Gizlenen kripto FETÖ mensupları tespit edilip, meslekten atılsınlar

MEB bünyesinde özellikle farklı sendika içerisinde kamufle olan, kripto FETÖcüler tespit edilmelidir. Kamu personeli içinde yer alan ve haklarında herhangi bir işlem yapılmamış bu kişiler ilerisi için büyük tehlike oluşturmaktadır.

Gizlenen kripto FETÖ mensupları tespit edilip, meslekten atılsınlar

Gizlenen kripto FETÖ mensupları tespit edilip, meslekten atılsınlar

15 Temmuz’dan itibaren kamu personeli içerisinde yürütülen soruşturmalarda on binlerce kişi meslekten ihraç edildi. Hala binlerce öğretmen, memur, kamu çalışanı açıkta bekliyor. Açığa alınmış olan ve bölücü terör örgütü PKK bağlantıları oldukları ileri sürülen kişileri bir kenara bırakalım, bunların soruşturmaları ayrı yürütülmektedir. Asıl konu FETÖ mensubu olan ancak hala görevinin başında olan kişiler. Kripto FETÖcüler!

KRİPTO OLAN FETÖ ÜYELERİ

Aktif Eğitim-Sen’e kısa süreli üye olanlar meslekten ihraç edilirken, o öğretmenleri baskı ile zorla, hal hatırla sendikaya üye yapan sonradan farklı bir sendikaya geçen ve geçtikleri sendikada yönetici, temsilci olarak görev yapanlar hala görevlerinin başında durmaktadırlar. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde şube müdürü, il müdürü, il milli eğitim müdür yardımcısı olarak görev yapanlar arasında olanlardan öğretmenleri zorla zaman gazetesi, sızıntı dergisi gibi yayınlara üye yapanlar bulunmaktadır. Bu kişilerden görevde olanlar bulunmaktadır. Şu anda mevcut üyesi oldukları sendikanın yapısına sığınarak, birilerine telefonla arattırarak kendilerini kurtarmışlardır. Bu kişiler geçmişte herkese kök söktüren FETÖ mensuplarıdır. Mevcut görev aldıkları sendikalarında da benzer zorbacı tutumları göstermektedirler.

TOPLANTILARIN BİR NUMARALI İSİMLERİ

Cemaatin haftalık, aylık toplantılarına katılan üst düzey MEB yetkilileri, MEB personelleri tespit edilmelidir. Farklı sendikada yönetici olarak görev yapan ama FETÖ içerisinde hizmetini sürdüren kişiler resmi olarak tespit edilememektedir. Resmi olarak tespit edilebilmesi için Aktif Eğitim-Sen’e üye olması, Bank Asya’ya para yatırması gibi evrak üzerinde somut veriler gereklidir. Asıl mesele bu kripto FETÖ üyelerinin resmi olarak kendilerini tehlikeye atmamaları, fahri olarak destek vermeleri.

RESMİYETTE GÖZÜKMEYEN FETÖ ÜYELERİ

Kripto FETÖcüler herhangi bir resmi kayıtta FETÖ üyesi olarak gözükmemek için evraklarda, belgelerde adları geçmemektedir. Vereceğimiz örnek temsilidir. Örneğin Van’da köy okulunda çalışan Ayşe öğretmen oradaki FETÖ cü İlçe Müdürünün baskısı ile Aktif Eğitim-Sen’e üye olmuş ve meslekten atılmıştır. Ancak onu oraya üye yapan kendisi resmiyette üye olmayan İlçe Müdürü görevinin başındadır. Kendileri başka bankalara milyonlarını yatıran ancak çevresindekilere Bank Asya’ya destek olmak için propaganda yapan şube müdürü kendisini riske atmamış ancak çevresindekilerin meslekten ihraç edilmesine neden olmuştur.

Okul müdürü atamasında söz sahibi olan, cemaat mensubu öğretmenleri idareci yapan yetkililer görevlerinin başında dururken onların görevlendirdikleri müdürlerin Aktif Eğitim-Sen’e üye yaptıkları öğretmenler ihraç edildi.

KRİTERLER DEĞİŞİYOR ANCAK YETERLİ DEĞİL

ByLock uygulaması kullanan MEB ve kamu personeli meslekten atılacak ve sadece bir kriterden meslekten ihraç edilenler görevlerine dönecekler. Bu bilgiyi takipçilerimizle paylaşmıştık. Ancak bize göre yapılması gereken değişiklikler bulunmaktadır. Bahsettiğimiz kişiler gibi tespit edilemeyen kripto olanları tespit etmek için soruşturmaların derinleşmesi gerekmektedir. Resmi olarak gözükmeyen ve farklı oluşumlarda, sendika çatısı altında saklanan asıl FETÖ hizmetkarı hainler tespit edilmelidir. Öğrenim hayatları boyunca cemaat evlerinde kalmış, onların bünyesinde hizmet etmiş ancak resmi kağıt üzerinde yer almayanlar asıl tehlikeli olan FETÖ/PDY üyeleridir.

Kripto tanımı, Kripto demek siyasal inancını saklayan kişi demektir. İnandıklarını hizmet ettiği yeri gizlemek ve saklamak için kendisini farklı ortamlarda, kurumlarda kamufle eder.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. MEB Merkez teşkilatında hala fetöcü daire başkanı ve şube müdürleri görevde. Kim koruyor bu fetöcü idarecileri.

  2. Ben de aynen katılıyorum.çünkü bulundugum ilçede herkesin bildiği okul muduruyken ya da ogretmenken üst makamlara gelenler var ama hiçbir yerde kaydı yok.kendilerini iyi gizlemisler.başkalarını şikayet ediyorlar.suçsuz insanların açığa alınmasına sebep oluyorlar.Bizim yaşadıklarımızı onlar da yaşasın.adalet yerini bulur insallah en kısa zamanda.

  3. Aynen katiliyorum. Sadece MEB de mi. Ben akademisyenim. Çocuğumun okulundan açığa alındım. Ancak fetö nun aga babaları işinin başında.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM