Yusuf Tekin; Müdür yardımcılığı sınavında yargı kararını bekliyoruz

Müsteşar Yusuf Tekin müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı ataması ile ilgili twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Yusuf Tekin; Müdür yardımcılığı sınavında yargı kararını bekliyoruz

Yusuf Tekin; Müdür yardımcılığı sınavında yargı kararını bekliyoruz

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı ataması ile ilgili twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Tekin son dönemde karman çorman bir hale gelen ve özellikle kamu haber sitelerinde bilgi kirliliğinden geçilmeyen müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yönetici görevlendirmeleri ile ilgili açıklama yaptı.

Müsteşar Yusuf Tekin müdür yardımcılığı sınavı ile ilgili çok fazla spekülasyon yapıldığına dikkat çekerek, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, MEB müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavını iptal etmediğini ifade etti.

YÜRÜTMENİN DURDURULMASI

Tekin açıklamasında müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavına bir sendika tarafından açılan davadan dolayı yürütmenin durdurulması kararı verildiğini, bu karardan dolayı sınavla ilgili şu anda bir işlem yapılamayacağını, MEB personeline sanki MEB’in müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavını iptal edilmiş gibi spekülasyon yapıldığını, MEB’in sınavı iptal etmediğini vurguladı.

MEB SAVUNMASINI YAPTI

Tekin, yargı kararına MEB’in gerekli itirazda bulunduğunu belirtirken, bakanlığın sınavla ilgili savunmasını da yaptığını artık yargının kararını beklediklerini ifade etti. Eğer yargı MEB müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığı yazılı sınavını iptal etmezse biz de buna göre yönetici atamasını, görevlendirmesini yapacağız açıklamalarında bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin’in yaptığı açıklamayı görmek için TIKLAYINIZ

 

 

MEB Personel, Personel MEB Haber
Personel MEB

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Yargı kararları ne olursa olsun,Meb bildiğini uygulayacaktır……..Hangi yargı kararı uygulandı ?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM