya Revize Kararı Çıktı Kafalarda Şu Soru Tekrar Canlandı ÖSYM Ne Zaman Hatasız Sınav Yapacak? ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Demir, 2016 YGS sınavı hakkında açıklama yaptı. ÖSYM, YGS 2016 sınavında 2 soruyu iptal etti. YGS‘de hangi sorular iptal edildi? ÖSYM Başkanı Demir, […]

YGS’de 2 Soruya İptal, Bir Soruya Revize Kararı Çıktı

YGS’de 2 Soruya İptal, Bir Soruya Revize Kararı Çıktı

YGS‘de 2 Soruya İptal, Bir Soruya Revize Kararı Çıktı Kafalarda Şu Soru Tekrar Canlandı ÖSYM Ne Zaman Hatasız Sınav Yapacak?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Demir, 2016 YGS sınavı hakkında açıklama yaptı. ÖSYM, YGS 2016 sınavında 2 soruyu iptal etti. YGS‘de hangi sorular iptal edildi? ÖSYM Başkanı Demir, Matematik testinden 15. sorunun, Fen Bilimleri testinden 9. sorunun iptal edildiğini duyurdu.

YGS 2016’DA 2 SORU İPTAL EDİLDİ

ÖSYM Başkanı Demir’in Açıklaması:

“13 Mart 2016’da gerçekleştirilen Yükseköğretime Geçiş Sınavına (2016-YGS) ait madde analizleri incelendi, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlandı, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirildi ve ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından temel soru kitapçığında yer alan temel matematik testindeki 15. soru ile fen bilimleri testindeki 9. sorunun iptal edilmesine, fen bilimleri testindeki 7. sorunun “A” olarak girilmiş cevabının “D” olarak değiştirilmesine karar verildi.”

 YGS 2016 SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM, sınav sonuçlarını 25 Mart’ta açıklayacak. Adaylara sonuç belgeleri gönderilmeyecek olup adaylar YGS sonuçlarını, T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden, SMS ve mobil uygulamalarından öğrenebilecekler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Şu soruları adam akıllı inceleyip öyle sınav kitapçığına baksanız olmaz mı ? Neden her sınavda iptal oluyor…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM