Açığa alınan öğretmenlerin durumu ne olacak?

İsmet Yılmaz, açığa alınan öğretmenlerin durumu ve 2010 KPSS iptali sonrası ne olacağı konularında açıklamalarda bulundu.

Açığa alınan öğretmenlerin durumu ne olacak?

Açığa alınan öğretmenlerin durumu ne olacak?

15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişiminden sonra kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere emniyet güçleri tarafından yapılan operasyonlar ve yetkililerce yürütülen soruşturmalar tüm hızıyla devam etmektedir.

MEB personellerinin çoğunluğunu oluşturduğu kamudaki açığa alınanların FETÖ bağlantıları araştırılmaktadır. Açığa alınma direkt bu kişilerin memurluktan atılması anlamına gelmemektedir. Yürütülen çalışmaların sağlıklı bir şekilde yapılması için şüpheli görülen, FETÖ ile bağlantısı anlaşılan kişilerin bağlı olduğu kuruma zarar vermemesi adına görevden uzaklaştırıldılar.

SORUŞTURMA SÜRECİ

Açığa alınan memur, öğretmen, kamu personeli için bir soruşturma süreci olacaktır. Bu süreçte kişilerin bağlantıları, eylemleri detaylı olarak incelenecek ve gerekli kararlar verilecektir. FETÖ ile bağlantısı olan kişiler gerekli cezai yaptırımla karşı karşıya kalacak olup meslekten de ihraç edilecekler.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, açığa alınan öğretmenlerin durumu ile ilgili açıklama yaptı. Açığa alınan öğretmenlere ne olacak? sorusuna cevap veren Yılmaz, açığa alınan MEB personelleri ile ilgili en kısa sürede soruşturmaların başlatılacağını ifade ederken, suçlu olanların cezalandırılacağını suçu olmayanların ise meslek hayatına, görevine geri döneceğini vurguladı. Yılmaz, açığa alınan öğretmenlerin son durumu ile ilgili yapmış olduğu bu açıklamada suçsuz olanların ceza almayacağını ifade etti. Yılmaz’ın bu açıklaması açığa alınan memur ve kamu çalışanlarının son durumu hakkında da aydınlatıcı bir bilgi oldu.

EĞİTİM-SEN İLE GÖRÜŞME

Eğitim-Sen yetkilileri tarafından ziyaret edilen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, sendika yetkilileri ile yaptığı görüşmede açıklamalarda bulundu. Eğitim-Sen tarafından Bakan Yılmaz’a açığa alınan öğretmenler ile ilgili dosya sunuldu. 15 Temmuz ve sonrasında yaşanan gelişmelerin değerlendirilmesinin yapıldığı görüşmede darbe ile ilgili bağı olmayan kişilerin göreve dönmeleri için sendikalar ile MEB’in aynı fikirde olduğu Yılmaz tarafından ifade edildi. Açığa alınan öğretmenlerin listesi içerisinde yer alan ve FETÖ ile bağlantısı olmayan personellerin göreve döneceği Bakan İsmet Yılmaz tarafından ifade edildi.

2010 KPSS NE OLACAK?

Geçtiğimiz günlerde yargı tarafından 2010 KPSS’nin genel kültür ve genel yetenek sınavları iptal edildi. Bu yargı kararından dolayı 2010 KPSS ile atanan yaklaşık 80 bin kişinin durumuna değinen İsmet Yılmaz, 2010 KPSS iptali sonrasında mağduriyet yaşanmaması için çalışacaklarını belirtti. Yılmaz, kopya çekmeden emeği ile sınavı kazananların rahat olmasını, yapılacak çalışmaların kopyacıları korkutması gerektiğini vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

72 yorum

 1. Benim inandığım dinde cuma hutbesinde hz. Ömer r.h hesab soruluyor ….. YA ÖMER..herkese yarım elbiselik ganimet düştüğü halde sen o üzerindeki elbiseyi nasıl dikindin…bunun hesabını ver yoksa in aşağıya deniliyor..feto alçağı bu ülkeye ihanet etmiştir heva hevesini mevki makamını düşünerek peşinden gidenler ve bilerek gidenler her türlü cezayı haketmişlerdir AMMAAA…Buna rağmen sırf inancı gereği saf ve temiz niyetiyle bunlara inanıb aldanıb mağdur olanlarda çoktur.HESAB GÜNÜ GELECEKTİR …herkes yaptığının hesabını verecektir….

 2. Benimde kızım gorevden alindi sendikaya uye olduğu icin bu sendika eğitimcilerin sendikasin madem sendikaya üye olmak sucdu devlet neye izin verdi bu sendikaya biz sekiz kisilik secmeniz hep ak pardiye verdik oyumuzu simdi diyorum iyi nane yemisik diyorum kendi kendime bizler secdik secmen olarak canimizi yakdilar sorkusuz suhalsiz gorevden atdilar cocuklarimizi adalet istiyoruz bu vatan bizim vatanimiz unutmasinlar secim zamani halka önem veriliyor simdide önem versinler allahın adaletindin korksunlar

 3. benimde kardeşim görevden ihraç edildi sebep ise sendikdan dolayı ailemizin maddi durumu iyidegildi ve yıllardır ne zordurumlarda okudu sekiz kardeşden birimiz zorla okudu ve şuan hapiste ne olacak bunca insanların duru ailelerin durumu inşallah tez zamanda bu hakzızlık son bulur çünkü bu duruma özellikle anam babam ve bizler dayanamıyoruz.

 4. Tunceli ilinde çalışan ve haklarında görevden uzaklaştırma kararı verilen 504 öğretmen ve kamu çalışanından 419’u valilik açıklamasında yer aldığı haliyle ‘eğitim-öğretime verilen önem ve eğitim öğretimin aksatılmaması’ gerekçesiyle görevlerine iade edilmiştir. Bu hassasiyetin Türkiye genelindeki eğitim-öğretimin aksamaması için de gösterilmesi gereklidir.

 5. Faizsiz banka diye 6 ay bankada paramız kaldı ve su anda olduğumuz durum babam engelli çalışmıyor annem ogretmenDI aciga aldılar ve biz 2 kardeşiz ve magduruz bu sene teoga gircem ve dershaneye gidemiyorum belli bir jarcligim yok maaşın 3te 2dini aldığımız için 2 milyar oluyor 1650 ev kredisi babam 3 ayda bir ameliyat oluyor ve biz su anda bu durumda çok magduruz ve herhangi bir gelişmede yok 2 aydan fazladır bekliyoruz annem heraksam ağlıyor kardeşim 1.Sınıfa başladı ve annemin okulunda annem hergün okuluna gidiyor ve öğrenciler zil psikolojisi bozuluyor ve benim de ailecek magduruz bir an önce belli olsun artık

 6. tabi oraya öğretmen bulamayacaktınız mecbur iade edildiler peki suçsuz müslüman başı kapalı öğretmenleri niye açığa aldınız hala bekletiyorsunuz kasıtlı suç isnat edilen bir asya bankda 5 kuruşu olan öğretmenleri bile açığa aldınız allah sizi bildiği gibi yapsın çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksın ..kanıt yok belge yok sadece asılsız ihbar var ihbar edenlerde chp li okul müdürleri chp li muhtarlar bunları bile kale alıp müslümanlara işkence yapıyorsunuz bir akpartili olarak size sesleniyorum bunun vebali altında kalacaksınız sandıkda meraklanmayın sandık önümüze gelecek ve göreceksiniz suçsuz açığa almak insanları görevine iade etmemek çamur at izi kalsın

 7. buradan yetkililere seslenmek istiyorum ablam ve eniştem görevden ihraç edirdiler ve inanıyorum ki suçları yok bank asya ya ev almak için ev sahibine para yatırmak için hesap açmış olup evi aldıktan sonra parayı yatırıp hesabı kapattır mıştır. sırf bu yüzden dolayı hem ablam hem eniştem görevden ihraç edilmiştir. 20 sene okuyup ta onca emek harcanıp öğretmen oldular 15 dakika da görevden ihyaç edirdiler lütfen adeletli olup sucu olmayan öğretmenlerimizin yeniden göreve geri dönmesini sağlamanız lazım YOKSA AHİRET TE KİMSE HESABINI VEREMEZ bu da not: recep tayip erdoğanı gönülden seviyoruz ama lütfen suçsuz olan öğretmenlere yanlış yapma

  • Size katılıyorum benim Anne de öyle bu kadar kolay aciga alinabilmek 20 yıl var bunun öncesinde suçsuz masum insanlarda var ihraç edilip aciga alınıyorlar bir an önce düzeltilmesi lazım herkesin ailesi var hayalleri var bunlar bu kadar kolay kazanilmadi ve bu kadar kolayda bitemez bilinemez.

 8. 25 yıllık öğretmenim,her meslekten binlerce öğrenci yetiştirdim. Öğrencilerimden veya Veli’lerimden bir tanesi deseki bize vatan millet devlet aleyhine propaganda yaptı veya terör propagandası yaptı en ağır cezayı almaya razıyım. Tam aksine her fırsatta vatan millet sevgisinden birlik ve beraberlikten farklılıkların bir zenginlik olduğundan demokrasiden halkın iradesinin öneminden bahsettik. Her fikir ve görüşten arkadaşlarımla bir arada huzur içinde yıllarımız geçti. Şimdi internet listelerinde meslekten uzaklaştırılanlar arasındayım. Suçumun ne olduğunu bile bana söylemediler . Allah aşkına bu yaştan sonra ben ne iş yapabilirim. İki Öğrencim var eşim ev hanımı. Şimdiye kadar döneriz diye umutluydum çünkü birşey yapmadım. Neden milat 15 temmuz değilde daha öncesi Cumhurbaşkanı’mız da bundan sonra dememişmiydi öncesinde de birşeyimiz yok zaten. Çocuğum o okulu burslu kazanmıştı araştırdığımda ileri gelen herkesin çocuğunun orda okuduğunu görmüştüm devletin denetiminde bir okuldu eğitimindende herkes memnundu lisenin ortasında başka okula mı alaydım. Bu öğrencide travma yaratmazdıydı kaldı sendika ve gazete onlarada hayır diyemediğimizden fakat birşey varsa devletimiZ bizi korur diye düşündük her iki taraftan da mağdur edildik. Devlet büyüklerimizden bu mağduriyetin biran önce giderilmesini ve herkesi kucaklamalarını bekliyoruz. Kimseye kırgınlığımız yok başka ülkemiz de yok devletimiz şefkatli kollarını uzatsın koşa koşa gelecek insanları görecektir. Artık ülkemizde huzur olsun

 9. kimsenin ahı kimsede kalmaz.yazıktır bu insanlara kendilerine gelince kandırıldık deyip geçtiler masum halk nerden bilecekti üstelik yasal olan sendika ve banka gayri resmi b,le değil allah herkesin yardımcısı olsun inşallah daha kötü günler beklemiyordur memleketimiz vatanımızı

 10. Allah ın adaletıne sıgınıyoruz,kendı ulkemızde adalet kor degıl ama topalmış..bız ve bızım gıbı cok masum ınsan gumburdtıye gıttı.fetoculer gorevınde olan fakır fukaranın cocuklarına oldu..elbettekı vatan haınlerı cezasını ceksın.yoksul bır aılenın cocugunun yurt cıkmayıp sırf fıyat olarak uygun dıye gıdıp onların evınde gecmıste kalmasının ne gıbı vatan haınlıgı var.devletımız 15 temmuz gecesıne kadar vatan haını oldugunu goremedı bız vatandaslar nasıl gorelım.aılemızle darbe gecesı ve sonraınsa kadar meydanda olan ınsanlardık.yıllardır aılece oyumuzu ak partıye veren ınsalarız,bızler nasıl vatan haınlıgı ıle damgalanırız..kardesım hıcbır alakası olmadan tskdan atıldı..onlarla hıcbır baglantısı yok yakından uzaktan.sehıt olsaydım vatan haınlıgıyle damgalanmasydım dıyor..keskede sehıt olsaydı vatan ıcın canını verseydı boyle olmasaydı kurunun yanında yasta yandı..

 11. Allah sabredenlerin yanındadır. İnşallah benim gibi mağdur edilen herkesin Allah yardımcısı olsun.İki çocuğumun var. Eşim benim bu durumumdan dolayı gece gündüz ağlıyor. döktüğü her bir damla göz yaşının bu dünyada ve ahirette hesabını Allah’a havale ettim

 12. Ben ve eşim de gorevimizden haksız bir şekilde ihraç edildik, bu adalet mi Allah aşkına şimdi ne yapacağız bir suçumuz yok sendikaya üyeliğimizden ve bankasya da hesap açmaktan dolayı. Ustelik para filan bile yatirmadik.Ailemiz perişan bir ailede 2 kişi birden isinden atıldı.Coluk çocuğumuzun ne gunahi var.bunu yapanlar acaba adaletli bir şekilde mi bizi sorusturdular, üstelik savunmamiz bile alınmadan, bunu yapanlara hakkımızı helal etmeyeceğiz asla bu yanlışlık duzeltilmeden..

 13. Arkadaslar lutfen herkez bımere yazsın tepkısını bıldırsın sucsuz ınsanların gunahı ne anlamıyorum. doguda okullarda pkk provagandası yapan oretmenlere neden kımse bırsey demıyor..

 14. Yazıktır.darbeye devletın huzurunu bozan her turlu eylemekarsıyız.ama28 bin ogretmen gorevden alındı ve bunların cogu ya yurtta okumus yada kurban paralarını cemeete bagısladı dıye gorevden alındılar. cıdden yazık ıclernde sucluda var. kpss de soru calan w.s ama ınanaın uscsuzda cok. zorsartlardaokuyupogretmen olup sımdı bosta kalan. okadar kısının vebalinı nasıl kaldıracaksınız soyleyın?

 15. Adalet mi bu şimdi suçsuz günahsiz insanları yargılamadan soyunu arastirmadan mağdur ettiniz bir gecede yapılacak iş mi haklıyi haksızı ayırmadan direk attıNiz yazıklar olsunnn

 16. Maalesef ne yargıya ne adalete inancım kalmadı akrabamı karı koca işten çıkarttilar çocuğu var biri hasta ne olacak kim verecek hesabını allah büyük kimse o mevkilerde kazık çakmayacak er geç yasattiklarinizi yasayacaksiniz

 17. Ülkede adalet makamı kimdir 17-25 aralığı kanunen suç sayan bir yasamı var varsa neden kapatmadınız sendikasını.bankasını vs.vs. o zaman suçluya değil suçsuza ceza vermekmiydi derdiniz..ALLAHTAN KORKUN ..ALLAHTAN..BİRAZ İMANI OLAN İNSAN ZALİMLİK YAPAMAZ POLİS.ASKER YARGI KORKU İÇİNDE CADI AVI YAPMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILMIŞ..TÜRK MİLLETİNE SALDIRIYORLAR. BU MİLLİ SAVUNMA BAKANI NE ANLAR EĞİTİMDEN VASFI NEDİR BİLEN VARSA SÖYLESİN AÇIĞA ALMA HİKAYEYDİ GECE APAR TOPAR SORDULAMADAN ATTILAR MASUM ÇOCUKLARIMIZIN AHINI ALDINIZ ALLAH SİZİ İFLAH ETMEYECEK SIRTINIZ ÇIPLAK KALACAK GÖRECEKSİNİZ…

 18. Kardeşim 13 yıllık öğretmen 2 tane yeğenim var eşiyle birlikte meslekten çıkartıldılar bugün.
  Hiç bir aşırılığı olmayan 14 yaşında babasını kaybetmiş bir insan 2 niversite okuttuk alnımız akıyla, boğazımızdan haram geçmedi. Torpille insanlar atandı ama kardeşim istemem kimsenin hakkını yemem dedi. 3 yılda okulunu bitirdi. ilk girişinde de kpss kasandı 13 yıl önce…
  Şimdi bu yapılan REVA mı ?
  Suçluyu suçsuzu ayırmayan insanların hayatlarını morallerini yıkıma uğratan adaletmi olur ?
  Bir an önce böyle aciz bırakılan insanların görevleri iade edilmeli.
  Şu an işine yanmıyor yapılan haksızlığa isyan ediyor. O derece….

 19. aciga alinan masum arkardaslarin allah yardimcisi olsun kimse kusura bakmasin sendikaya uye olurken bise arastrmiorz yasal deyip herkes her sendd
  ikaya oye oluo buna gore yargilanmazsnz insallh.. banka da sendikada yasals
  di sansa bank asyada para yatranlar magdur olmamali devletmz bunu ayrt edecktr… haksz yere bi yere gelenler atilsn hakszlk varsa hak aransn ama yasal bi sendika su sendikadasn bu sendikasn sacma yani… 15 temmuz milat olmali bencede herkes hersei 15 temmuzda gordu…devletmize milletmize zarar vercek olan bu orgutun allah belasini versn pesinden masum onsanlar yanmasin insaallh bayragmz ulkemz tek bi turkiye da yok…

 20. Bzıları demiş ‘ uyanık olsaydını ..üye olmasaydınız ..paranızı yatırmasaydınız …vs ”
  bi kere ,bunun uyanıklıklıkla bir alakası yok.Sanki diğer sendikalara üye olanlar araştırıp da mı üye oluyorlar ? veya ,diğer bankalara para yatıranlar , DUR BEN ŞU BANKAYI Bİ ARAŞTIRAYIM..ACABA ORTAKLARI KİM ? ACABA BİR TARİKATA SEMPATİSİ VAR MI ? ..VS ,diyerek araştırıp da mı para yatırıyor ? tuzu kuru olanlar ,yanmayanlar lütfen saçma sapan konuşmasın.Her şeyi araştıracak olsak evin yolunu yitiririz..herkes gündemi takip etmek zorunda da değil ..ben de sırf yok diyemediğim için sendikaya hatır gönül üye oldum ..sonra takibi bıraktım..hatta sendikam olduğunu bile unutmuştum..sırf yasal izinlerle açılmış bir sendikaya üye oldu , veya yasal izinlerle açılmış bir bankaya para yatırdı diye insanların 10 -20 yıllık emekleri bir kalemde silinmez..olan oldu artık ..eskiyi değil ,bugünü ve geleceği konuşalım.yapılan zulmü konuşalım..haksız yere hapse atılan binlerce insanı konuşalım…darbeye bizzat karışmış,öncesinde planlamasında yer almış,darbeden sonra da hala fetö yü savunanları bulsunlar ,en ağır şekilde cezalandırsınlar ..onun dışındaki ne hallerle okuyup memur olmuş gariban memurlarla uğraşmasınlar .azıcık insaf,azıcık vicdan ,azıcık merhamet bunu gerektirir.

 21. dostlar bahsettıgınız orgut reıs den cok cok oncelerı bu ulkede yapılanmaya baslamıs ve devletın oldugu gıbı mılletınde butun kılcal damarlarına sımıs bır orguttur. suan acıga alınan memurların bırcogunun masum olduguna emınım. cunku bu orgut askerı operasyon var dıyerek genelkurmaya saldırı var dıyerek masum mehmetcıgı sokaga dokmedımı? 40 yılda sınsıce devletın ıcıne sızmıs bu orgut sızce bukadar aptalmıkı devlet ıcındekı kadrolarını ozellıkle ve ozellıkle 17-25 aralık sonrassı kendı bırtakım legal gorunumlu ıllegal kuruluslarına uye yapsın. adamlar kımıne ıckı ıcın kımıne cumaya gıtmeyın kımınede karı kıza gıdın dıye talımat verıyorkı desıfre olmasınlar dıye. hal boyle oluncada tabırı caızse at izi ıle it izi bırbırıne karısmıs durumdadır. acıga alınan arkadaslar once allaha sonrada bu devlete guvensınler ve sabırla beklesınler. bankada hesabı olmak sendıkaya uye olmak suc degıldır bunlar sızı sadece suphelı yapar suphe varsada acıga alınmanızda normaldır.suca karısmadıysanız gerı donuceksınız.cok uzaga bakmaya gerek yok yakın zamanda dagda suca karısmamıs terorıstleri bıle affettı bu devlet ustune bırde ıs verdı. devletınıze ve adaletınıze guvenmeyı bırakmayın.

  • Benim eşim de açığa alındı. 2014 yılında hatır gönülle birkaç ay sendika üyeliği var.5 kişi toplu olarak üye olmuşlar. 3 ü açığa alındı,2 si alınmadı. Biri bunu bana açıklayabilir mi ? 8 ay üyelik dışında başka hiçbir bağlantı yok. Allah belalarını versin bu şerefsizlerin. Rabbim devletimize zeval vermesin.

  • Hocam çok güzel ozetlemissiniz, inşallah karar vericiler de bu görüşlerinizi taşırlar ve milletin bağrına yeni yaralar açılmasına fırsat vermezler..

 22. Ne kadar güzel yazıp donatmissiniz acaba 15 Temmuz darbe girisimi başarılı olsa ve erdogan denildigin gibi altın para pulla resim çekilip Feto medyasıyla duyurulsa herkese yine bunları soyleyebilecek miydiniz?Yoksa biz size demiştik bak hocanın bedduasi tuttu deyip bizim isimizden gucumuzden edilmemizi biyik altindan gülerek mi izleyecektiniz?Bence siz once vicdanlarinizla hesaplasin,Allah sizden razı midir bu sorun?Vay efendim sendikayı niye kapatmamis?Ozaman da aynı şimdi old gibi cirkeflik yapmayacaksınız,aglamayacaktiniz sanki?

  • Anlaşılan tuzun kuru arkadaş. Ben vicdanımı yokladım ve 17-25ten öncede kandırılmadım. Cemaatin evlerinde hiç kalmadım. Adamın bir tek kitabını okumadım. Dünya ve ahiret görüşünü bilmem. Sohbetlerine katılmadım. Ama banka onlarınmış. Bankadan dolayı Şimdi fetö iftirasıyla karşı karşıyayım. Simdi senmi bıyık altından bize gülüyorsun. Eğer mağdur binlere gülüyorsan aynı zalimlerin arasında sende varsın

  • Arkadaşım, insanlığın en önemli kaidelerinden biri adaletir. Bir fiil işlendiği zaman hukuken suç değilken 2 sene sonra onu suç ilan edip o fiili o zaman işleyenleri mahkum etmek hukuka ne kadar uygun sence. Öfke ile değil adalet ve hukuk ile hareket etmeye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde yeni magduriyetler yaratarak gerçek suclularin yargılanacagi davaların sulandirilmamasi gerekir. Adalet ve hukuk mülkün temelidir, yeni küskunler ve magduriyetler oluşturarak birligimizin bozulmasına fırsat vermeyelim.

  • Ben ulkucuyum esim saf bir turk kadini senin eline su dokemeyecegin kadar vatan sever sen kimsin bu insanlari yargiliyorsun algi yaratilarak bu insanlarin itibari bitirilmistir..bunlari suca mevcut devleti yonetenler itmistir millet 17/25 i siyasi nir kavga gormustur ben mit tirlarinda fetonun adiligini daha net girdum ama esimin hic aklinda bile uok sendikanin yerini bile bilmez allaha imanim kadar bilirimki imaninda ve itikatindan suphem yok okulunda en milliyetci ogretmen cocuklara bayrak sevgisini nasil asiladigini herkes taktir etmis senin tuzun kuru bol kesrden atiyorsun kulun hakkini yeme sus bari bira, etrafini finlr tv lere takilma orda dogru yok tek tarafliyayinlar var hetkes simdi cumhurbaskanina yaranma telasinda biraz akil biraz vicdan

 23. Sendika, banka, okul, dershane, özel okul, üniversite, vakıf, dernek, federasyon, konfederasyon, ticarethaneler, üniversite yurdu… say say bitmiyor. Devletin her alanında bunlar var. Fetö kandırmadan önce ve kandırdıktan sonra bunların faaliyetlerine kim izin verdi. Devlet bu boşlukları neden doldurmadı da gariban memura “17-25 Aralıktan sonra bunlara neden bulaştın” diye hesap sorulacak. 17 Aralık hangi kanun maddesi ben bilmiyorum. Bunlar madem terör örgütü 17-25 Aralıktan öncede terör örgütüydü. O zaman ucu kime dokunursa dokunsun 17 Aralıktan öncesini de. Bulaşan babamın oğluysa da alınsın.

 24. Bu kadar insan mağdur oldu.madem banka yada sendika teröru destekliyordu.devlet biliyorsa niye kapatmadi.yok bilmeyip acik birakiyorsa isten attığı milleti neyle suçluyor. Açığa alınan kimse daha mesleğine dönmedi..bu kadar binlerce insan mi terörcu..devlet hata ettik deyip kurutuluyorsa bu mazlumlarda hata ettiler demeliler..

 25. Arkadaşlar bir sürü arkadaşımız açığa alındı yada haklarıda tutuklama verilen binlerce öğretmen arkadışımız var.Sebep olarakda sendika yada malum bankaya üç beş kuruş faizsizdiye oara yatırmaları.Şimdi türkiye de yaşayan asalak gibi kpss ye çalışmayıp gezen bir sürü kişi bu süreci kendilerine çekerek milletde algı oluşturarak bu mağdur insanlarının görevlerinde atılarak kendilerine bir hak doğacağını zannediyorlar.Fakat unuttukları bir şey var Allah var gam yok.Mevlam Hakimlerin en hayırlısıdır şüphesiz.

  • KPSS ye çalışmayan bir sürü ıssız ha ne saçma.sizsiniz demi tek zulme uğrayan.bu ülkede asgari ücreti bile göremeden çalışan öğretmenler var.belki o yıl atanacakti ama çalınan soruların mağdurları var.hem ozelin hem devletin it gibi çalıştırdığı karin tokluğuna ana babası olan eşi çölü çocuğu olan mazlumlar var.kimsenin kimsenin yerinde gözü yok rahat olun.kimin ahi tuttu kim nerde bilir.Allah yardımcı ola.

 26. istifa ettiğim sendika yüzünden başımıza gelmeyen kalmadı hayat zehir oldu.Eğitim birsene de aktifsene de birlerinin devreye girmesi ,güller yüzüyle üye olduk biraz geç farkedip istifa ettik ama süreç malum işin aslı kimseye güvenmiyorum masumları meslekten atıp asıl bu işin sorumlularını bırakacaklar gibi geliyor.Sırtlanları görünce bulanık suda balık avlayanları da ülkem ve kendim adına üzülüyorum.Allah mazlumların yardımcısı olsun.

 27. Ben sucluysam bank asyaya ruhsat veren ve kapatmayan ve dahi başına kayyum atayan devlet de buna ortaktir. Hesabimdan 1 krş gayri meşru himmet burs destek transferi varsa idamima raziyim.

 28. Facebook veya Twitter ile bu magdüriyetleri paylaşalım burada sizden başka kimse duymuyor eminimki toplumun vicdanı dile gelecektir ama olan olmadan yeni bir KHK ile masum ogretmenler ihrac edilmeden sırf sendika veya bankaya ilişkisi yüzünden açılmadan bence herkes elinden geleni yapmalı allah bu fetocular yüzünden bir çok masum insan aile hayatı zedelenecek iktidar nasıl yapıldıysa bizde yenildik aradaki fark onlar 17 aralıkta biz 15 temmuzda önemli olan hatayi anlamak pişman olmak sayın cumhurbaskanimizdan facebook ve twitter ile mesajlar yazalım sesimizi elbet bizi anlayan çıkar rabbim devletimizin zeval vermesin

 29. Bende 3 yıl önce bank Asyaya eşimin umre için biriktirdi parayı koydum feto örgütüyle uzaktan yakından hiçbir alakam yok sırf bu yüzden beni açığa aldılar bu adaletsizlik bir an önce bu haksızlığın giderilmesini yetkililerden bekliyorum

 30. Ben de açığa alındım fakat darbe gecesi yaşadığım korkunun onda birini yaşamadım .Bir vatanımız var ve Suriye gibi olmadık çok şükür.Zaten suçu günahı olmayanlar eninde sonunda aklanacaktır Allah,ın izniyle.

 31. Evet istifa etmis olsan bile aciga aliniyorsun esim 15 ay olmus ayrilali 1 yil uyeligi var memurun bi hata yapmasi ve o hatayi duzeltmesine bile hakki yokmus

 32. suçlular cezasını bulmalı,suçsuzlar görevlerine dönmeli,gece gündüz ağlayan,perişan aileler var…..

 33. 5 yılm önce …..eğitim derneğine bilmeden üye olmuş,birkaç ay sonrada istifa etmiş lakin cemaatle uzaktan yakından alakası olmayan masum insanların olduğu bir vakıa,eğer 5-10 yıl öncesi için alınacaksa kimse kalmamamlı,yazık ,madur olan insanlar var,adaleti yıkmayalım ,adalaet hepimize lazım,hz. ömerin:adaleti yıkmaktansa camiyi yıkın emrini ve mesajını unutmayalım

 34. Hiç kimse kusura bakmasın öğretmen mağdur olamaz. Siz nasıl eğitimcisiniz diye sorarım hepinize. Eğitimcisiniz doğruyu yanlışı görmüyorsanız atılmayı hakediyorsunuz demektir. Sendikaya üyeyiz diye atılacak mıyız? Ne kadar serin kanlı bir soru. Hangi sendikanın kime hizmet ettiğini bilmeyen öğretmen mi olur? Sayın Cumhurbaşkanı paranızı bunların bankasından çekin derken neredeydiniz? Aktifsenin paralel ilan edildiğini nasıl bilmezsiniz? Oh ne güzel kimse suçlu değil adalet suçlu. Devlet suçlu. Valla bu yorumlarınızda bile devlete ihanet kokusu var. Devletimiz bize bile bile tuzak kurmuş diyorsunuz ya yok artık diyorum başka bir şey demiyorum.

   • Ayşe hanım , umuyorum bizim gibi haksız yere suçlanırsın da anlarsın neler çektiğimizi .Hiç bir suçu yokken bunları yaşamak nedir başka türlü anlamayacaksınız .

  • Valla akp 14 yıldır iktidarda. 11 yıl kandırılmış. Geleceği görememiş. Hemde miti, emniyeti ve tüm istihbarat birimi emrindeyken koskoca cumhurbaşkanı kandırıldığını söylüyor. Ne istemişlerse bunlara vermiş. Fetönün adamları hükümet eliyle kritik her yere yerleştirilmiş. Bu hainler darbeye girişince öğretmen banka hesabından dolayı suçlu. Sen aklını ve mantığını bir daha yokla. Saçmalıyorsun

  • Merhamet duygunu yitirmisdin sen akp fanatikligi yapma .bu kurumlar teroristse kapatmayanin sucu yok oylemi yazik bu beyinle akilliyim diye dolasiyorsun bu millet senin insanin colugu cicugu milyonlarca insani alt ust etti sen boyle devam et bir yerlere gelirsin

  • Bizim durumumuza ne dersin?Ne sendika üyeliği ne banka hesabı. Eşim evlerinde kalmadı okullarında çalışmadı . Yurtlarına uğramadı ama açığa alındı. Neden olduğu belli bile değil bildirilmiyor. Savunma da alınmıyor. Cehennem azabı çekiyoruz temmuzdan beri. Biz ne yapalım söyleyin

 35. Ya kusura bakmayın ama okumuş insanlarsınız. Hatır gönülle sendikaya mı girilir? İdeolojisini araştırmadığın bilmediğin sendikada ne işin var derim o zaman. Ülkemizde belli tarihlerden sonra taraflar o kadar netti ki. Cemaat terör olarak anılmaya başlayacak, siz devlet memuru olarak hala cemaatin paydasında hareket edeceksiniz. Çok mu zordu sendikadan istifa etmek peki? Hesaplarınızı bank Asya’dan taşımak zor muydu? Bu devletin memuru da uyuyorsa kim uyanık acaba?

  • Ya munise Sendikalar devlet güvencesiyle kurulur kim nerden bilecek içini dışını anlatılanı bilirsin. İçine girince fark edildiğinde alakası olmayan kişiler çoktan istifasını vermiştir zaten. Açığa alınanların bir çoğu sendikaya üye olup istifa etmiştir. Bankasyaya gelince vala çok safmışız ilkkez duyuyorum bu bankanın FETTOYA Destek verdiğini.15 temmuzdan sonra yuh be dedim.

  • Bir arkadşaımız devletin memuru uyuyorsa demiş;
   Devletin kendisi uyuyor, yönetenler uyuyor, genelkurmay uyuyor ve daha neler neler…
   Sıradan bir öğretmen uyumuş çok mu?
   Allah devlete millete selamet versin…

  • Daha 17 aralugin ertesi haftasinda bana arkadas denen şahsiyet geldi kafamı karıştırdı o an tüm türkiye nin kafası karışıktı sendikaya geçtim iki ay sonra geri istifa ettim başka hiç bir alakam yok ne sohbet ne banka ne gazete anlayacagin çıktım o lanet iki ay yüzünden aciga alindim

  • Kardeş ben yirmi ay önce istifa ettim. Açığa alindim. Benim iidolojiyle işim olmaz. Buradaki arkadaşların çoğu hayır diyemeyen ve herkesi kendileri gibi saf zannettiği için bu duruma düşmüştür.
   Zaten gerçek fötöculer kendilerini girmemişlerdir yada hic bir yere üye olmamistirlar. Suçlu olanlar ve hala fötöyü savunan varsa hemen atilsin. Buna itiraz eden haindir zaten.
   Neyse Allah en güzel vekilidir. İnşaallah mağdur olanlarin magduriyeti giderilcektir.

  • munise bu işi bilen çoktan ayrıldı. Bank asyaya para bile yatırmadı Sadece bizim gibi saf insanlar hala döbüleniyor. Devletimize bankasına sendikasına güvenmek nezaman suç oldu. Hala güveniyoruz devletimize vatanımıza

  • bunun uyanıklıklıkla bir alakası yok.Sanki diğer sendikalara üye olanlar araştırıp da mı üye oluyorlar ? veya ,diğer bankalara para yatıranlar , DUR BEN ŞU BANKAYI Bİ ARAŞTIRAYIM..ACABA ORTAKLARI KİM ? ACABA BİR TARİKATA SEMPATİSİ VAR MI ? ..VS ,diyerek araştırıp da mı para yatırıyor ? tuzu kuru olanlar ,yanmayanlar lütfen saçma sapan konuşmasın.Her şeyi araştıracak olsak evin yolunu yitiririz..herkes gündemi takip etmek zorunda da değil ..ben de sırf yok diyemediğim için sendikaya hatır gönül üye oldum ..sonra takibi bıraktım..hatta sendikam olduğunu bile unutmuştum..sırf yasal izinlerle açılmış bir sendikaya üye oldu , veya yasal izinlerle açılmış bir bankaya para yatırdı diye insanların 10 -20 yıllık emekleri bir kalemde silinmez..olan oldu artık ..eskiyi değil ,bugünü ve geleceği konuşalım.yapılan zulmü konuşalım..haksız yere hapse atılan binlerce insanı konuşalım…darbeye bizzat karışmış,öncesinde planlamasında yer almış,darbeden sonra da hala fetö yü savunanları bulsunlar ,en ağır şekilde cezalandırsınlar ..onun dışındaki ne hallerle okuyup memur olmuş gariban memurlarla uğraşmasınlar .azıcık insaf,azıcık vicdan ,azıcık merhamet bunu gerektirir.

  • Senin içinde bulunduğun sendikan darbeden sonra terörle ilişkilendirilseydi, paran olan bankada aynı durumda olsaydı aynı şekilde konuşurmuydun. Yoksa şuanda dertlenenler gibimi yazardın. Milat 17- 25 aralık değil, milat 15 temmuzdur. Vatan hainleri, meclisine kurşunu sıktığı, insanlarını şehit ettiği, cumhurbaşkanına suikast düzenlediği tarihtir. Bu tarih benimde içinde bulunduğum halkın meclisine ve demokrasisine sahip çıktığı tarihtir. 15 temmuzdan başka tarih bana göre şahsi değerlendirmeden başka birşey değildir. Kimi 17 der kimi 25 kimi 2002 der kimide 1960lara gidebilir. Beyler millet darbeyi 15 temmuzda yedi

 36. Yorumlari okuyorum da masum olan herkes asagi yukari ayni durumda. Ya bi bnka islemi yada hatir icin girilen ve istifa edilen sendika. Allah sahit zaten herseye. Bnim esim de atandginda malum kisiler ev esya faln yardim etmislr nerden biliyim diyo minnet altinda kaldim sonra hocm seni sendikaya uye yapalim demisler. gecmisinde cemaatle hic bi alakasi olmadigi halde ne dersane ne yurt ne ev ne gazete ne bnka ne bagis ne sohbt akliniza geleck her sey. Simdi acikta 20 gundr perisaniz. Once vatanimiza milletimize birlik versin Allah sonra bizim gibi masumlara yardim etsin. Masum olanlarin sahidi sen ol Allah im.

 37. Hakkımı helal etmiyorum devlet büyükleri Özür dileyip kurtuluyor biz sırf Asya finansal elektirik su faturalarını otomatik ödeme talimatı verdik diye aciga aliniyoruz zamanında tedaş telekomünikasyon şu faturalarını siz Asya ödeme noktası yaptınız bizim suçunu ne bir aydır üzüntüden evde tatlı ekmek yenmıyor stresten kan şekerim düşmüyor siz yanıldik deyipkurtulun bizim suçunu ne birgün adalet tecelli edecek bizim sucsuzlugumuz ortaya çıkacak ama ben ve çocuklarım sizede o feto denilen fitne tohumunada hakkımı helal etmiycem

 38. Soylecek soz bulamıyorum. Dilim damamagım kuruyor. Sendikaya uyelikten acıga alındım. Ustelik tayinim çıkmıstı. Engelli cocuguma okul ve rehabilitasyon ayarlamistim. Ev tuttum. Bizim gunahımız neydi. Tam es durumundan tayin isteyecekti 1 gun kala esimi de aciga aldılar Hayatı boyunca selamı olmamıstır esimin. Bende hatır gonul sendikaya uye olmustum. Simdi bu cocuga gunah degil mi ne diyecegiz. Cok zor Allahım guc ver. Istihbarat ve devlet buyuklerimiz bunların boyle olduklarını bilmiyorlardı. Biz nerden bilelim.

  • kızım öğretmen ve işini hakkıyla yapan bir vatandaş dürüstlükte üstüne tanımam ..çalıştığı kollej kapatıldı ve onun gibi bir çok öğretmmen açıkta kaldı.bu adil değil maalesef.hangi bir öğretmen çalışacağı kurumu araştırma hakkına sahip ayrıca bu kurummlar devletin izniyle açılan kurumlarsa..sayın cumhurbaşkanımız başta olmak üzere devletimizin böyle bir haksızlığa izin vermeyeceğini ümit ediyor saygılarımı sunuyorum.Ayrıca bunca masum insanın vebalinin altından kalkılmaz.

 39. Iyi günler arkadaşlar.paylaşımlarınız gayet yerinde.hatır gönülle sendikaya girmiş bir öğretmeni ülkenin birliğine kastetmiş bu canilerle nasıl aynı kefeye koyarsınız.hem bu tür sendikaların hiçbir siyasi sosyal faaliyeti
  yok ki.öte yandan elindeki üç kuruşu faizsiz diye bank Asyaya yatıran kötü mü etti.faiz mi yeseydi.bunlar çok vicdan yaralayıcı.bir öğretmenin çapı ne ki darbeci olsun.adalet tecelli etsin lütfen

 40. Sirf sendikaya uye veya bank asyada hesabi var diye insanlar ve cocuklari magdur edilmemeli sonucta bunlarin boyle hain oldugunu kimse bilmiyordu cumhurun kendisi bile bilemedim affedin derken en altta elinde kaleminden baska birseyi olmayan ogretmenlerin isinden olup magdur edilmelerini onaylamuyorum p insanlarin iyi niyetlerinden fark edemedikleri hata es ve cocuklaruna kesiliyor yetkililer bir zamanlar kendilerinin de bu yapinin bilmeden elini tuttuklarini soyluyorsa bu magdur kimseye zarar vermemis insanlari da affedip kursun sikanla ayni kefeye koymamali ilahi adaletin birgun mutlaka tecelli edecegini unutmamalari gerekir…..

 41. Açığa alınanların hepsi fetöcü değildir.Bunlar o kadar yayılmıski virüs gibi insanin elinin değmemesi imkansiz gibi bir şey olmuş artik.Üstelik gerçek fetöcüler gizleniyor eminim.Açığan alinanlar da ben gibi bankasya da hesabi olanlar.Zamanında bireysel emeklilik yapmistim para yanmasin banka nasilsa TMSF de diye kapatmadim hesabi bu bir suç mu şimdi.O zaman bu banka neden kapatilmadi.Niye açıktı.Fetöden cani yanan biri olarak kimse benim kadar nefret edemez ondan.

  • Aradım 3 yıl dolmadığı için ciddi kesinti yaptılar sonra banka tmsfye geçti.simdi cekerçekersem tepki gibi düşünülür zaten beş direkt devletine gidiyor dedim aciga alındım eylül sonunda…Suphe duyan bank asya kayıtlarındaki hakaretlerimi dinleyince anlar…Bittik tükendik ailece

 42. Fetö ile ilişiği olmadığı halde yöneticilerinden bazılarının ilişiği tespit edildi diye kapatılan bazı okullarda çalışan herkesten daha atatürkçü ve çağdaş,devletine milletine idarecilerine bağlı olduğunu eğitimi dahil her yönüyle kanıtlayabilecek öğretmenler bulunuyor. Bu öğretmenler aynı okulda kendi okuluyla yaptığı sözleşme şartları altında çalıştırılsın . Adalet budur.

 43. 21.000 içindeki herkes FETÖcü değil. Sırf okullarda çalıştı, Sendikasına hatırla gönülle üye oldu diye o VATAN HAİNLERİ’yle aynı kefeye konulamaz.

  Devletin bir zamanlar legal kabul ettiği, teşvik ettiği, insanları onlara yönlendirdiği gerçeği unutulmamalı. Bu örgütü istihbaratı olmayan aciz öğretmenler nereden öğrenip bilip tavır alabilir.

  Devletin bekası halkın refahı iledir. Fetö katildir, haindir, bitmiştir bunu 15 Temmuz sonrası görmeyen yargılanmalı.

  Fakat halkın dini ve sempatik duygularını istismar eden, dolaylı yoldan kandırıp kullandığı kişiler suçlu değil MAĞDURdur ve bundan dolayı suçlu görülemez.

  Devletin refleksi kuruyu yaştan ayırmak ve suçluları cezalandırıp, örgütle masum ve mağdur olan bilinçsiz sempatizanı ayırmak olmalı.

  Birkısım aç gözlünün “atın şunları da biz girelim” vahşiliği ise, hiçbir toplumun kabul edemeyeceği bir yamyamlıktan başka birşey değildir.

  Şiddetin ürünleri kalıcı değildir. Fetö mağdurlarını topluma kazandırmak cahil toplumu Fetöcü tuzağına düşürmemek için adil ve sürdürülebilir bir başarı sağlar.

  Bu sözüm sana Fetö haini;
  1- 17-25 operasyonları ile İran amborgosunu kıran Türkiye’yi ABD’ye şikayet etmek CİA ajanlığıdır hainliktir.
  2-MİT’in Kuzey Suriye’deki operasyonları Kuzey Kürt devleti kurmak istiyen ABD’ye karşıdır. Durduran CİA’cı haindir.
  3-Polis istihbaratı kurup bilgileri Pensilvanyaya ulaştırmak hainliktir.
  4-KPSS’sorularını çalmak hak gaspıdır. İslamda dahi yeri yoktur.
  5- Cemaat kurup dini duyguları istismar edip, devleti ABD’den yönetmeye talib olmak devleti elegeçirmeye çalışmaktır hainliktir.
  6-Abi ve Abla organizasyonu ile TSK’ya sızıp Amerikancı Natocu olmak CİA lehine ajanlıktır. Hainliktir.

  AMA TÜM BUNLARI GÖREMEYİP 15 TEMMUZ’DA DARBEYİ GÖREREK UYANAN VE PİŞMANLIĞINDAN KAHROLAN TÜM NAİF MUHLİS ARKADAŞLARIM. BU ÜLKE HERZAMAN YURDUNUZ VE YUVANIZ OLUP SİZE SAHİPÇIKACAKTIR. ELBET AKLI SELİM GALİB GELİP SİZİ BU MAĞDURİYETTEN KURTARACAKTIR.

  • Doğru tesbit… Devlet adaletle ayakta kalır. Öfke ile hareket her daim zarar getirir.
   Sendika sakıncalı idiyse Çalışma Bakanlığınca ya hiç kurdurulmamalı veya kapatılmalı idi.Şimdi akıl ve vicdan ile hareket etme zamanıdır.Birlik ve dirlik böyle sağlanır. Darılma ve darıltma vakti değildir. Bu arkadaşların çoğunluğu gerçekten mağdur olduklarına inanıyorum. Devletimiz doğru hareket edecektir.

  • Çok güzel konuşmuşsunuz tebrik ederim.benimde tanıdığım masum insanlar var 4 sene oku 2 kpss kazan 6 7 yıl çalış 10 15 sene verdikleri emekleri bu kadar kolay silinmemelidir.sayin yetkililer size sesleniyorum.lutfen bunca insanı es ve çocuklarını mağdur etmeyin es kaza bankada hesabı var sendikaya üye diye emellerine zayi etmeyin zaten adil olacağınıza canı gönülden inanıyorum inş. Hayırlı günler saygilsr

   • buradan yetkililere seslenmek istiyorum ablam ve eniştem görevden ihraç edirdiler ve inanıyorum ki suçları yok bank asya ya ev almak için ev sahibine para yatırmak için hesap açmış olup evi aldıktan sonra parayı yatırıp hesabı kapattır mıştır. sırf bu yüzden dolayı hem ablam hem eniştem görevden ihraç edilmiştir. 20 sene okuyup ta onca emek harcanıp öğretmen oldular 15 dakika da görevden ihyaç edirdiler lütfen adeletli olup sucu olmayan öğretmenlerimizin yeniden göreve geri dönmesini sağlamanız lazım YOKSA AHİRET TE KİMSE HESABINI VEREMEZ bu da not: recep tayip erdoğanı gönülden seviyoruz ama lütfen suçsuz olan öğretmenlere yanlış yapma

  • emekler bir anda siliniyor, bir anda yok oluyor. Yıllardır çalış didin, sabah erken kalk okula git ödevlerini yap sınavlara çalış sınavı geç, üniversite kazan finallere gir uykusuz kal, kpss stresi, atanma tedirginliği yaşa ve atandıktan sonra bir çırpıda işine son verilsin. Hadi dön de çocuklarının yüzüne bak. Çok sayıda suçsuz insan işinden oluyor çoook….

  • Bende açığa alındım ne bank asyada hesabim var,ne aktifsen üyesiyim vede beylik vb. gizli şifreli birşey kullanmadım. Yurtdışı yasağı kondu hiç yurt dışına çıkmadım pasaportumdayok.savciligada il milli egitime de açığa alınma nedenimi dilekçe ile sordum resmi bir cevap verilmedi itiraz dilekçeleri me hala cevap verilmedi… yukarıda yazılanlara tamamen katılıyorum… Vatanımıza kim ihanet ederse haindir. Karşısındayız. Ama bilmeden siyasilerimiz gibi Allah rızası için yapanlar masumdur. İhaneti görüp devam edenler haindir….

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM