Atanamayan Öğretmen Suç Şebekesi Lideri Çıktı

Adana’da ve Şanlıurfa’da emniyet birimlerince düzenlenen operasyonda telefon dolandırıcılığı yaptıkları tespit edilen şebeke çökertildi.

Atanamayan Öğretmen Suç Şebekesi Lideri Çıktı

Atanamayan Öğretmen Suç Şebekesi Lideri Çıktı

Eş zamanlı olarak Adana’da ve Şanlıurfa’da emniyet birimlerince düzenlenen operasyonda telefon dolandırıcılığı yaptıkları tespit edilen şebeke çökertildi.

Operasyonda gözaltına alınan şebekenin liderinin ataması yapılmayan Murat Gültekin olduğu tespit edildi.

Aradıkları kişilere kendilerini emniyet görevlisi veya savcı gibi tanıtarak dolandırıcılık yapan 6 kişi tutuklandı. Yakalanan kişilerden 40 yaşındaki Murat Gültekin’in öğretmen adayı olduğu ve yıllarca atanamadığı ortaya çıktı.

FELSEFE ÖĞRETMENİ DOLANDIRICI

Felsefe öğretmen adayının ele başı olduğu çetenin 1 ay içerisinde farklı kentlerde yaklaşık 10 kişiyi dolandırdığı ve dolandırdıkları kişilerden yaklaşık 214 bin lira para aldıkları tespit edildi. Emniyet Amirliği kendilerine gelen çok fazla şikayetten dolayı telefon dolandırıcılığı olayları ile ilgili operasyon başlattı. Operasyon çalışmalarından sonra emniyet görevlileri şebekenin Adana!da ve Şanlıurfa’da tespit edilen evlerine baskın düzenledi.

SAĞA SOLA SALDIRDILAR

Şebeke üyeleri ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi. Daha sonra sağlık kontrolü için Adli Tıp Birimi’ne getirilien zanlılar kendilerini çekmeye çalışan gazetecilere küfüt etti ve görüntü olmak isteyen gazetecilere saldırdı. Mahkeyeme sevk edilen telefon dolandırıcılığı yapan şebeke üyeleri tutuklandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM