Diyarbakır’da açığa alınan öğretmenlerin soruşturmasında açıklama

Diyarbakır Vali Yardımcısı Mehmet Çağrı Özpolat terör örgütü ile ilişkileri olduğu iddialarıyla açığa alınan öğretmenlerin durumu hakkında açıklama yaptı.

Diyarbakır’da açığa alınan öğretmenlerin soruşturmasında açıklama

Diyarbakır’da açığa alınan öğretmenlerin soruşturmasında açıklama yapıldı.

8-9 Eylül tarihlerinde Türkiye geneli açığa alınan yaklaşık 12 bin öğretmenin büyük bir kısmı Diyarbakır’da görev yapmaktadır. Tunceli’de açığa alınan ve kısa süre sonra görevlerine iade edilen öğretmenlerden sonra kamudan haber içerikli haber siteleri başta olmak üzere basında Diyarbakır’da görev yapan öğretmenlerin de mesleklerine iade edileceği belirtilmişi. Diyarbakır Valiliği basında çıkan bu haberleri asılsız olarak nitelendirerek ilgili öğretmenler hakkında soruşturma sürecinin devam ettiğinin altını çizmişti.

SORUŞTURMA SÜRECİ

İlköğretim haftası kutlama programı çerçevesinde Diyarbakır’da düzenlenen etkinliklere katılan Vali Yardımcısı Mehmet Çağrı Özpolat Diyarbakır’da açığa alınan öğretmenlerin durumu hakkında güncel açıklamalarda bulundu. Öğrencilerin dersine giren Vali Yardımcısı Özpolat ders sonunda gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Özpolat basında yer alan göreve iade konularının aksine öğretmenlerin soruşturma sürecinin devam ettiğini, açığa alınan bu öğretmenlerden doğan boşlukların doldurulması için ise Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte görevlendirmeler yaptıklarını vurguladı.

EĞİTİM-SEN’DEN AÇIKLAMA

Diyarbakır Eğitim-Sen şubesi tarafından yapılan açıklamada 20.09.2016 tarihinde akşam saatlerinde polis tarafından düzenlenen operasyonlarda Eğitim-Sen üyesi 40 öğretmenin evlerinde gözaltına alındığı açıklandı.

Haber içeriği Sözcü’den alınmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM