672 sayılı KHK ile 1 Eylül tarihinde ihraç edilen öğretmenler aceleye getirildi

Kamudan ihraç edilen binlerce personel bulunmaktadır. İhraç edilenler arasında ise en çok MEB personeli yer almakta olup, genele baktığımızda ise ihraçların büyük bir oranını öğretmenler oluşturmaktadır. İhraç edilen öğretmenlerden göreve iade edilen öğretmen neredeyse bulunmamaktadır. Çünkü ihraç sayısı ile iade sayısı göz önüne alındığında iade edilen 150 civarı öğretmen ihraçlar içinde eriyip gitmektedir.

672 sayılı KHK ile 1 Eylül tarihinde ihraç edilen öğretmenler aceleye getirildi

672 sayılı KHK ile 1 Eylül tarihinde ihraç edilen öğretmenler aceleye getirildi

İhraç edilen 30 binden fazla öğretmenden sadece 150’ye yakın öğretmenin göreve iade edilmesi diğer bakanlıklara göre MEB’i ayırmaktadır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na baktığımız zaman haklarında işlem yapılan kamu personelinin yarıya yakının göreve iade edildiği görülmektedir. Diğer bakanlıklarda ihraç/iade oranı olarak incelendiğinde görülecektir ki MEB hariç tüm bakanlıklarda meslekten ihraç edilenlerin iade oranı kayda değer bir tablo ortaya koymaktadır. Bu konuda açıklama yapan yetkililerin ihraç edilen kamu personelinin göreve iade edildiğini belirtmesinde MEB ayrı tutulmalıdır. Zaten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz dahil MEB yetkilileri ihraçlarda hata yapılmadığını ısrarla vurgulamakta, hata paylarının yüzde bir olduğunun altını çizmektedir.

672 SAYILI KHK’DE ACELE EDİLDİ

672 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile on binlerce kamu personeli meslekten ihraç edildi. İhraç edilenlerin büyük bir kısmının öğretmen olması ihraçlarda Milli Eğitim Bakanlığı’nın aceleci davrandığını göstermektedir. İhraç edilenlerin büyük kısmı Aktif Eğitim-Sen üyesi ya da geçmişte bu sendikaya üye olmuş MEB personelleridir.. FETÖ bağlantılı olanların ihraçları elbette yapılmalıydı ancak sadece sendika üyeliğinden dolayı tek kalemde herkesin meslekten ihraç edilmesi, inceleme ve soruşturma işlemlerinin yapılmaması büyük mağduriyetlere sebep olmuştur, bu mağduriyetler hala devam etmektedir. 672 sayılı KHK’Den sonra yayımlanan Kanun Hükmünde Kararnamelere bakıldığında ihraç sayısı düşmüştür. En büyük ihraç 1 Eylül tarihli 672 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede yaşanmıştır.

SORUŞTURMA AÇILSIN GERÇEK FETÖ ÜYELERİ ORTAYA ÇIKSIN

Meslekten ihraç edilen öğretmenler başta olmak üzere tüm kamu personeline soruşturma açılmalıdır. Bu kişilerin vereceği bilgi, belge ve ifadelerle suçsuz olanların durumu daha kısa sürede netleşmiş olacak, suçlu olanlardan yola çıkarak da gerçek FETÖ mensupları saklandıkları yerlerden ortaya çıkarılacaktır. www.ogretmenlericin.com olarak sitemize gelen yorum ve mesajlarda görülüyor ki öğretmeni, akademisyeni sendikaya üye yapanlar hala görevlerinin başındalar ya da farklı bir sendikanın yönetimine geçerek kendilerini orada zırha almış durumdalar.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

105 yorum

 1. Arkadaşlar niyet baştan bozuk bilmiyorlarmı hak yediklerini yaptıklarının meşru olmadığını oyalamak eziyet etmek geride kalanlara göz dağı vermek kendi yandaşlarını yerleştirmek için kadro boşaltmak vb. Önemli olan ALLAH Korkusu Hesap günü korkusu olan siyasilere ihtiyaç var. Adalet elbet bir gün tecelli eder ama bu vatanın küstürülmüş evlatları ve bu iktidarın bir ayıbı olarak anılır. Asıl hainler sendika üyesi değil banka kaydı yok ama gariban öğretmen saflık yapmış üye yapılmış uyanınca ayrılmış ama kurtulamadı ekmeğinden oldu yazık günah sadece sendika üyesi olup ayrımış olmak meslekten atmaya insanların yıllarca emek vererek kazandığı işini elinden almaya yetmez böyle bir adalet olamaz.

 2. Teşekkür ler sayın editör tespitiniz oldukça yerinde.Panik ile 672 nolu KHK binler mağdur oldu bir gecede ciddi bir gerekçe olmadan sorgulama yapılmadan.Ne zaman girdi ne zaman çıktığın önemi yok.yasal izinle açılmış sendika üyeliği.yoneticisimi idarecisi mi degilmi bakilmadan.ve hatta ,herhangi bir eylemde bulunup bulunmadığı na bile bakılmadan.Ustelik te17/25 Aralık 2013 baz alınarak Şubat 2014 tarihinde feto ile bağının oldugunu bile bilmeden hatıra binayen yada baskı ile üyelikten ihraçlar vicdanları yaraladığı unutulmamalı. Yeniden dikkat Lice irdelenmesi gerekiyor.Yoksa feto nün amacına hizmet etmiş oluruz. Gerçek vatan hainleri kendilerini oldukça iyi gizlemiş ne sendika ne banka vs bulaşmamışlar. Masumlari bulaştırip onların arkasına gizlenmiş oldukları görülüyor.Dertleri binlerce masumu yem olarak kullanıp sokaklara dökmek.

 3. Sayın editör öylesine umudumuz tükendi ki teşekkür ederiz….
  Bizim umutlarimiz tukensede lütfen siz bırakmayın bizi…bu yanlıştan dönülmesinde ufacık bile payı olanlar neguzel dualar alacaklar

 4. Bir sıvı gibi girdiği kabin seklini alan bu fetoculerin Rus Büyük Elcisindede görüldüğü gibi ayiklanmalari devletimiz için zordur bu itibarla suçluyu ve sucsuzuda ayırmak da devletin görevidir sabırlı olun arkadaşlar devletimiz sevkatludir inşallah bu hainlerden inşallah ayrulacagiZ Allah devletimizin zevalini vermesin

 5. sahte imza ile üye yapmışlar haberim bile yok. Savcılığa verdim. İhraç oldum. İnsanların kaderiyle oynamak bu kadar kolay olamaz. Araştır incele suç unsuru varsa adalet neyi gerektiriyorsa yap başım üstüne. Ama sonuç yargısız infaz

 6. Bu tür haberleri yaparak masum insanlarin umudunu devam ettirenlerden Allah razı olsun. Darbeyle darbecilerle hiç alakası olmayan bütün masumlarin Allah yar ve yardımcısı olsun inşallah en kısa zamanda gorevimize doneriz.

 7. Ne sendikaymış arkadaş üye olduk işten olduk.Ya iş filan umrumda değil.Bu sitelerde okuyorum abiler şunu demiş, örgüt evlendirmiş, hocanın atletini koklamışmış.Akıl almaz saçma sapan şeyler yapan pis örgütle aynı kefede olmak.Çok dokunuyor RIZK illaki ALLAH tan.Bunlarla hiç alakam yok sendikaya üyeydim.toplum yararına olan 2-3 organizasyonuna katıldım(giyim yardımı, kuran öğrenme, ücretsiz öğrenci eğitimi) ne abisini ne ablasını ne de başkasını tanırım.Bunları okudukça kahroluyorum.Devlet dese ki kusura bakma yanlış yapmışız FETÖ ile bağın yok o gün ölmeye hazırım.

 8. Emniyet tüm personeline soruşturma açarak karar verdi. Malesef maarif müfettişi olarak bana adli ve idari hiç bir işlem yapilmadan ihrac sebebini bile öğrenemeden ihrac edildim. Allah kerim. Darbecilerin Allah belasini versin olan referansi olmayan garibanlara oldu.

 9. Memurlar net gibi haber siteleri malasef tetikçilik yapıyor.bügünkü başlığı görünce deli oldum.ne iş yapim onuda bilmiyorum.allahtan bu site var.yoksa kendimi öldürürüm arkama bile bakmam saygılar böyle düzene lanet olsun.

 10. Hocalarım hepimizin sorunu haksızlığa uğramış olmak, burda lütfen editöre yada birbirimize laf yetiştirmeyelim, yasal bir banka, okul, sendika gibi kriterlerden açıkta veya ihraç olduk, amacımız sesimizi duyurmak olmalı

 11. ASIL MAĞDUR BENİM.
  1 Eylül’de ihraç oldum. 36 yıllık öğretmenim. Atatürkçü-sol görüşlü- Eğitim İş’li bir kişiyim. Benim bu cenahla hiçbir işim olmaz. Aksine okulda bu zihniyetle hep mücadele etmişimdir. İhraç nedenini sorguda öğrendim. Adıma kayıtlı ama kullanıcısı bir yakınım olan telefonda bylok çıktı. Yakınım geldi, durumu anlattı, cezaevine girdi. Ben dilekçe ile valiliğe, Başbakanlığa, MEB’e, TBMM’ye başvurdum. Göreve iade edilmeyi bekliyorum.
  Yetkililer biraz duyarlı olsunlar. Açlıkla terbiye ediliyoruz. Evden bir yerlere çıkamaz olduk. SGK hakkımız bitti. Bu yaşta hangi işte çalışabilirim?
  Emekli de etmiyorlar. Tek maaşlıyım. Bana yazık değil mi? Adam gibi dolu dolu çalışmanın karşılığı bu mu olmalı? Umutsuz değilim, geri döneriz ama biraz üzüldüğümüz yanımıza kar kalır.
  Ayrıca editöre teşekkürler. Dertlerizi yazabileceğimiz bir yer var. Buraya yazan herkesi olgun olmaya davet ediyorum. Sonuçta hepimiz insanız. Selamlar.

 12. ASIL MAĞDUR BENİM.
  1 Eylül’de ihraç oldum. 36 yıllık öğretmenim. Atatürkçü-sol görüşlü- Eğitim İş’li bir kişiyim. Benim bu cenahla hiçbir işim olmaz. Aksine okulda bu zihniyetle hep mücadele etmişimdir. İhraç nedenini sorguda öğrendim. Adıma kayıtlı ama kullanıcısı bir yakınım olan telefonda bylok çıktı. Yakınım geldi, durumu anlattı, cezaevine girdi. Ben dilekçe ile valiliğe, Başbakanlığa, MEB’e, TBMM’ye başvurdum. Göreve iade edilmeyi bekliyorum.
  Yetkililer biraz duyarlı olsunlar. Açlıkla terbiye ediliyoruz. Evden bir yerlere çıkamaz olduk. SGK hakkımız bitti. Bu yaşta hangi işte çalışabilirim?
  Emekli de etmiyorlar. Tek maaşlıyım. Bana yazık değil mi? Adam gibi dolu dolu çalışmanın karşılığı bu mu olmalı? Umutsuz değilim, geri döneriz ama biraz üzüldüğümüz yanımıza kar kalır.
  Ayrıca editöre teşekkürler. Dertlerizi yazabileceğimiz bir ter var. Buraya yazan herkesi olgun olmaya davet ediyorum. Sonuçta hepimiz insanız. Selamlar.

  • Öncelikle geçmiş olsun hocam. Düzelir diye dua ediyoruz.
   Eğer emekli olmayı düşünüyorsanız; 2 gün önce twitde rastladım halit tokkuş isimli bir kullanıcı nasıl emekli olunacağını anlatmış. anladığım kadarıyla bu işten sonuç alıp emekli olanlar olmuş. bir bakın isterseniz sayın hocam.

 13. Sayin editor;
  İadeler konusu uzayacak gibi gorunuyo ve umudumuz gittikxe azaliyo.acikogretimden 2.universiteyi okumaya basladim.ve dgs ile hukuk bolumune gecmeyi dusunuyorum sorum sudur :
  1. Devlet universitesi bizi kabul eder mi orgun ogretime
  2. Diplomayi alirsak calisma imkanimiz olur mu?
  Yani bir sendika uyeliginden iihrac olduk sadece bir yillik bir uyelik.bilgilendirirseniz sevinirim tesekkur ederim…

 14. Yaptığınız duyarlı haberlerden dolayı teşekkür ederiz.
  Yazılan yorumlarada çok takılmamak lazım. Hukuk düşmanı çok insan var.
  Ama bazende yanlış anlaşılıyor yazılanlar. Yazı duyguları tam ifade edemiyor..

 15. Aman sayin editor tanidigim bu orgutle alakam olmadigini bilen insanlar bile selami keserken , siz magdurlari savunuyorsunuz.sizi de fetocu yapmasinlar.devletimiz zor gunler geciriyor,elbet akli selim galip gelecektir.darbe olsaydi cok daha zor gunler olacakti.bu arada sendikadan istifa ettigim devletimin yaninda safimi aldigin icin fetoculer de hain diyecekti.kisacasi iki durumda da gunah kecisi oldum

  • Bizi durumda aynı hocam darbe olsaydı ilk beni alırlardı.Gerçi o zaman hapiste olurdum.Allaha şükürki darbe olmadı yine ihraç oldum ilk khk la.3 yıl önce istifa ettiğim lanet sendika yüzünden.
   Ama herşeyin düzeleceğine inanıyorum.Devletimiz haklıyı haksızı ayıracaktır ohal bitiminde iadeler olacaktır.

 16. Gündemim şu çalkantılı dönemlerinde bizlerin hatırlatılması gerçekten ayakta alkışlanacak durum. Teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Her yiğidin harcı değil.

 17. Sayın Editör haber ve desteklerinden ötürü teşekkür ederim…valla korkmuyor değilim… fetö ile ilgili haber yaptığınız mağduriyetleri cesaretle dillendirdiğiniz için sizin ve site çalışanlarının da fetö cü ilan edilip derdest edilmeniz… sitenizin zarar görmesi vs..Allah korusun…Çünkü yaşadığım ilde çoğu sitenin editörü bu kapsamda işlem gördü. .ama duamız sizinle ve sitenin diğer elemanlarıyla… .Allah Hepinizden razı olsun..

 18. Teşekkürler sayın editör. Sizin sitenin haberlerini okudukça geleceğe değil yaşama umutla bakıyoruz. Sesimizi duyan yok,halimizi gören yok devlet haini damgası ile sokaklarda gezmek bile bizi üzmektedir belki birgün bu yazılanları okurlarsa o zaman masum mağdur insanların olduğunu görecekler, din adına kandırılan, arkadaş hatrını kırmayarak ve idareci baskısı sonucu sendikaya üye olan insanlar var bunlar devlet mağduru değil fetö mağduru olan kişilerdir. Devletimiz görevini yapmak zorunda, fakat öğretmenler üzerine biraz fazla gidildi. Sayın editör güzel analiz yapmışsınız. İnaşllah yetkililerde böyle düşünürde fetö mağduru olan arkadaşlar görevlerine iade edilir.

 19. Sayin editor
  Size daha once de 2 kez sormustum ama cevap alamadim sanirim yogunluktan gormediniz. Sorum su,bankada 1500 tl olan bir memur nasil ve neye gore ihrac edilir?hangi hukuk kuralina gore? Ayrica bankada hesabi olan insanlar simdi bu paralarini geri cekiyorlar peki simdi yatirdiginda suc isleyen memur bu parayi cekince sucsuz mu olacak? Ayrica bankasya ya para yatiran herkes suclu mu?insanlarin hangi niyetle para yatirdigini nerden bilipte yargiliyorlar.kalplerine mi bakmislar

 20. Desteğiniz için teşekkürler sayın Editör. Ben açığa alınmadan ihraç oldum.2012 de kurulan sendikaya üyeydim.Sendika fesh edilince üyeliğim düştü. 2014 de kurulan aktifsene üye olmadım.2011 yılından beri kullanilmayan boş bir bankasya hesabım var.17 Aralık sonrası milat deniliyor.Benim durumumu değerlendirir misiniz .Tarihe bakılmıyor mu yoksa yanlislikla araya mi kaynadım.Benim gibi olup açığa bile alınmayanlar çoğunlukta.Cevap verirseniz sevinirim.

 21. Devlet sedikayı kapatmadığı için sorumlu değil!. Ama üyeler darbe suçuyla;10 aralık itibariyle ölüme mahkum. Hangi mantığa göre … hangi kanuna göre…???

 22. Arkadaşlar Allah hepimize bu zor ve uzun süreçte sabırlar versin. Bu zor günlerde bizimle ilgili haberler yapıp sesimizi duyurmaya çalışan editörden de Allah razı olsun. İnşallah bir gün tüm suçsuzlar görevine döner. Devletimizin de işi zor. Bu ne şerefsiz bir örgütmüş ki her yeri sarmış. Devletimiz elbette akla kara ortaya çıkınca gerekeni yapacaktır.

 23. Daha düne kadar Türk Eğitim Sen temsilcilerini okula sokmak istemeyenler, şimdi her umudu İsmail Koncuk başkana ve Türk Eğitim Sen’e sığınmaya başladılar.. fetoş iblisi güneydoğu da kendi cemaat üyelerine hangi partiye oy vermelerini emretti?? Tabiki hdp ye… Gerçekte suçsuzlar var biliyoruz ve Allah onlara elbet yardım edecek.. mazlumun ve mağdurun yanında dimdik duran İsmail baskan dualarımız sizinle.. iyi ki varsın korkmayan adam

 24. cok üzülüyorum gercekten istifa ettigimiz sendikadan dolayi ihrac olduk insanlarin acımasızlığı beni kahrediyor ufacikta olsa yazdiklariniz ve durumumuzu gundemde tutmaniz okadar umut veriyorki bize Allah sizden razi olsun sayin editor

 25. 14 ekim de haksız yere açığa alınan öğretmenler var. Eşim de bunlardan biri. Savcılık milli egitim, ne varsa sorduk hiçbir neden soylemediler, neden alındığına dair. Bir neden yok. Bu konuda da sesimizi duyurursaniz çok seviniriz. Teşekkür ederiz..

 26. haksız ihraçların gerçek dostu siz oldunuz sayın editör….Her şey normale dönünce de sizi ve sitenizi de her yerde anlatacağım.Çünkü haksızlıga uğramışın yanında oldunuz daimi…

 27. Sayın Editör sağolun Allah razı olsun. Kaleminize sağlık bizim suçumuz yok biliyorsunuz. Yasal diye üye olup ciktık bu kadar.

 28. Sayın Editör sağolun
  Allah razı olsun. Sadece adalet istiyor bize destekolun bizim haberleri yayın. Çünkü sucumuz yok örgüt üyesi değiliz sadece eski bir üyelik vardı. Kolay gelsin

 29. Bu tür haberler algı oluşturmak, mağdurlar üzerinden prim yapmak amaçlı haber ve siteler. Resmen toplumu paranoyaklaştırma haberleri. Herkesi birbirine düşürme, herkes birbirinden şikayetçi olsun tarzı haberler. Artık bu tür haberlere itibar etmiyorum. Operasyon haberleri olarak görüyorum. İhraçların hepsi yasal üyelik/hesaplardan kaynaklanıyor. Bunları dile getireceğiniz yerde seni üye yapanı şikayet et mantığıyla yazılmış bir haber. Azlık çokluk hesabıyla haber mi yapılır? Ne yani 30bin değil de 10bin öğretmen ihraç olsa makul mü olacaktı? yapmayın etmeyin sadece HAK ve ADALET istiyoruz.

  • Ziyaretçi arkadaşlar belki bugün yorumlara verdiğimiz tepkilere şaşırıyor olabilirler. Özelden gelen, e posta kanalı ile gelen o kadar çok hakaret içeren mesajlar alıyoruz ki. Neden? Gerçekten suçsuz olan ve FETÖ’den mağdur olanları gündeme taşıdığımız için. Bu yorumda benzerleri arasında yerini aldı sanırım. Artık bu tür haberlere itibar etmiyorsanız neden yorum yazıyorsun? Yazdığın ile eylem arasında çelişki yok mu? Politikalarımız gereği hakaret olmadığı sürece yorumları onaylıyoruz.

   • Sayın Editör,
    Yorumumu yayınladığınız için teşekkür ederim. Küfür, hakaret vs ye bende karşıyım ancak haberi eleştiren yorum yapmak kötü/yanlış birşey mi? Başından beri yanlış paradigmayla mağdur savunması yapıldığı için illa birilerini suçlama ihtiyacı hissediyor büyük çoğunluk. YASAL şeylerden bahsediyoruz siz haberinizde “sizi üye yapan” diyorsunuz. Burda anlaşamıyoruz.
    Diğer bir konu “.. itibar etmiyorsanız neden yorum yazıyorsun?” bu tür mantık yürütmelerden yıldım inan ki. Benimde konu edildiğim bir haber ve mantık hataları içeren ve buna itiraz ediyorum. Sen zaten ihraçsın mağduriyetini dile getiriyorum methedici cümleler kur yoksa eleştiri yapma diyorsan…

     • Sayın editör bu süreçte sizde yıprandınız belliki ,ama inanın, en çok sizi takip ediyoruz olumsuz yorumlara takılmayın bence, bir ümit kapısı oldunuz herkes için.Diğer sitelere yorum bile yapılmıyor takip ettiğim kadarıyla yani en çok sizin haberlerinize itibar ediyoruz hatta birkaç gündür mağduriyetlerle ilgili haber yapmadınız diye üzüldüm bizi unuttular mı diye . Teşekkürler herşey için.

 30. Teşekkürler editörüm..
  672 ile 7 sendika kriteri ve ihraç.Kan dondurucu bir haksızlık gören yok.Sadakatimizden şüphelilermiş adalet neyle sağlanıyor çıldırmamak elde değil.Sabır yarab.

 31. Sayın editörüm, sizin samimiyetinize her zaman güvendim ve her yorumumda masum insanların umudu olmanızdan ve hakkı hakikati savunmanızdan dolayı size yürekten teşekkürlerimi sundum. Bu yayınladığınız haberden dolayı da yürekten teşekkür ediyorum size. Allah sizden razı olsun. Aeo.

 32. Bakın arkadaşlar, buralara ilgi göstermemdeki sebep,bir zamanlar ben de bu, adı HİZMETsonucu HEZİMET olan yapıyla ister istemez mesleğim gereği ilgi duymam olmuştur…Hatta bu yapının okullarına ,dershanelerine öğrencileri teşvik etmişimdir…İnanın Allah rızası için inanın ki,bu adına HİZMET dediğimiz yapının HİZMETTEN uzak HAİN bir yapı olduğunu anladığımda,iş işten geçmişti…Bir sürü insanın hayallerinin yıkılmasına vesile olduğum için hep kendimi suçladım…Benim yüzümden bu insanlar bu yapının içine girdiler diye…Tabi O zamanlar kimse böyle düşünmüyordu…Beni yakınen tanıyanlar bilirler ki,ben bir şeye karar verirken hep sorarım,danışırım,ondan sonra karar veririm…Beni bu yapının içine çeken kişi Sayın Hüseyin GÜLERCEdir…Akyazıda görev yaptığım yıllarda kendilerini Adapazarında bir konferansta dinlemiş ve takdir etmiştim…Kendilerini, düşüncelerinigönülden kabul etmiştim…Bu yapının mimarı diye adı zikredilen KİŞİYİ cenabu Hak bana hiç bir zaman sevdirmemiştir…Zorla değil ya…SEVEMEDİM…Neyse uzatmadan sadede gelerek durumu özetlemem icab ederse,malum olaylardan sonra Hüseyin Gülerce Beyefendi,bu yapıdan ayrılıpPazar günleri Beyaz TV de ORTAK AKIL adlı bir proğram yaptıktan sonra durumun vahametinin farkına vardım…Kendisinden Rabbim sonsuz razı olsun…Bakın MAĞDUR olduğunu söyleyenlere sesleniyorum…Sizi mağdur eden bu devlet değil,Hain FETÖdür…Bu kimlerle hangi tür DANSI yaptığı bilinmeyen HAİNE hiç laf etmemenize inanın çok şaşırıyorum…Mağdur olduğunu söyleyen kişilerin yazdıklarını takip ediyorum…Bu yapının içinde şöyle veya böyle bir biçimde yolu çakışanların çok azında PİŞMANLIK görüyorum…O mağdur olduğunu söyleyenlere sesleniyorum…Taa yürekten ve hiç bir baskı altında kalmadan bir zamnalr böyle HAİN bir yapının içinde bulunmaktan dolayı pişmanlık yaşamazsanız,sizleri asla ve birdaha Rabbim kaybettiğiniz mesleklerinize döndürmesin…Benim ülkem bu HAİNLERDEN çok çekti…Artık yeter…Ben siyasilerden hesap sorulacak zamanları iyi biliyorum…Ama bu HAİN yapıdan nasıl hesap soracağımı bilemiyorum…İçim acıyor ve yanıyor benim…Bu hususta çok dertliyim…Devlet size GÜVENMEDİĞİ için açığa almış veya görevden atmıştır…Bu olayın ardında başka birşey aramayın…İĞNEYİ KENDİNİZE-ÇUVALDIZI BAŞKASINA BATIRMA anlayışına sahip olmadan,kısaca aklınızı başınıza devşirmediğiniz sürece,bu göreve dönüşler bana göre mümkün olmayacaktır…

  • Yorumunuza katılıyorum bizi en çok fetö denilen örgüt mağdur etmiştir.Sendika için bu kadar ısrar boşuna değilmiş keşke bu hainliktir birlikte benim ismim de anılmasaydı ama hainlik hangi noktada başlıyor bilmiyorum ama sadece kendime kefil olabiliyorum niyetim hep tertemizdi kimseye de sebep olmadım vicdanım rahat Allah kimseye yanlış yerlerde saf tutturmasın inşallah bu yaşananlarla ilgili ufacık da olsa bir sorumluluğum olmamıştır.Şeytanın bile aklına gelmeyecek planlarına bir sürü masum insanı ortak etmişler.Ama milat 15 temmuz olmalıydı sanki, çünkü ortaya çıkan bu kadar mağduriyet ,fetönün işine gelir.Bence onun istediği de buydu.

  • Siz sanırım yorumları tam olarak okumuyorsunuz. Benim okuduğum birçok yorumda darbe ve fetö eleştiriliyor. Ayrıca siz yorumunuzda öyle bir kriterden bahsediyorsunuz ki (pişmanlık, kınama vs) hukuk devletinde bunlarla hareket edilmez. Bunlar ancak Allah ile kişi arasında olabilir. Devlet ise vatandaşlara eşit uzaklıkta olmalıdır. Hukuk devletinde kişi görevini bir zümrenin lehine mi kullanmış buna bakılabilir mesela. Örneğin, KPSS sınav sorularının çalınması olayı net hukuki suçtur. Bir öğretmen haksız yere belirli öğrencileri kayırıyorsa, yazılı notunu haksız yere yüksek veriyorsa, vs bu da suçtur. Bir kurumda kadrolaşma varsa liyakata bakılmadan göreve getirmeler yapılıyorsa bu da suçtur. Ama yasal kurumlarla olan ilişkiler yüzünden kişileri suçlamak hukuksuzluk halidir.

   • Katılıyorum yorumlara bakıp pişmanlık okumak akıl okumak kadar zor ve ön yargıdır.. Allah buraya yorum yazanların kalbini bilsin yeter zaten hukuki süreçte devletimiz bizi bir zaman sonra aklayacaktır. Darbeyi yapanlar ortak olanlar ülkemizi girdaba sokmak isteyenlerin Allah belasını versin! Allah ülkemize büyüklerimize güç kuvvet basiret ve kolaylık versin.. şu an mağduriyetimiz var ama ülkemiz vatanımızdan daha önemli değil..

  • Hayatimin hicbir döneminde bu örgütun dersanelerine gitmedim.Evlerinde yurtlarinda kalmadim.Kimseyi bu yapinin okullarina yonlendirmedim.Beni taniyan tekbir insan dahi aksini iddia edemez.Ancak rica uzerine sendikalarina uye olup 2015in sonunda istifa ettim.1 eylulde sorgusuz sualsiz ihrac edildim.Devlet neye gore bana guvenmiyor ve acik acik bagim vardi diyen size guveniyor.Benim affedilecek bir hatam yok.Sendikayla kagit uzerinde uyeligim disinda bir bagim yok.Ama Allah affetsin siz baskalarinin da hakkina girmissiniz bu hain yapiya yonlendirerek.Toptanci anlayisla herkesi hedef alarak kul hakkina giriyorsunuz.Benim Allahin huzunda da halkin huzurunda da basim dik.Asla
   hain degilim.Vataninin canindan cok seven insanlarin nasil vatan hainligi gibi bir yaftayi kabullenmesini beklersiniz.Adil yargilama ve sorusturma yapilsin yine suclu cikarsam her turlu cezaya raziyim.Ama gercekler birgun mutlaka ortaya cikacak ve beni taniyanlar gercegi zaten biliyor.Tanimadan bilmeden toptanci bir anlayisla sizin gibi soylemleri olanlara hakkim helal degildir.Bi de hakkin,haklinin yaninda olan zulmu alkislamsyanlari asla unutmacagim.

 33. Sayın yetkililer haberiniz için çok teşekkür ederim bende 1 eylülde ihraç edilen bir öğretmenim, atandığım ilk yılımda aday öğretmen olduğum yılda müdür yardımcısının baskıları ve ısrarları ile üye yaptırıldığım ve 2 yıl önce istifa ettiğim sendika yüzünden mesleğimden oldum üye olmanın suç olmadığı devletin kurulmasını onayladığı sendikadan dolayı hayatım mavoldu lütfen bu tarz haberlere yukaridakiler duyana kadar devam edin.İyi günler iyi çalışmalar dilerim.

 34. Bu zor günlerde insanların ne kadar alcalabilecegini çok acı bir şekilde anladım.hakki savunan yok. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın mantığı saf çıkar ilişkileri.sadece sizin haber sitesi ve İsmail koncuk vicdanla hareket ediyor. Ben de 672 sayılı KHK ile ihraç edildim savunmam alınmadı evim aranmadi adli kontrol falan yok. Sonuç ihraç. Ben de her gün sitenize bakıyorum çok sağolun. Şu zor günler elbet geçer ama ben artık zor guvenirim insanlara ve insanlığa.allah ülkemize milletimize güç versin. Hak yerini tez zamanda bulur inşallah.tekrar teşekkür ler

 35. İstifa ettiğim sendikada yüzünden 15 ay oldugu icin istifamin 15 temmuz oncesi 1 bucuk sene olmasina ragmen
  gözaltına alındım!!!
  Evim arabam arandı!!!
  Kelepçe takıldı!!!
  Adliyeye karakola yolum bile dusmemisken,öğrencilerime herzaman doğruyu,iyiliği,çalışkanlığı vatanı milleti anlatırken vatan hainliginden
  Hakim karşısına çıktım adlı kontrolle serbest!!!
  Kimsenin yüzüne bakamaz oldum kii ben ne yapmıştım!!!
  Taşındım…
  672 khk da adımı görünce dedimki bumu allahım bunumu hakettim ben…
  Şimdi bişeyler satiyorum.vs çocuğuma esime gene bakmaya çalışıyorum.
  Evimizden yurdumuzdan ettiler bizi
  Ekmeğimizden asimizdan ettiler.
  Onca borçla ortada kaldım
  Niye!!!!niye peki!!!sendikadan istifa ettiğim icinmi!!!fetocu olmadığım içinmi!!!!yazık
  Lütfen bir an önce khk ile iade edin suçsuzlari ülkesine ihanet edenin yanına kalmasın insallah

 36. Sabrediyoruz…. isyan etmiyoruz… çünkü devletimizi çook seviyoruz ve güveniyoruz… yasal şeyler kriter olmaktan çıkacak ve biz vazifemizin başına döneceğiz…

 37. Ey bilip bilmeden yorum yapanlar Rabbim daha beterini yasatsin sizlere…. Sendika dolayisiyla tum hayatimiz,gelecegimiz mahvoldu Allahim bize bunlari yasatanlari kahretsin… Her turlu devletimizin gelecegine darbe vuranlar gun yuzu gormesin insaalah

 38. Acımasızca yorum yapanLara sesleniyorum.Gözünüzle görmediğiniz suçu tesbit edilmemiş hiç tanımadığınız binlerce insan hakkında böyle konuşmanız kul hakkıdır.Damdan düşenin halinden ancak damdan düşen anlar.Allah başınıza vermesin çok zor bir imtihan.Maddi manevi yıkım.Bence susup sonucu görün sonra istediğiniz yorumu yapın.Doğru direk sallanır ama yıkılmaz.

 39. Sayın editör allah razı olsun sizden bizi sürekli gündeme getiriyorsunuz inanın çok dua alıyorsunuz bir de burada mağdur edebiyatı yapıyor diyenler var onları sadece allaha havale ediyorum…

 40. Teşekkürler doğruları yazdığınız için feto mağduru Binlerce var darbe ile ilgisi olmayan sadece sendika banka vs. Den dolayı ihraç olduk.. Suçumuzu bilmiyoruz ve şükür ki hiçbir zaman Devletimize ihaneti dusunmedik ve dusunmeyiz suçlu olan cezasını bulsun hukuk islesin istiyoruz

 41. PEKİ NE OLACAK??? NE EYLEME KATILDIK NE PROPAGANDA NE DE HERHANGİ BİR YERE ÜYELİK. EE GEREKÇE NE BANKA HESABI YAHU BU BANKA HERKES İŞİNE HANGİ BANKA GELIRSE YAKINDA HANGİSİ VARSA ONA GIDER. AMA BU ZULÜMDÜR YETER ARTIK BU HABERLERI DEVLET BÜYÜKLERİMİZ GÖRMÜYO MU. ALIN KENDİNİ BİLMEZ GIZLEYEN Bİ POLİS SUİKAST YAPTI SİZ BİNLERCE MASUMUN HAKKINA GİRDİNİZ. BİR YOL BULUN BİR YOL AÇIN ARTIK SADECE HAKKIMI İSTERİM GERI KALAN SIZIN OLSUN

 42. Darbeyi yapanlar yaptı cezasını bizler çektik çekiyoruz da.Evet suçsuzuz.Bunu bağırarak haykırarak söylüyoruz.Biz vatanımızı çok seviyoruz.Asla ihanet yada olumsuz duygular beslemedik.Suçsuz olduğumuz için de buraya gönül rahatlığıyla yorum yazıyoruz.Biz burada dertleşiyoruz ağlamıyoruz !Mazlumun derdini mazlum anlar,vicdan sahibi anlar,başkaları değil.Lütfen bize katılmıyorsanız da bize hakaret etmeyin bari susun.Biz sadece adalet istiyoruz kimseye acınma derdinde değiliz!
  Sn editöre desteklerinden ve çabalarından dolayı teşekkür ediyorum.
  Rabbim yardımcımız olsun…

  • Cok guzel ozetlemissiniz.adam bankaya para yatirmis kendi parasi kimseye vermemis istedigi zaman da cekebiliyor ayrica tmsf el koyali 2 sene oldu artik devletin bankasi diye ici rahat ama devlet ihrac ediyor.oysa hesap hareketlerini incelese gorecek.devletimiz biran once bu hatadan donmeli.biz bu vatani cok seviyoruz ihanet aklimiza bile gelmez.

    • Evet, suçsuz olduğum için buraya yorum yazıyorum.Evet suçsuz olduğum için arkadaşlarım velilerim hep yanımdaydı…Evet suçsuz olduğum için 1 eylül sabahı yapılan okulumdaki toplantıda ben dönecekmişim gibi planlar yapıldı. Yasal bir sendikaya üye olmanın suçu mesleğimden olmakmış.Çok sevdiğim mesleğimden…Ahhh Allahım ahhh..Ne olur artık kuru-yaş ayrılsın… Ne olur artık kurullar çalışsın ve soruşturmalar yapılsııın…

   • Herkesin korktuğu bu zamanda editörün bu haberlei yapması büyük cesaret.Bunun altında art niyet aranmasına çok şaşırıyorum.
    ALLAH NE MURDIN VARSA VERSIN
    Editör bey 🙂

 43. Herkes herşeyin farkında bu 672 Sayılı KHK meclisten bile geçmedi.MHP li vekillerin tamamı AKP li hukuk bilen vekillerin hepsi bu sendika ihraçlarının hukuksuz olduğunun farkında.Adam bylock varsa , birde sebepsiz zenginleşme varsa himmet zimmet vs…. suçludur. ama diğerlerinin toplumsal barış için dönmesi gerekir.

  • 675 sayılı KHK da meclisten geçmedi benimde 2014 eylül sendika istifa bide 2013 şubatta beri pasif hesap vardı sonuç ihraç malesef

 44. Sayin editor 2014 sendika üyeliğim var 2 ay tek kriter başka hiç bir şey yok.ne olur benim durum ihraç edildi. 1 eylülde.iade khksi ne zaman çıkar bir bilginiz varmı acaba.allah büyük

 45. Yasal faaliyetler kriter olmaktan çıkarılmalı. Devlet mutlaka kendini korumalı ama bu koruma anlayışı toptancılığa dönüşmemeli. Devleti illegal örgütlerden farklı yapan adaletidir. Gerçekten suç işleyenler suç işlemeyeni ayırmalı. Sendika devlet izniyle kurulmuşken üyelik suç olmamalı. Basit olacak bir örnek verecek olursak kapalı alanda sigara içmek serbestti daha önce kanun ile yasaklandı bu yasağı kanun öncesine işletmek doğru olurmu?

 46. Zor bir süreçten geçiyoruz. imtihan dünyası. Masumların Allah yardımcısı olsun. Ülkemize ve milletimize kastedenlere Allah fırsat vermesin. Dunku elim olaydan sonra Yakın zamanda donebilecegimizi pek sanmıyorum. Rabbim yöneticilerimizi Adaletten ayirmasın.
  Sen sağol editör. Millette psikoloji kalmadı sikmayin canınızı.

 47. Sayın editör sendikadan istifa etmeme rağmen 672 khk ile ihraç edilmiş öğretmenim.Aylardir bize destek oldunuz Allah razı olsun.Bizler için umut var mi? Geri dönebilecek miyiz? Yoksa artik umut kalmadi bizler için sayın editör

 48. Sayın editör Allah razı olsun.doğruyu eğip bükmeden yazan tek sitesiniz.gayret ve çabalarınız için teşekkür ediyoruz.gündemin tekrar bu olaylara kaymaya başladığı bu günlerde ele almanız isabetli olmuş.çok teşekkür ediyoruz.savunma ve soruşturma istiyoruz.kendimizi ispatada hazırız.duyurun sesimizi.

 49. SAYIN EDİTÖR İLGİNİZDEN DOLAYI ALAH SİZEN RAZI OLSUN.ŞU ZAMANDA ÇOK AZ VİCDAN SAHİBİNİN YAPTIGI BİR KAHRAMANLIGI YAPIYORSUNUZ.ÇIGLIĞIMIZA SES OLUYORSUNUZ.İYİKİ SİZİN GİBİ İNSANLAR VAR

 50. İstifa edilmiş bir sendika yahut kullanilmayan ölü bir hesap insanların hayatlarını bu kadar kolay mahvetmemeliydi hemde taa 2014 senesinde ikiside kapatılmış..kriter dedikleri şey çok degidkenlik arzediyor kimi acikta kimi ihraç kimide görevde..forumlardan okuyarak zihnimde derledigim bu 11 aylik sendika var 2014 sonu istifa ben ihraç fakat görevde olanda cok daha az sendikada durup istifa edip ihraç olanda var..simdi bir memurun bankda hesabi varsa sahsi işlemleri icinmi kullanilmis örgütü finansemi etmis yahut büyük meblaglarla ismi yonetmis örgüt adina bunlar cok nettir diye düşünüyorum…yada sendikada durus süresi istifası iyi degerlendirilmeli hersey hukuki zeminde degerlendirilip bu magduriyetler Allah rızası için bir aan evvel bitmelidir..itiraz dilekcemde herseyi belgeli belirttim hala dönüş yok

 51. Sayın editör e teşekkürler günde kaç siteye bakıyorum ama bizi suçlamadan gerçeklerin aciga çıkması için gayret gösterici haberler yapan güzel bir site teşekkürler

 52. Teşekkürler valla masum insanları anlayan birileri var hala.Yahu istifa ettiğim sendikadan ihraç edildim böyle saçmalık olabilir mi?Ayrılmışım sendikadan istifa etmişim ama hain ilan edildim.Vatan vatan diye bağırırken hain ilan edildik.Devletimiz bu yanlıştan bir an önce dönmelidir.Devletimize inancımız tam hiçbirzaman düşman olmadım olmamda.Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara karşıda her daim Devletimin yanındayım.Sayın meb bakanı çok başarısız kaldı iyi yönetemedi süreci.Birde Eğitimbirsenli yöneticiler sağolsunlar insanları ihraç ettirmek için birbirleriyle yarıştılar.İnsanların ekmekleriyle oynadılar.Kendi üyelerine bile sahip çıkmadılar kapıları kapadılar.İsmail Koncuk her daim üyelerinin yanında olmuştur.Masum herkese Sahip çıkmıştır.Gerçek sendikacılığı göstermiştir Eğitimbirsene.

 53. Sayin editör sizin heralde 668-669 sayılı KHK ile ihraç edilenlerden haberiniz yok heralde.Hangi aceleden bahsediyorsunuz siz.Ben abim gözaltına alinmis dediğim için 25 gun tutuklu kaldım ve ihraç edildim.

 54. Darbe sonrası eşim açığa alındığında refleks olarak devletin bunu yapması gerektiğini söyledim.Sabret her şey ortaya çıkar soruşturma açılır,okuldaki hocalar idareciler dinlenir olay aydınlanır sende görevine dönersin diye. Ama ne oldu 18 temmuz (darbeden 2 gün sonra ) listeler meb ten il müdürlüklerine gitti 22 temmuz açığa alma 15 Ağustos ihraç. Soruşturma yok savunma yok.Şimdi bizi dinleyen yok muhatap yok evde oturuyor.Adli bir şey de yok çünkü sendikadan başka hiç bir şeyi yok.bizim paramız başka bankada dururken, çocuklarımız devlet okulunda okurken, hiçbir maddi bağımız yok iken bu yapılanlar tamamen müsteşar beyin hazıra konmasıdır. Hadi iç hukuk yolları tükendi. dış hukuk yolları da tükendi. ALLAH var her şeyi biliyor. BİR düşünün sendika üyeliği olmasa şimdi görevinin başındaydı çünkü hiç bir kriter yok.olamazdı da zaten ben izin vermem.hak yiyen, paragöz, yahudi uçağı FETÖ ye.

  • Benimde eşim üç yıl önce istifa ettiği sendikadan ihraç edildi.adli soruşturması yok,baylok yok bizde açığa alındığımızda çok rahattık bu kadar işin içinde olanlar varken bize 6 aylık sendika üyeliğinden bişey olmaz ,soruşturma olur,mitin raporu vardır diye düşünürken,ilk khk 1 eylül ihraç hiç unutmayacağım 28 bin saat 12 perşembeyi cumaya bağlayan gece listeler yoğunluktan açılmıyor biz halen saf gibi eşimin ismi yoktur ama bu kadar insan işinden oldu diye üzülürken sabah namazında listeler açıldı ” IHRAÇ ”
   NE DIYELIM ALLAH BÜYÜK
   DEVLETIMIZ BÜYÜK
   kolay olsaydı imtihan olmazdı demiş şems
   Ben ülkeme vatanıma miletime devletime güveniyorum.bu yanlış düzeltilecektir.

 55. O polis görevinin başındaydı.biz bir sendika yüzünden ihraç edildik.Halkimiz değil hukuk işlesin.

 56. Merhabalar ben haberde hata olduğunu düşünüyorum çünkü 150 öğretmen iadesi gerçekleşmedi ihraç edilen tüm MEB personelinden sadece 31 kişi iade edildi sanırım bir yanlışlık olmuş saygılarımla

 57. Mağduriyet masalı okumadan önce polis kılığına girmiş FETÖ’cü şerefsizin yaptığına iyi bakın… Uyanık ol ey halkım… Belki de o da çıkıp mağdurum diye bas bas bağırmıştır…

  • İhrac edilmeyi birakin hakkinda tekbir sorusturma dahi acilmamis biri madurum diye bagiriyo olamaz heralde.Biz sorgusuz sualsiz ihrac edildik.Buyukelciyi öldüren hainse gorevinin basindaydi.Bence bi daha du
   unun

  • Ankara rumuzuyla yazan insan müsvettesi, yasal kurumla ilişkili diye kimsenin bütün hakları elinden alınamaz. birgün sen de hiçbir sucun yokken düşersen ancak o zaman anlarsın magdurun halinden. ALLAH kim haklı biliyor. oturdugun yerden edebiyat yapma vicdan sahibiysen!!!!!!

   • İnsan müsveddesi diyen hain adamlar size söylemedi mi bu adamlarla resmi (sendika) ya da gayri resmi ilişkiniz varsa kesin diye… Şimdi de oturup ağlamayacaksın… Gerekeni zamanında yapacaksın… Şimdi de çıkıp mağdurum ayağı yapmayacaksın! Benim çevremde hiç ‘mağdur’ göremiyorum nedense… Gelelim o bedduaya, ben 30 yıldır özelde çalışıyorum adam beni işten çıkarırsa alnımın akıyla çıkar giderim sizin gibi ağlamam… biraz haysiyetiniz olsun… Yol çocuğum aç bilmem ne adam olun adam! Alındınız ki ……..

    • Benim eşim açığa alınınca benide işten attılar tazminatsız.Benim ne sendikam,ne gazete,ne detsane,ne çocuğum onların okuluna gitmedi hiç uzaktan yakından yanlarından bile geçmedim.Ak üyesiyim.Peki benim suçum ne ?

    • Ya kardesim bu ulkede insan olmak suc mu .darbeyi yapan yapti.fatura ogretmene kesildi. Cunku isini hilesiz hurdasiz ogretmen yapiyordu.onlari da devlet terorist ilan etti.madem bu i sanlara bu muameleyi reva gordunuz. Oyle ize insanliginizi kullanip cesaretli olup bu insanlarin karsisina cikip ifadelerini aliniz. Bakin bakalim ogretmen sendikali oldu gorevinden atilir mi. Yada insanlari acliga terk ettiniz evinizde rahat uyuyabiliyor musunuz.

  • İşte bizde bunu diyoruz örgütün gerçek üyelerini kendini gizlenmiş ne banka ne sendika ne dernek ne vakıf var. Örgüt gizlediğini gerçek elemanına yaptırmamamış üyelik falan. Darbeyi yapan hangi asker(terörist) bankaya para yatırmış yada bir yere üye olmuş. Devlet bunu görmeli insanları yasal şeylerle suçlamak olmaz. Bu alçak niyetleri bilenler kendini açık etmezdi sendika ile banka ile.

  • Haberlere yansıdığı kadarıyla,katil 17/25 olayları sonrası memuriyete alınmış, feto bağlantılı dershaneye gitmesine rağmen açığa bile alınmamış,incelenmemiş. Binlerce insan bankadan kredi çekti, sendikada girdi çıktı diye ihraç edilmişken, bu olay vahim bir ihmal mi?
   Yasal olan sendika vs. fetocu olmaya ispatsa,bunların okuluna dershanesi ne giden herkes potansiyel suçlu ilan edilecekse kim masum bu ülkede?? Artık huzur bulalım istiyorum,hep ülkem için dua ediyorum ama Rabbim imtihanımızı ne zaman sonlandıracak bilmiyorum.
   Bu arada,editöre içtenlikle teşekkürlerimi sunarım.
   İnsanların incitici yorumlarını ciddiye almayın bence,sadece herkes çok yorgun ve ümitsiz.

   • Güllü oğludan baklava yiyen,bellonadan,istikbakden mobilya alanda finansal destek sağladı o zaman bu nasıl mantıktır.Allahım Sen Büyüksün
    Bu yanlıştan dönülecektir devletimiz 672 khk daki yanlış ihraçları düzeltecektir.Allah bu Fetöcülere fırsat vermesin milletin ocağını yıktılar halen ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar.Onlara hiç bir şey olmuyor olan gariban birşeden haberi olmayan zavvallı insanlara oluyor.

  • Eee senin ne malum bir suçun olmayacağı birilerine saldırmayacagın bakin terör orgutune hakikaten uye olan kendini gizlemiş kriptolar bunlar. ben ihraç edildim sadece sendikada 1 yil once istifa ettim 15 ay kalmışım bu durum bir terör örgütü gorulerek nasıl atılıyorum.bak teroristler gizli

 58. kesinlikle aceleye geldi eşim aktif-senden istifa etmiş uzun zaman once eğitim birsene geçmiş olmasına rağmen ihrAç edildi.haksızlığın daniskası bu ,sizden başka haber yapanda yok allah razı olsun sizden azda olsa içimiz rahatlıyor. bizi bu durumlara düşürenleri allaha havale ediyorum.

 59. sayın editor açık söyleyim sizden başka mağduriyetimizi dile getiren yok bu tık sayısı muhabbeti yapan arkadaşlar için ben özür dilerim hışımla yazılan size yansıya öfkeler için tutumunuz için teşekkür ederim.evet sadece sendika ya bakılarak ihraç edildik ve hiçbir soruşturma açılmadı bu haksızlık hukuksuzluk için yaptığınız haber için teşekkür ederim.elbet bir gün bu haksızlık sona erecek o zaman gelip çayınızı içecem.Allah büyüktür hava çok soğuk bebemizi battaniye ile ısıtıyoruz vatan haini olmadık olamayız kanımızda yok çok teşekkür edeirm size.

 60. İşte doğrudan dolaştırıp durmadan yazan sitemiz.Acikta neredeyse hiç kimse kalmadı artık bizi bir ele alsalar

 61. Sayın editör uzun zamandır sesiniz çıkmıyor. Yok mu güzel bir haber. Kriter, KHK zamanı, geri dönüş vb. Gerçi önceki tek kriter olayı da netlik kazanmadı ama. Bizimkisi Umut dünyası. Güzel bir şeyler duymak hoşumuza gidiyor. İnşaallah siz de haberdeki tık sayısını artırmak için bu yönümüzü kullanmıyorsunuzdur.

  • Hem bizden umut bekleyip hemde son cümlede TIK SAYISI yorumu yapıyorsunuz ya, işte bizde ne umut bırakıyorsunuz ne de çaba. Şu yazdığına bakın. Bizim tıkla işimiz olsa günde bu konuyla alakalı asparagas en az 100 haber atarız. Bakın bakalım her gün en fazla kaç haber girişi yapıyoruz. En yoğun zamanımızda bile genelde 5 haberi geçmiyoruz. Siz hala bizi anlamamışsınız. Neyse…

  • Böyle yorumlarla bize sözde destek olduğunuzu sanıyorsanız biz istemiyoruz böyle destek. Gidin mebpersonel, kamudanhaber gibi siteleri takip edin bizi de strese sokmayın. Çünkü sizin şu yazdığınız yorumlar resmen bilinçli ve bizi karalamaya yönelik yorumlar.

   • Kimseyi karalama yahut da kimseye destek olmak gibi bir kaygım yok, ve fakat biz herkesi anladık ama kimse bizi anlamadı. Sürç-i lisan ettiysem affola. Buradaki kastım ve beni bu yorumu yapmaya iten şey de şimdiye kadar söylenilenlerin ki söylenileli uzun bir zaman oldu gerçekleşmemiş olması. Takdir edersiniz ki mevzu bahis olan şey bir hayat-memat meselesi.

   • Gunde kac kere bu siteyi aciyorum.Haberlere bakiyorum yeni yorum var mi diye tek tek geziyorum Allah biliyor.Bu umudu yasattiginiz icin tesekkur ederim.Benim elimde kalan son umudum bu sitedekilerin gercekten sucsuz insanlarin varoldugu inanciyla yaptigi haberler ve gosterdigi caba.Teşekkürler ogretmenlericin…

    • Sayın Editör, evet sizin yaklaşımınız ve çabalarınız farklı…Bahsettiğiniz siteler tık için aynı haberleri başlık değiştirip veriyorlar.Ama siz gerçekten masumlar için çaba gösteriyorsunuz….çok teşekkür ederim.Allah razı olsun. Rabbim yardımcınız, yardımcımız olsun….inşallah emeklerinizin karşılığını her iki dünyada da alırsınız…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM