Açığa alma komisyon üyesi Milli Eğitim Müdürü ByLock’tan açığa alındı

Bursa İl Milli Eğitim Müdür yardımcılığı görevinde de bulunmuş Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü aynı zamanda sözde açığa alma komisyon üyesi ByLock uygulaması kullandığı gerekçesi ile açığa alındı.

Açığa alma komisyon üyesi Milli Eğitim Müdürü ByLock’tan açığa alındı

Açığa alma komisyon üyesi Milli Eğitim Müdürü ByLock’tan açığa alındı

Bursa’da Valilik tarafından açığa alınan 1200 MEB personeli bulunmaktadır. Bursa’da açığa alınan öğretmen ve yöneticilerin açığa alınmalarında sözde komisyon üyesi olduğu belirtilen Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürünün de ByLock’tan açığa alınması yapılan açığa alma işlemlerin ne derece doğru ve sağlıklı olduğunun sorgulanmasına neden olmuştur. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak da görev yapmış eşi Memur-Sen Kadın Kolları Komisyon Başkanı olan ve kendisi de aynı zamanda Eğitim Bir-Sen yedek şube yönetici olan kişinin açığa almalarda olan etkisi ve son dönemde okul müdürü olan kişilerin araştırılması gerekmektedir.

AÇIĞA ALMA KOMİSYONU

Bursa’da gündem yaratan açığa alma ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Eğitim-Sen Bursa 2 Nolu Şube Başkanı Yüksel Selçuk Türkoğlu, 15 Temmuz hain darbe girişiminin başarılı olamamasından sonra kamuda başlatılan FETÖ  üyesi araştırması için Bursa Valiliği tarafından kurulan ancak resmi olmayan Açığa Alma Komisyonuna değindi. Türkoğlu bu komisyonun resmi olmadığını ancak tespitleri neticesinde açığa alma işlemleri gerçekleştirildiğine dikkat çekti. Açığa Alma Komisyonu üyesi Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürünün ByLock uygulaması nedeniyle açığa alınması hususunda sorgulanması gereken iş ve işlemlerin olduğuna değinen TES Bursa 2 Nolu Şube Başkanı, Bursa genelinde Valilik tarafından açığa alınan 1200 kişinin içinde FETÖcü olmayan kişilerin araştırılması gerektiğini belirtti. Son üç yıl içerisinde okul müdürü olan kişilerin içinde FETÖ mensubu olup olmadığının araştırılması gerektiğini belirten Türkoğlu, korunan ve tespit edilmesine engel olunan FETÖcüler varsa bu yöneticilerin de ortaya çıkarılması gerektiği vurgusunu yaptı.

KISA SÜREDE TIRMANDI

Türkoğlu, ByLock uygulaması kullandığı gerekçesi ile açığa alınan Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürünün kısa süre içerisinde yükseldiğine dikkat çekerken, açığa alınan milli eğitim müdürünün 2010 yılında Bursa’ya öğretmen olarak geldiğini aynı yıl içerisinde müdür yardımcısı ve hemen arkasından müdür olduğunu belirtti. Müdür olduktan sonra yaklaşık 1,5 yıl süre sonunda Yıldırım ilçesine vekaleten şube müdürü,  kısa süre sonra Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne vekaleten hemen arkasından Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığına atandığını, bir hafta içerisinde ise Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne asaleten atanan müdürün bu kadar kısa sürede hızlı yükselişinin araştırılması gerektiğini vurguladı.

İL MİLLİ EĞİTİM DOĞRULADI

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ise Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürünün bakanlıktan gelen bilgiler doğrultusunda açığa alındığını doğruladı. Milli Eğitim Müdürünün soruşturmasının devam ettiğini belirten yetkililer, bahsi geçen Açığa Alma Komisyonu diye bir komisyonun kurulmadığını ifade ettiler.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim