Açığa alınan MEB personelleri ve kamu çalışanları görevlerine iade ediliyor

MEB tarafından yapılan açıklamada bölücü terör örgütü ile bağlantılı olduğu tespit edilen 11 binin üzerinde öğretmen 8 Eylül tarihinde açığa alınmıştı.

Açığa alınan MEB personelleri ve kamu çalışanları görevlerine iade ediliyor

Açığa alınan MEB personelleri ve kamu çalışanları görevlerine iade ediliyor

15 Temmuz darbe girişiminden sonra kamuda başlatılan FETÖ soruşturması hala devam ediyor. FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan binlerce öğretmen ve memur 672 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilmişti. FETÖ ile sürdürülen mücadele Başbakan Binali Yıldırım’ın “terör örgütü pkk ile işbirliği içinde olan 14 bine yakın öğretmen var” açıklamasından sonra gözleri terör örgütü ile işbirliği içerisinde olan öğretmenlere çevrildi.

8 EYLÜL AÇIĞA ALMALAR

Başbakan’ın açıklamalarından kısa bir süre sonra 8 Eylül tarihinde 11 bin 285 öğretmen “Bölücü terör örgütü bağlantılı” olması nedeniyle açığa alındı. MEB remi twitter hesabından yaptığı açıklama;

meb-aciklama

11 bin 285 MEB personeli açığa alındıktan sonra CHP ve Eğitim-Sen’den itirazlar geldi. Hem CHP hem de Eğitim-Sen hükümete yüklenirken bu çalışanların eğitim emekçisi olduğunu vurguladı. Bu itirazlar ve oluşturulan kamu oyu gündeminden sonra göreve iade işlemleri Tunceli’de başlamış oldu.

YÜZDE 83 İADE EDİLDİ

Tunceli Valiliği tarafından dün yapılan açıklamada açığa alınan 504 öğretmen ve kamu personelinin 419’unun görevlerine iade edildiği açıklandı. Göreve iade edilen MEB personeli ve kamu personelinin 19 Eylül okulların açılış tarihinde görevlerinin başında olacakları vurgulandı. Açığa alınan ve göreve iade edilmeyen 85 kişinin ise soruşturmasının devam ettiği ifade edildi.

KAÇI FETÖ KAÇI BÖLÜCÜ ÖRGÜT

Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada açığa alınan ve görevlerine iade edilen öğretmenlerin ve kamu çalışanlarının kaçının FETÖ terör örgütünden kaçının pkk terör örgütünden açığa alınmış olduğu belirtilmedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Etiketler:
açığa alınma

1 Yorum

  1. tabi oraya öğretmen bulamayacaktınız mecbur iade edildiler peki suçsuz müslüman başı kapalı öğretmenleri niye açığa aldınız hala bekletiyorsunuz kasıtlı suç isnat edilen bir asya bankda 5 kuruşu olan öğretmenleri bile açığa aldınız allah sizi bildiği gibi yapsın çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın ..kanıt yok belge yok sadece asılsız ihbar var ihbar edenlerde chp li okul müdürleri chp li muhtarlar bunları bile kale alıp müslümanlara işkence yapıyorsunuz bir akpartili olarak size sesleniyorum bunun vebali altında kalacaksınız sandıkda meraklanmayın sandık önümüze gelecek ve göreceksiniz suçsuz açığa almak insanları görevine iade etmemek çamur at izi kalsın

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM