67 MEB personeli, 36 Sağlık personeli gözaltına alındı

Kamuda yürütülen FETÖ soruşturmaları kapsamında 19 ilde 67 MEB, dört ilde ise 36 Sağlık personeli gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğretmen ve sağlık personellerinin işlemleri devam ediyor.

67 MEB personeli, 36 Sağlık personeli gözaltına alındı

67 MEB personeli, 36 Sağlık personeli gözaltına alındı

FETÖ/PDY’na karşılık kamuda sürdürülen inceleme ve soruşturmalar devam ediyor. 4 Kasım 2016 tarihinde öğretmenlere yönelik yapılan operasyonlarda İzmir ağırlıklı olmak üzere 19 ilde 67 öğretmen gözaltına alındı. Sağlık Bakanlığı çalışanlarına yapılan operasyonlarda ise 4 il de 36 çalışan gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişiler arasında KHK ile ihraç edilenlerin de olduğu belirtilirken, gözaltına alınan öğretmen ve sağlık personelinin FETÖ’ye ait ByLock programı kullandıkları açıklandı

BYLOCK KULLANAN 16 ÖĞRETMEN GÖZALTINDA

İzmir’de düzenlenen eş zamanlı operasyonda 16 MEB personeli gözaltına alındı. Yürütülen soruşturma kapsamında haklarında tutuklama kararı çıkartılan 30 öğretmenden 16’sı gözaltına alındı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada KHK ile meslekten ihraç edilmiş öğretmenlerin de yer aldığı 30 öğretmen hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Örgüte maddi destek vermek, örgüte üye olmak, örgüte üye kazandırmak suçlamaları ile haklarında gözaltı kararı verilen öğretmenlere yönelik yapılan operasyonda aralarında İzmir’de okul müdürü olarak da görev yapmış 16 öğretmen gözaltına alındı. Gözaltına alınan öğretmenlerin örgütün haberleşme programı olan ByLock uygulaması kullandığı belirtildi.

18 İLDE 51 GÖZALTI

Kahramanmaraş Elbistan  Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Kahramanmaraş merkezli yürütülen soruşturmada 18 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda Kahramanmaraş, Konya, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya, Mardin, Şırnak, Muğla, Ordu, Iğdır, Ankara, Kars, Erzincan, Antalya, Kayseri, Kütahya, Bingöl ve İstanbul’da belirlenmiş adreslere emniyet yetkilileri tarafından baskın yapıldı.

36 SAĞLIK PERSONELİ GÖZALTINDA

Fetullahçı Terör Örgütü soruşturmasında Gaziantep merkezli Mersin, Osmaniye ve Kilis’te operasyon düzenlendi. ByLock kullandıkları belirtilen 36 sağlık personeli gözaltına alındı. Gözaltına alınan sağlık personelleri arasında 15 doktor ve 4 hemşire de bulunuyor. FETÖ’ye üye olma gerekçesi ile gözaltına alınan sağlık personellerinin işlemleri devam ediyor.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM