Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni: Alevilik Günahtır

Fatsa ilçesinde yer alan ve ilçenin en büyük okullarından birisi olan Sakarya Ortaokulu’nda skandal bir durum yaşandı.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni: Alevilik Günahtır

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni: Alevilik Günahtır

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni: Alevilik Günahtır dedi Fatsa karıştı.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yer alan ve ilçenin en büyük okullarından birisi olan Sakarya Ortaokulu’nda skandal bir durum yaşandı. Okulda görev yapan bayan Dil Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni E.C, derste “Alevilik günahtır” sözleri ve bu şekildeki sözleri ile öğrencileri hedef gösterdiği sebebiyle hem Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne hem de Başbakanlık BİMER’e şikayet edildi.  “Bu konularda hassasız” diyen Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü ise “O öğretmen hakkında soruşturma açılması talebinde bulunduk” açıklamasını yaptı.

Bu Sınıfta Kimler Alevi?

Bu olaylardan sonra okul yönetimine şikayet edildiğini öğrenen Dil Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni E.C, sınıfa giderek “Bu sınıfta kimler Alevi?” diye sordu. Bir öğrencinin, “Ben Aleviyim” diye cevap vermesi üzerine E.C.’nin, “Bu sınıfta konuşulanları ailenizle mi paylaşıyorsunuz?” şeklinde tepkisiyle karşılaştı. Öğrencinin de “Evet, ben her şeyi ailemle paylaşırım” demesi üzerine Dil Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni E.C.’nin, “Siz kelime-i şahadet getiriyor musunuz?” diye sorduğu dilekçede yer aldı.

Öğretmen C.’nin, ders sırasında “Bizde de 12 imamların resmi var ama biz Alevi değiliz” diyen bir öğrenciye ise ‘aferin’ dediği de şikayet dilekçesinde dile getirildi.

Öğretmene Soruşturma Talebi

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem Cinoğlu yaptığı açıklamada şikayetlerin kendilerine iletildiğini doğrulayarak “Olayın içeriği açısında bu konu soruşturmalık bir konudur. Soruşturma başlatılması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yazı yazdık. Maarif müfettişlerinin görevlendirilmesini talep ettik. Biz bu konularda hassas davranıyoruz. Adı geçen öğretmenle de görüştük. Kendisi öyle bir şey demediğini söyledi ama sadece O’nun beyanıyla hareket edemeyiz.”

Sözcü

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM