FETÖ’nün MEB imamının yurt dışına kaçtığı ortaya çıktı

FETÖ’nün Milli Eğitim Bakanlığı sorumlusu olduğu belirtilen kişinin yurt dışına kaçtığı ortaya çıktı. Sait K. olarak savcılık tarafından MEB imamı olarak tespit edilen kişinin yurt dışında olduğu belirtildi.

FETÖ’nün MEB imamının yurt dışına kaçtığı ortaya çıktı

FETÖ’nün MEB imamının yurt dışına kaçtığı ortaya çıktı

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturmasında örgütün Türkiye imamları arasında olan ve Milli Eğitim Bakanlığından sorumlu olduğu belirtilen Sait K. adli kişinin yurt dışına kaçtığı tespit edilirken örgütün sendikası olarak bilinen ve binlerce kişinin ihraç edilmesinde önemli rol oynayan Aktif Eğitim-Sen’in imamının ise tutuklandığı belirtildi.

MEB İMAMI KAÇTI SENDİKA İMAMI TUTUKLANDI

Örgütün MEB imamı Sait K.’nın yurt dışına kaçtığı, Aktif Eğitim-Sen imamı Kumru G.’nin tutuklandığı ayrıca Kırşehir İl ablası olarak bilinen Zeynep A.’nın da aynı soruşturmada tutuklandığı açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı Türkiye imamı olarak tespit edilen Sait K.’nın firari olmasının örgütün MEB’de üst düzey yapılanmanın deşifre edilmesi konusunda zoruluk yaşanmasına neden olacağı ifade ediliyor. Sait K.’nın yakalanmış olması durumunda MEB personel içerisinde tüm FETÖ üyelerinin rahatlıkla tespit edileceği ve soruşturmanın seyrinin bu yönde değiştirileceği belirtiliyor.

FETÖ MEB Şeması

FETÖ’nün Milli Eğitim Bakanlığı şemasında en tepede Türkiye İmamı Sait K yer alıyor. Örgütün Milli Eğitim Bakanlığı bayanlar sorumlusu olarak Necla A. yer alırken, Aktif Eğitim-Sen imamı olarak da Kumru G. bulunuyor. Aktif Eğitim-Sen imamları arasında Osman B. yer alırken Milli Eğitim Bakanlığı sorumlularından ve Türkiye imam yardımcısı Ankara bölge sorumlusu olarak da Servet S. olduğu belirtiliyor.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. ülkeyi ateşe atan dinsiz münafık Fetönün çete üyeleri bir bir kaçıyorlar,olan gariban anadolu evlatlarına oldu.can veren şehitlerimizemi yansınlar,devletimize verilen zararamı yansınlar,yoksa bu alçaklar tarafından dini duygularının sömürülmesinemi,hain damgası yemelerinemi,onurlarınamı,işsiz kaldıklarınamı,kendilerinemi yoksa ailelerinin zarar görmesinemi yansınlar..Allahım sen yardım et yaraabim.

  2. Allahın cezaları masum insanları yakıp kactiniz iki dünyada sefil olun inşallah ülkeyi ne hale getirdiniz sinsi hainler

    • helal olsun eda hocam.. önceki yorumlarınızdan da anlaşılacağı üzere fetöye sempati duymayan, fetönün hainliğini idrak edenlerdensiniz. inşallah sizin gibi fetöden medet ummayanların mağduriyetleri için bir düzenleme yapılır.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM