22 polis, 4 kamu personeli tutuklandı, 26 akademisyen adliyeye sevk edildi

Kamuda yürütülen FETÖ soruşturmasında tutuklamalar ve gözaltına almalar devam ediyor. Birkaç ilde düzenlenen soruşturma haberlerini sizlere aktarıyoruz.

22 polis, 4 kamu personeli tutuklandı, 26 akademisyen adliyeye sevk edildi

22 polis, 4 kamu personeli tutuklandı, 26 akademisyen adliyeye sevk edildi

15 Temmuz hain darbe girişimi sürecinden itibaren kamuda FETÖ/PDY soruşturmaları devam ediyor. Yapılan inceleme ve soruşturma işlemlerinde gözaltına alınanlar ve tutuklananların ifadelerinden yola çıkarak daha da ayrıntılı olarak yürütülen soruşturmalarda kamu personelleri ve akademisyenler başta olmak üzere 5 Aralık Pazartesi günü akşam saatlerinde çok sayıda kamu çalışanı gözaltına alındı, tutuklandı.

22 POLİS TUTUKLANDI

Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturmasında 22 polis hakkında gözaltına alma kararı verildi. Gözaltına alınan polisler emniyetteki işlemlerinin bitmesinden sonra Adliyeye sevk edildiler. Savcılık tarafından alınan ifadelerden sonra gözaltına alınan 22 polisin hepsi tutuklanarak ceza evine gönderildi.

8 KAMU PERSONELİNDEN 4’Ü TUTUKLANDI

Kırıkkale’de yürütülen soruşturmalarda ise gözaltına alınan sekiz kamu personeli arasından dördü tutuklandı. Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturmasında terörle mücadele ekipleri tarafından FETÖ bağlantıları oldukları gerekçesi ile 8 kamu personelinin evlerine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Gözaltına alınanlardan dördü tutuklandı.

26 AKADEMİSYEN ADLİYEDE

Yıldız Teknik Üniversitesi akademisyenleri oldukları belirtilen 30 kamu personeli gözaltına alındı. Gözaltına alınan 30 akademisyenden 26’sı tutuklama istemiyle adliyeye sevk edildi. FETÖ’nün üniversitelerdeki akademik kadrolaşması üzerinde yürütülen soruşturmalarda Yıldız Teknik Üniversitesi’nde 30 akademisyen gözaltına alındı ve 26’sı tutuklanma talebiyle sevk edildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM