Açığa alınan hakim ve savcılardan 3 bin 456 hakim ve savcı ihraç edildi

FETÖ soruşturması devam ediyor. HSYK’da yeni ihraçlar yapıldı. Açığa alınan hakim ve savcılardan binlerce kişi ihraç edildi.

Açığa alınan hakim ve savcılardan 3 bin 456 hakim ve savcı ihraç edildi

Açığa alınan hakim ve savcılardan 3 bin 456 hakim ve savcı ihraç edildi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) açığa alınan 3 bin 696 hakim ve savcıdan 3 bin 456 kişinin meslekten ihraç edildiğini açıkladı. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili ve 2. Daire Başkanı Mehmet Yılmaz yaptığı açıklamada sürdürülen FETÖ soruşturması kapsamında meslekten 3 bin 456 kişinin ihraç edildiğini açıkladı.

PİŞMAN OLAN VE İTİRAFÇI OLANLAR

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanvekili Mehmet Yılmaz açıklamasında etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen ve itirafçı olmak isteyenler arasında  HSYK eski Başkanvekili Ahmet Hamsici ile HSKY eski üyeleri Kerim Tosun ve Mustafa Kemal Özçelik’in de olduğunu belirtti. Pişmanlıktan yararlanıp itirafçı olmak isteyenlerin ifadeleri hakkında açıklamalarda bulunan Yılmaz, bu kişilerin Yargıtay’a gelen dosyaların fotokopileri çekerek FETÖ liderine ilettiklerini açıkladı. Önemli iş adamlarına, siyasetçilere ait dosyaların fotokopilerinin örgüte üye kişilerce temin edildiğinin altını çizen Mehmet Yılmaz, Pensilvanya tarafından dosyalar üzerinde kararlar verildiğini açıkladı.

HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz yaptığı açıklamada FETÖ soruşturması kapsamında yürütülen işlemler doğrultusunda HSYK’dan 3 bin 456 hakim ve savcının ihraç edildiğini açıkladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM