FETÖ soruşturmasında tutuklu yargılanan 9 öğretmen tahliye edildi

Terör örgütü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yargılanan 80 kişiden 9 kişi tahliye edildi. Serbest kalan 9 kişinin öğretmen olduğu belirtildi.

FETÖ soruşturmasında tutuklu yargılanan 9 öğretmen tahliye edildi

FETÖ soruşturmasında tutuklu yargılanan 9 öğretmen tahliye edildi

Darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturmalarda kamu personelinin açığa alınması ve tutuklanması devam ediyor. En çok açığa alınan ve tutuklanan personel MEB bünyesinde bulunurken, ByLock uygulaması soruşturmasında da polisler ve öğretmenler ön plana çıkmaktadır. Eskişehir’de yürütülen soruşturmalarda 42 sanığın tutuklu, 38 sanığın tutuksuz olduğu mahkeme sürecinden 9 tahliye kararı çıktığı belirtildi.

80 SANIK HAKİM KARŞISINDA

Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından sanıkların ifadeleri alındı. Avukatları ve yakınlarının da mahkemede hazır bulunduğu sanıklar kendilerine yöneltilen suçlamaları reddetti. Sanıklar FETÖ ile bağlantılarının olmadığını belirtti. Emniyet ve jandarma tarafından sıkı güvenlik önemlerinin alındığı duruşmada sanıkların ardından avukatların ifadeleri alındı.

9 ÖĞRETMEN TAHLİYE EDİLDİ

Hakim karşısına çıkan 80 sanık suçlamaları kabul etmeyerek tahliye talebinde bulundu. Mahkeme heyeti ifadelerin alınmasından sonra tutuklu sanıklardan 9’unu serbest bıraktı. 33 sanık için ise tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Tahliye edilen dokuz kişinin öğretmen olduğu bilgisi verildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

  1. Ard arda khklar yayınlaniyor.Feryat figan kopuyor.Kesin kanaat olmadan şüpheyle ihraç olmaz. Bu mesele toplumsal yaraya dönüştürülmeden hâlledilmelidir. Ters fişleme riski, bylokta gerçek kullanıcı tespiti sağlama’sı mutlaka yapılmalıdır. Amacım suçluyu korumak değil,masumların tepişme esnasında arada harcanmasını engelleyecek farkındalığı oluşturmaktır.Benim durumumda olan yaklaşık 1500 öğretmen olduğunu tahmin ediyor,forum sitelerinden takip ediyorum.
    13-14 ekim açığa alma listelerinde derin bir sıkıntı var..listeleri hazırlayanlar mercek altına alınmalıdır.

  2. İnşallah bütün mağdurların iadesi olur herkes huzuruna kavuşur.Eski huzurlu günlerimizi çok özledim.

    • eski huzurlu günleriniz bizlere 15 temmuzu yaşattı, Allah bizi sizlerin o huzur diye adlandırdığınız şerlerinizden korusun

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM