Açığa alınan öğretmenlerden 771 öğretmen görevine iade edildi

Açığa alınan öğretmenlerin görevlerine dönme işlemleri başladı. İzmir’de açığa alınan öğretmenlerden 149 öğretmen, İstanbul’da 606 öğretmen, Ağrı’da 16 öğretmen görevlerine iade edildiler. Öğretmenlere tebliğin yarın yapılması ve gün içinde göreve başlamaları bekleniyor.

Açığa alınan öğretmenlerden 771 öğretmen görevine iade edildi

Açığa alınan öğretmenlerden 771 öğretmen görevine iade edildi

İstanbul’da açığa alınan öğretmenlerden 606 öğretmen, İzmir’de yürütülen soruşturmalar neticesinde açığa alınan öğretmenlerden 149 kişi, Ağrı’da ise 16 öğretmen görevlerine iade edildi. Toplamda 771 öğretmenin görevine iade edildiği açıklanırken öğretmenlerin göreve iade edilme işlemlerinin yarın tamamlanarak aynı gün içerisinde görevlerine başlamaları bekleniyor. İzmir’de, İstanbul’da ve Ağrı’da görevlerine iade edilen öğretmenlerden sonra gözler Diyarbakır başta olmak üzere diğer illere çevrildi.

149 ÖĞRETMEN GÖREVE DÖNÜYOR

149 öğretmenin İzmir’de göreve iade edildiği yarın göreve başlayacakları belirtilirken 54 öğretmen hakkında uzaklaştırma süresinin iki ay daha uzatıldığı açıklandı. İstanbul’da görevlerine iade edilen 606 öğretmenin de en geç pazartesi günü, Ağrı’da görevlerine iade edilen öğretmenlerin de yarın görevlerine başlamaları bekleniyor. FETÖ soruşturması kapsamında İzmir’de, Ağrı’da, İstanbul’da açığa alınan öğretmenlerin iade kararlarının yarın, en geç pazartesiye kadar öğretmenlere tebliğ edilmesi ve göreve başlamaları bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İzmir’de 149 personelin, İstanbul’da 606 kişi, Ağrı’da 16 kişinin göreve dönmesi kararını ve göreve iade edilen öğretmen listesi ile iadesi gerçekleşecek öğretmen bilgilerini İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderdiği belirtildi.

DİYARBAKIR GÖREVE İADE

ogretmenlericin.com’a gelen sorular arasında açığa alınan öğretmenlerden göreve iade edilecekler arasında Diyarbakır’da görev yapan öğretmenlerin olup olmadığı sorusu yer almaktadır. FETÖ soruşturması kapsamında Diyarbakır’da açığa alınan ve üç aylık süreçte haklarında bir işlem yapılmayan ya da soruşturma sonucunda suçsuz oldukları anlaşılan öğretmenlerin görevlerine iade edilmesi konusunda yetkililerden bir açıklama yapılmadı. Diyarbakır’da açığa alınan öğretmenlerin büyük çoğunluğunun FETÖ ile alakalı olmadığını, 8-9 Eylül sürecinde açığa alındıklarını bu konuda MEB’in ihraç kararları mı yoksa göreve iade kararları mı alacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. kim bunlar isimleri niye listelenmiyor en azından kimlere reddi itibar edildiği öğrenildi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM