21 öğretmen gözaltına alındı, açığa alınanların son durumunda değişiklik yok

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturmasında operasyonlar ve incelemeler devam ediyor. 21 öğretmen gözaltına alınırken, açığa alınan ve hala açıkta bekleyen öğretmenlerin son durumunda yeni bir gelişme yaşanmadı.

21 öğretmen gözaltına alındı, açığa alınanların son durumunda değişiklik yok

21 öğretmen gözaltına alındı, açığa alınanların son durumunda değişiklik yok

FETÖ/PDY ile işbirliği içerisinde olan, örgütün iletişim programı ByLock uygulamasını kullanan MEB ve kamu personellerine yönelik yürütülen inceleme ve soruşturmalar devam ediyor. 1 Eylül tarihinde meslekten ihraç edilen 28 bin MEB personelinden sonra 29 Ekim tarihinde de FETÖ ve PKK bağlantılı oldukları gerekçesi ile 2219 öğretmen daha ihraç edilmişti. 15 Temmuzdan sonra ve özellikle 8-9 Eylül tarihinde açığa alınan ve haklarında herhangi bir işlem yapılmamış olan açığa alınan öğretmenlerin son durumu hakkında da resmi bir gelişme yaşanmadı.

4 İLDE 21 GÖZALTI

Emniyet birimlerince Adana, Denizli, Gaziantep ve Ankara illerinde yapılan operasyonlarda 21 öğretmen gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğretmenlerden bazılarının ByLock uygulaması kullandıkları gerekçesi ile gözaltına alındıkları belirtildi. 25 adrese eş zamanlı yapılan FETÖ operasyonunda beşi bayan olmak üzere 21 öğretmen gözaltına alındı.

ÇEKMEYİN, ÖĞRENCİLERİM VAR

Gözaltına alınan öğretmenler arasında bir bayan öğretmenin gözaltına alınmalarını çeken gazetecilere yaptığı açıklama dikkat çekti. Gözaltına alınan bayan öğretmen “çekmeyin benim öğrencilerim var” açıklaması operasyonda en dikkat çeken nokta oldu. FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan öğretmenlerin neden gözaltına alındıklarını bilmedikleri ifade edildi.

Öğretmenler İçin

Haber Resmi: Sözcü

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim