15200 MEB personeli açığa alındı, açığa almalar devam ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında yürütülen çalışmalar ve soruşturmalar bünyesinde 15200 kamu çalışanının açığa alındığı belirtildi.

15200 MEB personeli açığa alındı, açığa almalar devam ediyor

15200 MEB personeli açığa alındı, açığa almalar devam ediyor

MEB’in internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada FETÖ örgütü ile bağı olan kamu çalışanlarına yönelik yürütülen çalışmalarda şu ana kadar 15200 MEB personelinin açığa alındığı belirtildi.

OPERASYONLAR SÜRÜYOR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada kamu çalışanlarına yönelik operasyon ve çalışmaların sürdürüldüğü vurgulanırken açığa alınan kişiler hakkında soruşturma sürecinin devam ettiği ifade edildi.

MÜCADELE ETKİN OLMALI

Yapılan açıklamada FETÖ örgütü ile tüm kamu ve kurumlarda mücadelenin etkin bir şekilde yürütülmesi gerektiği vurgusu yapılırken ilgili örgütün devletin demokratik hukuk düzenine ve kamu kurum kuruluşlarının işleyişine yönelik bir darbe teşebbüsünde bulunduğu belirtildi.

ORTADAN KALDIRILACAK

MEB yapmış olduğu açıklamada tüm kamuda örgütle bağlantılı kişi ve kuruluşların faaliyetlerini ortadan kaldırmak için mücadele edeceği ifade edildi. MEB bünyesinde bu yapıyla bağlantılı olan özel eğitim kurumları, yurtlar, okullar ile MEB bünyesinde çalışan resmi olarak MEB personeli olan kişiler hakkında gerekli soruşturma ve incelemelerin devam edeceği belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM