Açığa alınan MEB personeli dikkat, ‘Yaşın yanında kuru yanmayacak’

Kamuda ihraç edilen binlerce kamu personeli arasında suçsuz olanlar ve FETÖ bağı olmadıklarını savunanlar için devletin adalet mekanizması çalışacak. Açıklamalar Bakan Faruk Çelik’ten geldi.

Açığa alınan MEB personeli dikkat, ‘Yaşın yanında kuru yanmayacak’

Açığa alınan MEB personeli dikkat, ‘Yaşın yanında kuru yanmayacak’

Açıklama Bakan Faruk Çelik’ten geldi. Bakan Çelik kamuda yaşanan binlerce ihraç hakkında açıklamalarda bulundu. Yaş kuru olayına çok dikkat ettiklerini ifade eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik 250 kişinin şehit olduğu, devletin kurumlarının bombalandığı dönemde ilan edilen OHAL’in milletin işini kolaylaştırmak adına ilan edildiği vurgusunu da yaptı.

OHAL KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN

Faruk Çelik ülke olarak yaşanılanların kolay olmadığına dikkat çekerek, Türkiye’nin kolay bir süreçten geçmediğini, hala tehlikenin devam ettiğini vurguladı. Bakan Faruk Çelik, ülke olarak olağanüstü hal içerisinde olduklarını, bu OHAL’in millete çile yaşatmak için değil, milletin yararına ilan edildiğini ifade etti.

KAMUDA AÇIĞA ALMA

MEB personeli ağırlıklı olmak üzere kamuda binlerce kamu personeli geçtiğimiz günlerde çıkarılan 672 sayılı KHK başta olmak üzere KHK’ler ile ihraç edilmişti. Birkaç gün önce açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin kullandığı ifadelere benzer ifadeleri de Bakan Faruk Çelik kullandı. Şanlıurfa Ak Parti İl başkanlığı tarafından düzenlenen Bayramlaşma Programı kapsamında açıklamalarda bulunan Faruk Çelik OHAL’in olduğu bir dönemde kamuda çeşitli tedbirlerin alındığını vurguladı. Bu tedbirler içerisinde ‘yaş-kuru’ olayına mümkün olduğu kadar dikkat edildiğini ifade eden Bakan Faruk Çelik, suçlu olanlara, destek verenlere adalet karşısında hiç acımayacağız, devlet tüm mekanizmasını suçlu olanlar için kullanacak. Ancak suçsuz olanları ayırmak da devlet mekanizması ile olacak ifadelerini kullandı. Suçsuz olan bunu hak etmeyen kişilere devlet olarak da millet olarak da bu revayı göstermeyeceklerini ifade eden Faruk Çelik, soruşturmalar kapsamında açığa alınan ve suçsuz olduklarını dile getiren MEB personelleri başta olmak üzere kamu çalışanlarına umut ışığı oldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM