2 Aralık tarihinde göreve iade edilen öğretmenlerin illere göre dağılım bilgileri

Bugün göreve iade edilen öğretmenlerin tamamının Eğitim-Sen üyesi olduğu CHP Milletvekili Ceyhun İrgil tarafından açıklandı. Göreve iade edilen Eğitim-Sen üyelerinin illere göre dağılım bilgisi ise Eğitim-Sen tarafından açıklandı.

2 Aralık tarihinde göreve iade edilen öğretmenlerin illere göre dağılım bilgileri

2 Aralık tarihinde göreve iade edilen öğretmenlerin illere göre dağılım bilgileri

Eğitim-Sen’in resmi twitter hesabından açığa alınan ve göreve iade edilen öğretmen üyeleri hakkında açıklamalar yapıldı. Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada 2 Aralık tarihinde göreve iade edilen öğretmenlerin bilgileri, isimleri yer almazken, iade edilen MEB personelinin illere göre dağılımı verildi.

DİYARBAKIR AĞIRLIKLI

02.12.2016 tarihinde göreve iade edilen öğretmenlerin Diyarbakır ağırlıklı olduğu gözükmektedir. Eğitim-Sen açıklamasında Diyarbakır’da 1444 Eğitim-Sen üyesinin göreve iade edildiğini belirtti. 9 Eylül tarihinde Diyarbakır’da 4500 civarı öğretmen açığa alınmıştı. Diyarbakır’da açığa alınan öğretmenlerden bir kısmı 25 Kasım tarihinde göreve iade edilmişti. 9 Eylül tarihinde açığa alınan 10 bin civarı öğretmenin açığa almalarda ve iadelerde Diyarbakır ili ön plana çıkmaktadır. 2 Aralık tarihi itibari ile Diyarbakır’da açığa alınan ve göreve iade edilen öğretmen sayısı 1144, 25 kasım tarihinde göreve iade edilen öğretmen sayısı 2253, toplamda ise Diyarbakır’da göreve iade edilen öğretmen bilgisi/sayısı 3397 olmuştur.

MARDİN’DE 1453, VAN’DA 180, GAZİANTEP’TE 162 EĞİTİM-SEN ÜYESİ

Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada ve bilgilere göre göreve iade edilen öğretmenlerin illere göre bilgileri ve dağılımları aşağıdaki gibi oluştu.

Mardin’de göreve iade edilen Eğitim-Sen üyesi öğretmenler; Sayı 1453 kişi

Ankara’da göreve iade edilen Eğitim-Sen üyesi öğretmenler; Sayı 7 kişi

Diyarbakır’da göreve iade edilen Eğitim-Sen üyesi öğretmenler; Sayı 1443 kişi

İstanbul’da göreve iade edilen Eğitim-Sen üyesi öğretmenler; Sayı 49 kişi

Adana’da göreve iade edilen Eğitim-Sen üyesi öğretmenler; Sayı 9 kişi

Batman’da göreve iade edilen Eğitim-Sen üyesi öğretmenler; Sayı 92 kişi

Gaziantep’te göreve iade edilen Eğitim-Sen üyesi öğretmenler; Sayı 162 kişi

Van’da göreve iade edilen Eğitim-Sen üyesi öğretmenler; Sayı 180 kişi

Urfa’da göreve iade edilen Eğitim-Sen üyesi öğretmenler; Sayı 43 kişi

Bingöl’de göreve iade edilen Eğitim-Sen üyesi öğretmenler; Sayı 43 kişi

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

    • Egitim sen sendikacilik yapıyor…üyelerine sahip çıkıyor. .eylem miting vb kararları alıyor. ..siyasi destek de var…haliyle hükümet üzerinde baskı oluştu ve geri adım atmak zorunda kaldılar. ..Feto den alinanlar ise sahipsiz herkes tirsiyormus aman döndürürüz sonra bi pürüz çıkar da biz de fetö cü ilan ediliriz diye…offf offf. …eylem yapan katil devlet diye alınanlar kadar itibar bırakılmadı biz de yazık

    • Egitim sen sendikacilik yapıyor…üyelerine sahip çıkıyor. .eylem miting vb kararları alıyor. ..siyasi destek de var…haliyle hükümet üzerinde baskı oluştu ve geri adım atmak zorunda kaldılar. ..Feto den alinanlar ise sahipsiz herkes tirsiyormus aman döndürürüz sonra bi pürüz çıkar da biz de fetö cü ilan ediliriz diye…offf offf. …eylem yapan katil devlet diye bağıranlar kadar itibar bırakılmadı biz de yazık

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM