Andımız okutturdu diye şikayet edilen öğretmene soruşturma açıldı

Geçtiğimiz aylarda yaşanan bir olaydan dolayı gündeme gelen İzmir’de yer alan Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu tekrar gündeme geldi. Bu sefer Andımız’dan dolayı öğretmene soruşturma açılması konusunda yaşanan gelişmeler şok tartışılacağa benziyor.

Andımız okutturdu diye şikayet edilen öğretmene soruşturma açıldı

Andımız okutturdu diye şikayet edilen öğretmene soruşturma açıldı

Okulda görev yapan öğretmene derse başlamadan önce öğrencilere Andımız okuttuğu gerekçesi ile soruşturma açıldı. Okul müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu Andımız okuyan öğretmeni İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayet etti. Okul müdürünün şikayetinde öğrencilere zorla Andımız okutturulduğu gerekçesinin yer aldığı Sözcü’den Gökmen Ulu’nun haberinde yer alırken okul müdürünün Karşıyaka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yazdığı şikayet dilekçesinin ayrıntılarına yer verildi.

BURASI DİNGONUN AHIRI MI!

Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu geçtiğimi aylarda yine Andımız ile gündeme gelmiş okul müdürünün Andımız okuyan öğrencilere Burası dingonun ahırı mı söylemi çok tartışılmıştı. Kamu haber sitelerinde uzun süre yer alan Okul Müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu eleştirilere maruz kalmıştı. Şimdi ise okul ve okul müdürü tekrar Andımız konusunda soruşturma ile gündemde.

ANDIMIZI OKUTMAK SUÇ DEĞİLDİR

Öğrencilere zorla Andımız okuttuğu gerekçesi ile okul müdürü tarafından Milli Eğitim Müdürlüğüne şikayet edilen Teknoloji-Tasarım Öğretmeni İlyas Mermer­cioğlu kendisinin öğrencilere zorla Andımız okuttuğu suçlamasını kabul etmediğini belirtti. Öğretmen Mermer­cioğlu Andımız’ı zorla okutulmasının mümkün olmadığını ancak okumak isteyene de zorla okutulmaması için baskı yapılamayacağını vurguladı. Öğretmen İlyas Mermer­cioğlu Andımızı okutmanın, okumanın suç olmadığını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM