Felç Kalan Öğrenci Soruşturmasında Öğretmene ve Müdüre Ceza

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 9 Aralık’ta bir olay yaşandı.

Felç Kalan Öğrenci Soruşturmasında Öğretmene ve Müdüre Ceza

Felç Kalan Öğrenci Soruşturmasında Öğretmene ve Müdüre Ceza

Felç Kalan Öğrenci Soruşturmasında Öğretmene ve Müdüre Ceza Verildi. Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde 9 Aralık’ta bir olay yaşandı. Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören D.H. adlı kız öğrenci müdür odasına çağrıldı. Odada Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü A.E.ile bir müdür yardımcısı ve öğretmen N.A. bulunmaktaydı. Okul Müdürü A.E., kız öğrenciye “H.İ. seni öptü mü?” diye sordu. Kız öğrenci D.H. “Öpmedi” dedikten sonra odaya bahsi geçen erkek öğrenci H.İ. çağrıldı. H.İ. gelince ona “Yediğiniz haltları anlatın, bakalım. Kızla öpüşmüşsünüz” dendi. Erkek öğrenci H.İ. müdür orasındaki konuşmalar sırasında kendisinin konuşmasına izin verilmediğini, kendisine “Öl de senden kurtulalım” ve “Senin bacına yapsalar ne düşünürdün?” denildiğini daha sonra ise erkek öğrenci H.İ., müdür odasından çıkarak okul koridorundan açılan balkona çıkıp kendisini iki kat yükseklikten aşağıya bıraktı.Erkek öğrencinin belden aşağısı felç kaldı.

Radikal’in ulaştığı Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü A.E. açıklamasında iki öğrencinin öpüştükleri için değil, öpüştüklerini haber veren arkadaşlarını tehdit ettikleri için odaya çağırdığını belirtti. Okul Müdürü “Ben sadece ‘Arkadaşlarını niye tehdit ediyorsun’ dedim. Niye atladığını hala anlamış değilim” ifadesinde bulundu. Okul müdürü bu ifadeyi verirken olay sırasında müdür odasında bulunan öğretmen N.A., “H.’ye ben ‘Kız kardeşin var mı senin, senin yaptığını biri sana yapsa kabul eder misin” söylediğini kabul etti.

Olaya İtiraz üzerine İkinci Soruşturma Açıldı

Olay üzerine başlatılan ilk disiplin soruşturması sonucu Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü A.E. ve okulun aynı zamanda disiplin kurulu başkanı olan öğretmen N.A. için cezaya gerek olmadığı ifade belirtilmişti. Ancak itiraz üzerine ikinci soruşturma açıldı. Bunun üzerine atanan müfettişler, A.E. ve N.A.’ya disiplin bakımından yer değiştirme, idari bakımdan bir günlük maaş kesim cezası verilmesini önerdi. Müfettişlerin bu önerisinin Valilik tarafından onandığı belirtiliyor. Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü A.E. hakkında “intihara teşvik ve hakaret” konulu soruşturma ise sürüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM