Bodrum’da Türk Eğitim-Sen’li İki Öğretmen Açığa Alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a hakaret ettikleri gerekçesiyle açılan soruşturmanın sağlıklı yürütülmesi için 2 öğretmen açığa alındı.

Bodrum’da Türk Eğitim-Sen’li İki Öğretmen Açığa Alındı

Bodrum’da Türk Eğitim-Sen’li İki Öğretmen Açığa Alındı

Bodrum’da Türk Eğitim-Sen’li İki Öğretmen Açığa Alındı, Sebep: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Hakaret!

Muğla’nın Bodrum ilçesinde Türk Eğitim-Sen İlçe Başkanı Hüseyin Tekinay ile Türk Eğitim-Sen üyesi Serpil Erzen Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle açılan soruşturmanın sağlıklı yürütülmesi için açığa alındı.

Türk Eğitim-Sen üyesi olan aynı zamanda Bodrum Mumcular Sıtare Özkan Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı görevini yürüten Serpil Erzen ve Türk Eğitim-Sen İlçe Başkanı aynı zamanda Kanuni Sultan Süleyman Anadolu Lisesi öğretmeni Hüseyin Tekinay hakkında, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret suçundan soruşturma açıldı. Soruşturmanın sağlıklı yürütülmesi açısından Erzen ve Tekinay, açığa alındı. Geçtiğimiz aylarda 2 öğretmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sosyal medya üzerinden hakaret ettiği gerekçesi ile haklarında savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştu. Yapılan soruşturma sonucunda 2 öğretmen soruşturmanın selameti açısından görevinden uzaklaştırıldı.

Geçtiğimiz haftalarda ise Bodrum Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Abdulkadir Sağlam sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret suçundan açığa alınmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. “HAKKA TAPAN” BİRİYİM VE BUNDAN HİÇ TAVİZ VERMEDİĞİM İÇİN İMTİYAZ SAHİBLERİ BENDEN RAHATSIZ OLUR; BANA ÖNCE GÖZDAĞI SONRA ZARAR VERİRLER. 2009 DA GECE ARABAMI YAKTILAR, ŞİMDİ DE BU KUMPASI KURDULAR. SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZLA BİR İLGİSİ YOK. KULLANMADIĞIM BİR FACEDEN 2014 ÖNCESİNE AİT (SAYIN Recep Tayyip ERDOĞAN; AKP GBAŞKAN VE BAŞBAKAN) PAYLAŞIMLAR ÖZEL BİR ÇALIŞMA İLE ŞİKAYET EDİLDİ. BASKI KURUP GÖREVDEN ALINMAM İÇİN 15 MART SAAT 17:00’DAN SONRA “OKUL MÜDÜRÜ AÇIĞA ALINDI” DİYE BU HABERLERİ SERVİS ETTİLER. VE 16 MARTTA AÇIĞA ALMA YAZISI YAZILDI. BU TİP KİŞİLER; YALAKALIKLA SIRTINI DÖNEMİN MUKTEDİRLERİNE YASLAR, ORTALAMA GÜNDE 1 SAAT BİLE GÖREV YAPMAZ, TARLADAKİ ÇİFTÇİNİN, SOMADA ÇOCUKLARI ÖKSÜZ KALAN MADEN İŞÇİSİNİN ÖDEDİĞİ VERGİLERİ MAAŞ OLARAK ALIR; MAAŞ BORDROSUNU DA MÜDÜRE İMZALATIRLAR. BEN BUNU YAPAMAM, YAPMADIM, BAŞIMA BUNLAR GELDİ. İLAHİ ADALET TECELLİ EDECEKTİR.

  2. amaç baskı ve korkuyu tabana iyice yerleştirmektir. güvenliğinden endişeye düşen insanlar özgürlüklerinden kolaylıkla vazgeçeceklerdir. bodrumda fısıltı gazetesi 30’a yakın öğretmenin dosyasının savcılıkta bekletildiğini yayıyor. camiada facebook vb sosyal medya hesaplarını kapatan kapatana. insanlar birbirlerini jurnaller oldu. bir önceki yorumda arkadaş hakaret var mı bilemeyeceğim demiş. çok açık ve net olarak hakaret olmadığını bilmenizi isterim. paylaşım cumhurbaşkanının kuşları şemsiyesiyle dürtmesini esas alan esprili bir karikatürdür. düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilmemesi tamamen art niyettir. açığa alınan öğretmenlerin siyasi kimlikleri ise ayrıca değerlendirilmelidir. türk eğitim sendikası muğla teşkilatı her türlü etik dışı hamleye karşın türkiyede yetkiyi yandaş sendikaya kaptırmayan tek teşkilattır. sembolik önemi vardır. açığa alınmalar sistematik ve maksatlıdır.

  3. gerçekten hakaret var mı yok mu orasını tam bilemiyorum. ancak eleştiri olmuşsa ve bu eleştiri üzerine görevden uzaklaştırılmışsa yanlış yapılmıştır. insanlar özgürdür, özgürce düşünüp özgürce düşüncelerini ifade edebilir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM