Diyarbakır’da meslekten ihraç edilecek öğretmen sayısı belli oldu

MEB tarafından 8 Eylül tarihinde açığa alınan ve bölücü terör örgütü PKK ile bağlantıları tespit edildiği ifade edilen öğretmenler görevlerine geri dönüyorlar. Diyarbakır’da açığa alınan yaklaşık 4 bin 500 öğretmenin büyük bir kısmı önümüzdeki hafta görevlerine iade edilecekler.

Diyarbakır’da meslekten ihraç edilecek öğretmen sayısı belli oldu

Diyarbakır’da meslekten ihraç edilecek öğretmen sayısı belli oldu

Terör örgütü bağlantıları gerekçesi ile Türkiye geneli açığa alınan 12 bine yakın öğretmenin durumları önümüzdeki hafta netleşmeye başlayacak. Diyarbakır’da açığa alınan öğretmenlerin yüzde 14’ü meslekten ihraç edilecek geri kalan yüzde 85 lik kısım görevlerine iade edilecek.

DİYARBAKIR’DA DURUM NETLEŞİYOR

Açığa alınan MEB personelinin son durumu hakkında en yeni gelişme Diyarbakır’da yaşandı. Diyarbakır’da açığa alınan öğretmenlerin durumu genel olarak açığa alınanların son durumu hakkında ön bilgi vermektedir. Diyarbakır’da yerel bir haber sitesinin açıklamasına göre Diyarbakır’da açığa alınan 4313 öğretmenle ilgili soruşturma süreci sona gelindi. Soruşturmaların önümüzdeki hafta tamamlanacağı ve açığa alınan öğretmenlerden 650 kişinin meslekten ihraç edileceğini geri kalan öğretmenlerin ise kısa süre içerisinde görevlerine döneceği belirtildi.

KAYNAK: AK PARTİ VEKİLİ

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu tarafından yapılan açıklamada Diyarbakır’da açığa alınan binlerce öğretmenin son durumunu Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Bakanlık yetkilileri ile görüştüğünü ifade eden Ensarioğlu açığa alınan öğretmenlerin büyük bir bölümünün yaklaşık 10 gün içerisinde görevlerine iade edileceğini belirtti.

BAŞBAKAN: İHRAÇ EDİLECEKLER

Başbakan Binali Yıldırım tarafından geçtiğimiz günlerde Diyarbakır’da yaptığı açıklamaya göre PKK/KCK soruşturmaları neticesinde terör örgütü ile bağlantısı olduğu gerekçesi ile 11 bin 285 öğretmenin ihraç edileceği belirtilmişti. Açığa alınan öğretmenlerin yaklaşık 4 bin 500 ü Diyarbakır’da görev yapmaktadır. Diyarbakır başta olmak üzere yürütülen idari ve adli soruşturmalar neticesinde tutuklanan ve gözaltına alınan öğretmenler bulunmaktadır. Açığa alınan öğretmenlerin son durumu bu haber çerçevesinde değerlendirildiğinde terör örgütü bağlantıları ile açığa alınan 12 bine yakın personel MEB tarafından görevlerine iade edilecek gibi gözükmektedir.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM