FETÖ soruşturmasında 41 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi

FETÖ soruşturmasında 41 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildiği açıklandı. Gaziantep’te yürütülen FETÖ soruşturmasında savcılık tarafından yapılan açıklamada Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 41 öğretmen hakkında gözaltı kararı çıkarıldığı belirtildi.

FETÖ soruşturmasında 41 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi

FETÖ soruşturmasında 41 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildi

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı yaptığı açıklamada 41 öğretmen hakkında gözaltı kararı verildiğini açıklarken, gözaltı kararı verilen öğretmenlerin bilgilerini, isimlerini açıklamadı. Haklarında yakalama kararı çıkartılan öğretmenlerin FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınması yönünde yapılan operasyonların sürdüğü ifade edildi.

41 ÖĞRETMENE YAKALAMA KARARI

FETÖ soruşturmasının yoğun olarak yürütüldüğü illerden olan Gaziantep’te savcılık tarafından yakalama kararı verilen 41 öğretmenin gözaltı işlemlerinin sürdüğü ve soruşturmanın sonucuna göre kamuoyuna bilgi verileceği açıklandı. İlgili MEB personelleri hakkında evlerinde ikametlerinde arama, kişiler hakkında yakalama ve gözaltı işlemlerinin devam ettiği vurgusu yapıldı. Edinilen bilgiye göre ise 41 öğretmenin önceki KHK’lerde meslekten ihraç edildiği ve ByLock soruşturmasında gözaltına alındığı iddia edildi.

İHRAÇ EDİLMİŞ 2 KİŞİ GÖZALTINDA

Mersin’de süren soruşturmada ise 2 eski polis gözaltına alındı. Polislerin meslekten ihraç edildiği belirtildi. Emniyetteki sorguları süren eski polislerin ByLock programı kullandıklarının tespit edildiği açıklandı. Bitlis merkezli 8 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda ise gözaltına alınan rütbeli 9 askerden dördü tutuklandı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. feto cular hiç kan kaybetmedi ki kimi ilçe müdürü kimi bakanlık müfettişi olur teftiş kurul başkanı olur ak partide teşkilat başkanı olur vs …. gel de doğruları söyle … artık yedi köyden kovmuyorlar 40 iftira atıyorlar……

  2. Bir hisimla geldi geçti,,672,, bylokun b sini duymayanlar alelacele sendika,bankasya kredi dendi tirpanlandi,,,

  3. Gerçek suçlular ortaya çıkıyor tebrik ediyoruz güzel çalışıyorsunuz ama masumları aklama konusunda da aynı hassasiyeti bekliyoruz.işte o zaman size güvenebiliriz.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM