Aktif Eğitim-Sen üyesi öğretmenler tutuklanmaya devam ediyor

Öğretmenler İçin olarak tutuklanmaların artacağını geçtiğimiz günlerde belirtmiştik. Yaptığımız açıklama kamudan haber sitelerinde onlarca kez paylaşıldı. ByLock uygulaması soruşturması derinleştikçe tutuklanacak öğretmen sayısı artacak.

Aktif Eğitim-Sen üyesi öğretmenler tutuklanmaya devam ediyor

Aktif Eğitim-Sen üyesi öğretmenler tutuklanmaya devam ediyor

Kamuda FETÖ soruşturmaları ByLock uygulaması üzerinden derinleştirilerek ilerliyor. 672 sayılı KHK ile MEB’de meslekten ihraç edilen ve son dönemde açığa alınan öğretmenler arasından soruşturma sürecinde tutuklanacak sayının artacağını önceki haberlerimizde sizlerle paylaştık. 13 Ekim tarihinde açığa alınan 2400 personelin büyük çoğunluğunun ByLock uygulaması nedeniyle açığa alındığı resmi olmayan kaynaklar kanalı ile gündeme gelmişti.

BYLOCK KULLANAN ÖĞRETMENLER

Son bir haftada ByLock uygulaması kullandığı tespit edilen ve tutuklanan öğretmen sayısı yüzü geçmiş durumda. Basından ve gelen bilgilerden takip ettiğimiz kadarıyla ByLock kullanan MEB personel sayısı binlerle ifade edilmektedir. FETÖ soruşturması kapsamında meslekten ihraç edilen öğretmenler gözaltına alındıktan sonra ifadelerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderiliyorlar. Son birkaç günde öğretmen haberlerine baktığımız zaman; Kırşehir’de 2 öğretmen, Kocaeli’nde 5 öğretmen, Gaziantep’te 21 öğretmen, Samsun’da 29 öğretmen, Elazığ’da 10 öğretmen ByLock uygulaması kullandıklarının tespit edildiği gerekçesi ile FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklandılar. Bugün Bursa’da yürütülen soruşturma kapsamında ise Aktif Eğitim-Sen yöneticileri ve üyelerinin aralarında olduğu 6 kişi tutuklandı.

AKTİF EĞİTİM-SEN ÜYELERİ

Aktif Eğitim-Sen yöneticileri de yürütülen soruşturmalarda gözaltına alınıyorlar. Daha önceden Aktif Eğitimciler Sendikası ilçe ve il temsilcileri, şube başkanları tutuklanmıştı. ByLock uygulaması kapsamında tutuklanmayan veya serbest bırakılan Aktif Eğitim-Sen yöneticileri ile yine Aktif Eğitim-Sen üyesi olan öğretmenler soruşturma kapsamında tutuklanmaya başladılar. FETÖ soruşturmasında Facebook grupları da inceleniyor haberimizde yürütülen soruşturmanın derinleştiğine ve öğretmenlerin habersizce başkaları tarafından Aktif Eğitim-Sen başta olmak üzere FETÖ’ye yakın oluşumların gruplarına eklendiğine de değinmiştik. Öğretmen arkadaşlarımızı bu konuda tekrar uyararak Facebook gruplarını gözden geçirmelerini hatırlatalım.

BYLOCK UYGULAMASI

ByLock konusunda suçsuz olduklarını dile getiren, telefonlarına asla bu uygulamayı yüklemedikleri halde açığa alındıklarını belirten arkadaşlardan mesajlar gelmektedir. ByLock uygulaması mağduru olmamak için yapılması gerekenleri de aşağıdaki haberimizde açıklamıştık.


Tekrar hatırlatmakta fayda görüyoruz, ByLock kullanmadığınız halde mağdur durumuna düşebilirsiniz. İnternet hattınızı ortak kullanmayın, üzerinize başka GSM hattı olup olmadığını sorgulatın ayrıca ikinci el telefon almayın.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM