Açığa alınan ve ihraç edilen öğretmenler için tutuklamalar başlayacak

MEB personeli için soruşturmalar devam ediyor. FETÖ soruşturmaları kapsamında dün açığa alınan 2400 öğretmen kamuda soruşturmaların hız kesmeden devam ettiğinin göstergesidir.

Açığa alınan ve ihraç edilen öğretmenler için tutuklamalar başlayacak

Açığa alınan ve ihraç edilen öğretmenler için tutuklamalar başlayacak

Dün itibari ile (13 Ekim 2016) MEB‘de 2400 öğretmen daha açığa alındı. Açığa alınan öğretmenler hakkında detaylı bilgi ve haber yer almazken açığa almaların devam edeceği düşünülmektedir. 672 sayılı KHK ile ihraç edilen öğretmenlerden bir kısmı sürdürülen soruşturmalarda tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

BYLOCK VE TUTUKLAMALAR

1 Eylül tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan KHK ile meslekten ihraç edilen 28 bin MEB personeli için soruşturma süreci hala bitmedi. Meslekten ihraç edildiğinde mağdur duruma düşenlerin itirazları devam ederken FETÖ bağlantısı olan kişilerin ise inceleme ve soruşturmaları yetkililer tarafından yürütülmektedir. Bu süreçte açığa çıkarılan bilgi ve belgeler ile meslekten ihraç edilmiş kişilerde dahil olmak üzere tutuklama işlemleri yapılmaktadır. Meslekten ihraç edilen ve FETÖ bağlantısı olan kişilerin tutuklanması an meselesi diyebiliriz. Soruşturma derinleştikçe eldeki verilerle gözaltına almalar, arkasından da tutuklamalar devem etmektedir. Meslekten ihraç edilmiş kişiler dahil tüm kamu personelinin ByLock uygulaması incelemeleri devam etmektedir.

AÇIĞA ALMALAR

Önceki haftalarda açığa alınan binlerce öğretmenin inceleme ve soruşturmalarının sürdüğü yetkililer tarafından her defasında dile getirilmektedir. Dün açığa alınan 2400 öğretmen içinse aynı yorumu yapabiliriz. İhraçlardan sonra mağduriyet oluşmaması adına temkinli davranan yetkililerin 2400 öğretmenin açığa alınması sürecinde ise özellikle derinleşen FETÖ soruşturması verileri ve ByLock uygulamasını ön plana çıkardıkları düşünülmektedir. ByLock uygulaması kullananların direk adli işlemlerin ardından tutuklanmaları beklenmektedir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM