Açığa alınan öğretmenlerin durumu için son kararlar bekleniyor

Açığa alınan öğretmenler için inceleme ve soruşturma süreci devam ederken açığa alınmış öğretmenlerin son durumları ile açığa alınan öğretmenler hakkında son gelişmeler hususunda kesin bir bilgi yer almamaktadır. Yapılan görüşmeler ve yetkililerden alınan bilgiler de net değildir.

Açığa alınan öğretmenlerin durumu için son kararlar bekleniyor

Açığa alınan öğretmenlerin durumu için son kararlar bekleniyor

Açığa alınan ve haklarında işlem yapılmayan öğretmenlerin görevlere iadeleri çeşitli illerde yapılıyor. Temmuz ayı içerisinde açığa alınmış ve haklarında işlem yapılmamış öğretmenlerin göreve iade edilmesi ekim ayı sonuna kadar tamamlanacak. Açığa almalarda üç aylık sürede bir işleme tabii olmayan öğretmen hakkında eğer açığa alma süresinin uzatılması kararı alınmazsa göreve iade edilir. Temmuz ve Ağustos ayı içerisinde açığa alınan öğretmenler FETÖ’den dolayı açığa alındılar.

MESLEKTEN İHRAÇLAR YAPILACAK

Temmuz ayı içerisinde kamuda başlatılan FETÖ operasyonları ile eylül ayında öğretmen ağırlıklı yapılan terör örgütü bağlantılı MEB personel operasyonları sürmektedir. Özellikle ByLock uygulaması üzerinde yoğunlaşan yetkililerin soruşturmalarında özel haberleşme yazılımı dikkat çekmektedir. 160 bin üzerinde kişi tarafından kullanıldığı tespit edilen uygulamanın kamuda operasyonların sürdürüleceğinin bir kanıtı olarak gözükmektedir. Gerek FETÖ gerekse PKK ile ilgili soruşturma sonuçlarında meslekten ihraç edilecek öğretmenler yayımlanacak Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kurumlarından atılacaklar. Son dönemlerde MEB, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığı ile herhangi bir bilgi istememektedir. Geçtiğimiz haftalarda müdürlüklerden gerek FETÖ gerekse PKK bağlantılı personel konusunda bilgi alan MEB şu anda bu bilgi alış verişini yapmayı durdurmuştur.

KHK İÇİN SON KARARLAR BEKLENİYOR

Başbakan Binali Yıldırım, Bakan Müezzinoğlu başta olmak üzere yetkililer çıkacak Kanun Hükmünde Kararname hakkında sona gelindiğini belirtmektedir.. Ancak 1 Eylül tarihinde çıkan son KHK’den sonra yaklaşık iki aya yakın süre olmasına rağmen ihraç veya iade KHK’si çıkmamıştır. 28 bin öğretmenin ihraç edilmesinde yapılan bazı hataların tekrar yapılmaması adına hazırlanan listelerde son güncellemelerin yapıldığı, kurumlarla ilgili Bakanların inceleme süreçlerinde titizlikle hareket ettiği düşünülmektedir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

9 yorum

  1. İbrahim A Sendika üyesi diye binlerce öğretmene yaptığınız zulüm hala yetmedimi.ilgilileri Rabbıma havale ediyorum.O en iyisini bilir.

  2. Yeter ya bizde haksız yere açığa alınan hocamızda mahvoldu saçma sapan sebeplerden alın öğretmenleri sonra yetişemiyoruz iadeler devam ediyor deyin biz bir an önce hocamızın geri dönmesini istiyoruz kaybeden biz oluyoruz da iadeler olsun artık

  3. Ne olur yeter . Suçsuz yere içerde oturuyorsunuz . Annelerimizi babalarımızı abilerimizi ablalarimizi .. yalvaririm yeter. Bu kadar olmaz . Haketmeyen milyonlarca insanlar var . Gorun artık bunu .

  4. Öğretmenimizi geri istiyoruz sucu olanlara bakım cocuklarımız eğitimden geri kalıyorlar

  5. Artık öğretmenimiz gelsin 1aydan fazla oldu okul açıldı ama çocuklarımız ders yapmıyor 3 yıldır öğretmenimiz ders veriyor bu yıl dört yıl olacaktı biz veliler hiç bir zaman öğretmeninizin siyaset yaptığını görmedim duymadı ve işini dört dörtlük yapan bir öğretmen.hakketmedi bu ihraçlar haksızlık.öğretmenimizi istiyoruz.

  6. Ne acayip bir durum çocuğumun öğretmeni 2 yıllık ücretli aramışlar soru soruyor öğretmeni cevapliyamiyor öğretmeninin hiçbir alakası olmadığı için işinden gücünden oldu sırf neymiş bir günlük greve katıldı diye ya Allah rızası için okullarımızda ders islenilmiyor lütfen öğretmenlerimizi geri alın gerçekten terörle bağlantısı olan çocukların aklını zehirleyen hangi ideolojiden olursa olsun atın ama bu öğretmenlerin hiçbir suçu yokken bu değerli öğretmenlerimizi göreve iade edin

  7. El vicdan.. gerçekten yeter artık …45 gündür psikolojikmen bitirdiniz bizi,analarimizi,babalarinizi,oysa ne hallerde okuttular bizi..hiç suçumuz yokken öğrencilerimizden koparildik…grev denildi,şu denildi bu denildi ..neden bu ceza sadece doğudaki öğretmenlere verilirken batidakilere okullarına gitti..inan artık kelimeler yetersiz kalıyor… Rabbim sen bize yardım et zira senden başka derdimizi arz edecek kimsemiz yok…

  8. okullar açıldı eğitime çok güzel başladık tam herşey yoluna girdi derken öğretmenimiz açığa alındı üstelik hiçbir ilgisi yokken nasıl bir adalet sistemi içerisindeyiz. Nasıl bir Ülke olduk gerçek suçlular hala rahat rahat yaşam sürerken olan masum insanlara oldu benim çocuğuma geleceğine masum bir öğretmene oldu yazık vay ülkemin haline….

  9. Ne yaptığını bilmeyen bir bakanlık eğitimin içine ettiniz bir sınıfta 80 kişi her okulda 2 sınıf birleştirilmiş ders yapılıyor hala öğretmen açığı yok diyorsunuz biran önce öğretmenleri görevlerine iade edin çünkü Diyarbakır da eğitim durmuş.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM