Göreve iade edilen MEB personeli ve öğretmenler tekrar açığa alındı

20 Aralık tarihinde 2 bine yakın MEB personeli açığa alındı. Bu haberin kamudan öğretmen haberleri yapan sitelere düşmesi 21 Aralık tarihini buldu. 21 Aralık tarihinde açığa alınan 1980 öğretmen aslında 20 Aralık tarihinde açığa alındı.

Göreve iade edilen MEB personeli ve öğretmenler tekrar açığa alındı

Göreve iade edilen MEB personeli ve öğretmenler tekrar açığa alındı

En çok kamu personeli sayısına sahip camianın MEB olmasından dolayı FETÖ soruşturmasından da en çok etkilenen personellerin MEB’de olduğunu görüyoruz. Diğer bakanlıklarda onlu, yüzlü rakamlarla ifade edilen soruşturma verileri Milli Eğitim Bakanlığında binlerle, on binlerle belirtilmektedir. En son yaşanan gelişmede 21 Aralık 2016 tarihinde bin 980 öğretmen açığa alındı. Açığa alınan öğretmenlere tebliğ işlemleri 20 Aralık tarihinde öğleden sonra yapılmaya başlandı. MEB açığa alma işlemlerini 20 Aralık tarihinden itibaren öğretmenlere tebliğ ederken, kamu haber sitelerinde bu bilgiler (Öğretmenler İçin de dahil) 21 Aralık tarihinde takipçilerle paylaşıldı.

AÇIĞA ALINMA SEBEBİ

Açığa alınan öğretmenlerin açığa alınma sebebi olarak Bank Asya hesapları ve hesap hareketleri gösterilmektedir. Bank Asya’da aktif hesabı bulunanların, öğretmen olmadan önce geçmiş dönemlerde Bank Asya aracılığı ile maaş alanların kısaca Bank Asya’ya temas etmiş öğretmen ve MEB çalışanlarının açığa alındığını görüyoruz. Sitemize gelen yorumlardan ve mesajlardan pasif halde bulunan bir Bank Asya hesabından dolayı açığa alındığını belirten öğretmenler bulunmaktadır.

GÖREVE İADE EDİLENLER TEKRAR AÇIĞA ALINDI

FETÖ soruşturması kapsamında Temmuz ve Ağustos aylarında açığa alınan, meslekten ihraç edilmeyen ve tekrar göreve iade edilen öğretmenlerin ağırlıklı olduğu bir açığa alma listesi ile karşı karşıyayız. MEB tarafından açığa alınan öğretmenlerin listesi, bilgileri, isimleri yayınlamadı. Öğretmenler İçin olarak araştırmalarımızda karşımıza çıkan sonuç Eylül-Ekim ayları ağırlıklı olmak üzere göreve iade edilmiş kişilerin tekrar açığa alındığıdır.

SORUŞTURMALAR SÜRÜYOR, İHRAÇLAR GELEBİLİR

MEB’in yürüttüğü soruşturmalar neticesinde yeni ihraçların geleceği tahmin edilmektedir. MEB, emniyet ve diğer kurumlardan aldığı bilgiler doğrultusunda açığa alınan öğretmen ve personellerin inceleme işlemlerini sürdürmekte olup FETÖ ile bir şekilde temas etmiş kişilerin üstünü çizmiş durumdadır.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Zaten destek amaçlı para yatiranlar ihrac oldu bunlar bankacılık işlemi yapan insanlar galiba baSka bağı varmi diye araştıriliyor

  2. Devletim keske zamaninda memurlari uyarsaydi RESMİ YAZİ ile.. listedeki banka dernek sendika vb kuruluslar illegal islere giriyor vb. Asil darbeci fetoculer %1 su an.zaten kacak veya yurtdisindadir.. niye derneg sendikaya uye olsun..
    Allah Mazluma magdura yardim etsin..magdur degilsek bize yardim etmesin insallah..

  3. Bank Asya hesabı yüzünden ihraç edilen öğretmeni tarih yazacak. Vicdanı çürümeyen o gün değil bugün konuşmalı dilsiz şeytan olmaktan korkmalı. Yıllar sonra kanayan vicdan teselli bulamayacak affa da müstahak olmayaçaktır.
    Bu yanlış bir adımdır ve bu yanlıştan dönmek gerekmektedir.

  4. Allah mazlumların haksızlığa uğrayan bütün öğretmenlerimizin yar ve yardımcısı olsun biran önce adalet yerini bulsun bu zulüm bitsin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM