10.Yıl Marşını yasaklayan İl Müdürüne hapis cezası

10. Yıl Marşını yasaklayan Bolu İl Milli Eğitim Müdürü, Balıkesir İl Milli Eğitim Eski Müdürü Yusuf Cengiz, kamuyu zarara uğratmak ve görevi kötüye kullanmaktan dolayı 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

10.Yıl Marşını yasaklayan İl Müdürüne hapis cezası

10.Yıl Marşını yasaklayan İl Müdürüne hapis cezası

Bolu İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Yusuf Cengiz’in Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yaptığı dönemdeki usulsüzlüklerden dolayı yargılanması karara bağlandı.

Balıkesir İl Milli Eğitim Eski Müdürü Yusuf Cengiz ile birlikte Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürü ve iki şube müdürü kamuyu zarara uğratmaktan dolayı hapis cezasına çarptırıldılar.

KAMUYU ZARARA UĞRATMA

Mesleki Eğitim Merkezinin altı müdür yardımcısı normu varken usulsüz olarak yedi müdür yardımcısı çalıştıran, buna göz yuman, kamuyu zarara uğrattıkları gerekçesi ile haklarında Cumhuriyet savcılığına şikayette bulunulan ve sonucunda üç ile beş ay arasında hapis cezasına çarptırılan Yusuf Cengiz, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Şube Müdürleri ve Okul Müdürü için hükmün açıklanması geri bırakıldı.

10.YIL MARŞINA YASAK

Şu anda Bolu İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan ve okul müdürleri ile yaptığı toplantıda okullarda 10.yıl Marşının çalınmasını yasakladığı iddia edilen İl Müdürü Yusuf Cengiz’in, Balıkesir’de görev yaparken ki görevi kötüye kullanmak ve kamuyu zarara uğratmaktan açılan davasından 5 ay hapis cezası alması eğitim camiasını hareketlendirdi.

10.Yıl Marşını yasaklamasından dolayı sosyal medya başta olmak üzere kamudan haber sitelerinde ve gazetelerin internet sayfalarından büyük tepki toplayan Cengiz, bu ceza için nasıl bir yasak getirtebilir (!)

İl Milli Eğitim Müdürü olarak norm fazlası idareci çalıştırıyorsunuz, o idareciye devlet malından para ödetip kamuyu zarara uğratıyorsunuz ve bunlara il milli eğitim müdürü olarak göz yumuyorsunuz sonra da yeni görev yerinizde gerekçe dahi gösteremeden 10.Yıl Marşı’nı yasaklıyorsunuz.

Adalet…

Sendikalardan Son Haberler
Sendika Haberleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM