FETÖ’den gözaltına alınan 11 MEB personelinden 8’i tutuklandı

Kamuda yürütülen FETÖ soruşturmaları ve operasyonları sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan ancak KHK’ler ile ihraç edildikleri belirtilen 8 kişi tutuklandı.

FETÖ’den gözaltına alınan 11 MEB personelinden 8’i tutuklandı

FETÖ’den gözaltına alınan 11 MEB personelinden 8’i tutuklandı

Örgütün iletişim uygulaması olan ByLock programı kullandıkları gerekçesi ile haklarında 27 Şubat tarihinde verilen yakalama kararı sonrası gözaltına alınan eski MEB personelleri hakkında mahkeme kararını verdi. Gözaltına alınan 11 Milli Eğitim personelinden 8’i tutuklandı. 3 kişi ise adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

BYLOK TUTUKLAMASI

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri tarafından ByLock kullanıcısı oldukları iddiası ile yakalanan 11 MEB personeli emniyetteki işlemlerinin bitmesinden sonra mahkemeye sevk edildi. Emniyetteki işlemlerinden sonra savcılık tarafından ifadeleri alınan şüpheliler kendilerinin örgütle bağının olmadıklarını belirttiler. Mahkemeye çıkartılan 11 kişiden 3’ü serbest kalırken 8 kişi tutuklandı.

DİYARBAKIR ESKİ HAKİMİ YAKALANDI

Diyarbakır hakimi olarak görev yaparken meslekten ihraç edilen daha sonra sürdürülen soruşturmada hakkında yakalama kararı verilen Diyarbakır eski hakimi M.K.Ç. Ankara’nın Çubuk ilçesinde yakalandı. Emniyetteki işlemlerinden sonra mahkemeye çıkartılan eski hakim tutuklandı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM