2 Öğretmen Tutuklandı, Üye Oldukları Sendika pkk!

Dargeçit ilçesinde 2 öğretmen tutuklandı. Gözaltına alınan 2 öğretmenin terör örgütü pkk’ya üye oldukları sebebiyle tutuklandıkları belirtildi

2 Öğretmen Tutuklandı, Üye Oldukları Sendika pkk!

2 Öğretmen Tutuklandı, Üye Oldukları Sendika pkk!

Mardin’in Dargeçit ilçesinde 2 öğretmen tutuklandı. Gözaltına alınan 2 öğretmenin terör örgütü pkk’ya üye oldukları sebebiyle tutuklandıkları belirtildi. Öğretmenler İçin olarak bu öğretmenlerin sendikasının pkk olduğunu yorumluyoruz. Çünkü bir öğretmen nasıl olur da pkk’ya üye olabilir? Soruşturma tamamlandıktan sonra gerekli cezalar kesilmelidir. Ayrıca MEB içerisindeki tüm terörist sepmatizanları temizlenmelidir.

2 ÖĞRETMENE TUTUKLAMA

Mardin Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Dargeçit İlçesi Emniyet Amirliği ekiplerince Atatürk Ortaokulunda ve Karabayır İlkokulunda görevli öğretmenler  N.O. ile S.A’nın internet üzerinden, sosyal paylaşım sitesi üzerinden terör örgütü propagandası yaptıklarının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiklerinin tespit edilmesi üzerine inceleme soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Mardin Dargeçit Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı üzerine öğretmenlerin kaldıkları evlerde arama yapıldığı ifade edildi. Yapılan açıklamada N.O’nun evinde terör içerikli 8 kitap, S.A’nın evinde de 1 ruhsatsız av tüfeği ile 52 av tüfeği fişeği ele geçirildiği,  “N.O. ve S.A çıkarıldıkları adli makamlarca, ‘terör örgütüne üye olmak’, ‘terör örgütü propagandası yapmak’, ‘Cumhurbaşkanına hakaret’, ‘Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin yargı organlarını, askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılama’ suçlarından tutuklandı” ifadesine yer verildi.

 Karar

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM