Diyarbakır’da 523, toplamda 900 Eğitim-Sen’li öğretmen göreve iade edildi

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca tarafından yapılan açıklamaya göre 19 Aralık Pazartesi günü 900 öğretmen göreve iade edildi. Göreve iade edilen öğretmenlerin büyük bir kısmı Diyarbakır’da görev yapan öğretmenlerden oluşmaktadır.

Diyarbakır’da 523, toplamda 900 Eğitim-Sen’li öğretmen göreve iade edildi

Diyarbakır’da 523, toplamda 900 Eğitim-Sen’li öğretmen göreve iade edildi

9 Eylül tarihinde terör örgütü bağlantıları gerekçesi ile açığa alınan 10 bin 500 öğretmenin tamamı göreve iade edilmiş oldu. MEB tarafından 8 Eylül tarihinde twitter üzerinden yapılan açıklamada bölücü terör örgütü ile bağlantıları olduğu gerekçesi ile 10 bin 500 öğretmenin açığa alındığı açıklanmıştı. Açığa almaların üzerinden üç aylık bir süre geçti. Bu süre içerisinde açığa alınmış MEB personelinin tamamına yakını görevlerine dönmüş oldu.

KAMURAN KARACA: 900 KİŞİ İADE EDİLDİ

Eğitim-Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca tarafından yapılan açıklamaya göre açığa alınmış öğretmenlerden 900 öğretmen bugün itibari ile görevlerine iade edildi. 19 Aralık tarihinde görevlerine iade edilen 900 öğretmen içerisinde 523 öğretmen Diyarbakır’da görev yapıyor. Diyarbakır’da göreve iade edilen öğretmenlerin yanında  Mardin’de 185 öğretmen göreve iade edilirken, Van’da ise 64 öğretmen göreve iade edildi. Toplamda ise 900 öğretmen göreve iade edilmiş oldu.

SOSYAL MEDYA SORUŞTURMASI

Eğitim-Sen Genel Başkanı Karaca, sosyal medya paylaşımlarından dolayı soruşturma geçiren ve soruşturmaları tamamlanmış olan 25 kişinin ise göreve iade edilmesi gerektiğini belirtti. Adana’da soruşturması tamamlanan 25 öğretmenin göreve iade edilmesi için uğraşlarının devam edeceğini vurgulayan Karaca, keyfi uygulamalardan dolayı iade sürecinin uzadığını açıkladı.

KHK İLE AÇIĞA ALMA OLAMAZ

Kamudan haber sitelerinde yer alan 900 öğretmen göreve iade edildi içeriğinde Öğretmenler İçin olarak dikkatimizi çeken unsur bu kişilerin Kanun Hükmünde Kararnameler ile açığa alındı bilgisi oldu. Açığa alınan kişiler Kanun Hükmünde Kararnameler ile açığa alınmadılar. Bu bilgi yanlıştır. Açığa alınanlar bakanlık talimatı ile illere gönderilen resmi yazılar aracılığı ile tedbir amaçlı açığa alındılar. Kanun Hükmünde Kararname ile açığa alınmaları ve göreve iade edilmeleri söz konusu değildir.

Göreve iade edilen öğretmenlerin listesi TIKLAYINIZ

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Kapatilmis bi banka hesabindan dolayi ihrac edildim.feto ile uzaktan yakindan alakam yok. Banka vb yasal olan seyler kriter olmaktan cikarilmali.bi insan kendi hesabindan dolayi cezalandirilirmi ya.

  2. Biz ihraclar icin hic mi umit yok…bir yillik bir uyelik ya…yorulduk artik lutfen.biz vatan haini degiliz..biz vatansever bayragini topragini seven insanlariz…lutfen bizim icinde bir umit ….

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM