YGS’ye geç kalan, giremeyenler için son açıklama İsmet Yılmaz’dan geldi

Sınava geç kaldıkları için veya 15 dakika kuralına takıldıkları için YGS’ye giremeyen, sınava yetişemeyen, sınava alınmayan öğrencilerin durumları hakkında son açıklamayı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptı.

YGS’ye geç kalan, giremeyenler için son açıklama İsmet Yılmaz’dan geldi

YGS’ye geç kalan, giremeyenler için son açıklama İsmet Yılmaz’dan geldi

YGS’ye geç kaldıkları için sınava alınmayan öğrencilerin Kamu Denetçiliği Kurumu’na yaptıkları başvuruların sonucu sonrasında değerlendirme yapılacağını belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, KDK raporuna göre hareket edeceklerini açıkladı. YGS mağdurları için Kamu Denetçiliği Kurumu raporunun çözüm olacağına değinen Yılmaz, KDK raporunun kurumlar tarafından uygulanması gerektiğini açıkladı.

YGS MAĞDURLARI KDK’YA BAŞVURDU

Bu yıl hayata geçirilen ve 15 dakika kuralı olarak bilinen kural Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek adayların mağduriyetine neden oldu. TV ekranlarında ve kamudan haber internet sitelerinde mağdur öğrencilerin görüntüleri günlerdir konuşuldu. YGS’ye giremeyen, geç kaldıkları için sınava alınmayan öğrenciler ise mağdur olduklarını ve YGS için telafi sınavı yapılması taleplerini Kamu Denetçiliği Kurumu’na (KDK) başvuru yaparak ilettiler. Kamu Denetçiliği Kurumu’nun yapılan başvuruları incelediği ve öğrencilerin lehine karar vermesinin kuvvetle muhtemel olduğu belirtiliyor.

YILMAZ: KDK RAPORUNU BEKLEMEK LAZIM

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ise YGS mağdurlarının durumlarının çözülmesi için Kamu Denetçiliği Kurumu’na yapılan başvurunun sonucunun beklenmesi gerektiğini açıkladı. Gelecek KDK raporuna kamu kurumlarının uyması gerekliliğini vurgulayan Yılmaz, KDK raporuna göre bir karar alınacağını belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM