17 öğretmen tutuklandı. Malatya’da FETÖ operasyonu!

Meslekten ihraç edilen öğretmenlere yönelik FETÖ soruşturması sürüyor. Örgütle bağlantısı olan ve KHK’lerle meslekten ihraç edilmiş 17 öğretmen tutuklandı. Malatya’da sürdürülen operasyonda gözaltına alınan 18 öğretmenden 17 sinin tutuklandığı açıklandı.

17 öğretmen tutuklandı. Malatya’da FETÖ operasyonu!

17 öğretmen tutuklandı. Malatya’da FETÖ operasyonu!

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasında meslekten ihraç edildikleri belirtilen öğretmenler tutuklandı. Meslekten ihraç edilmiş öğretmenlere yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 18 öğretmenden 17 si tutuklandı ve cezaevine gönderildi. Tutuklanan öğretmenlerin örgüte üye olmak suçu ile tutuklandıkları belirtildi.

17 ÖĞRETMEN TUTUKLANDI 1 KİŞİ SERBEST

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturmasında Malatya’da gözaltına alınan ve Emniyete götürülen 18 öğretmenin Emniyetteki işlemleri tamamlandı. 1 öğretmen adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 17 öğretmen ise tutuklandı. Sağlık kontrolü işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye gönderilen öğretmenlerden 17 si tutuklanırken bir öğretmen serbest bırakıldı.

İHRAÇ EDİLMİŞLER

18 öğretmenin yayımlanan ihraç KHK’lerinde meslekten atıldıkları öğrenildi. FETÖ/PDY bağlantıları gerekçesi ile meslekten ihraç edilen ve daha sonrasında yapılan operasyonda gözaltına alınan 18 öğretmenden 17 si tutuklandı. Öğretmenlerin tutuklanma sebebi olarak örgüt üyeliği belirtilirken, ByLock uygulaması ya da farklı bir durum olup olmadığı açıklanmadı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Devletimiz suçsuz ile suçluyu ayırmada o kadar hassas ki komisyonu son gün kuracak sanırım.Burdan yola çıkarak bile komisyonun ne kadar aldatmaca bir iş olduğu aşikar.C.başkanlığı sistemi için gece gündüz mesai harcayanlar milyonlara yaklaşan mağdur ve yakınlarının derdine derman olacak tek bir adım atmıyorlar.

    • aynen…ben son gun bile kurulmaz diyorum.AB ozel gundemle toplanacakti bu karar alinmasaydi.onu engellediler amaca ulastilar. ikinci toplanma zamani haziranda. haziranda bisey daha yaparlar okadar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM