Haklarında yakalama kararı çıkartılan 153 öğretmenden 106’sı tutuklandı

MEB’de FETÖ soruşturması devam ediyor. Kamu personellerine yönelik süren soruşturmalarda haklarında yakalama kararı çıkan 108 öğretmenden 97 öğretmen gözaltına alındı.

Haklarında yakalama kararı çıkartılan 153 öğretmenden 106’sı tutuklandı

Haklarında yakalama kararı çıkartılan 153 öğretmenden 106’sı tutuklandı

Göz altına alınanlardan 28 MEB personeli tutuklandı. Gözaltına alınan 97 öğretmenden 16 öğretmen emniyetteki ifadelerinden sonra serbest bırakılırken, 10 öğretmen de adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada 108 öğretmen hakkında yakalama kararı çıkartılmıştı.

63 ÖĞRETMEN TUTUKLANDI

Yürütülen FETÖ soruşturmasında yapılan inceleme ve ifadelerin ardından 63 öğretmen tutuklanarak ceza evine gönderildi. Toplamda ise 34 öğretmen serbest kaldı. Haklarında yakalama kararı çıkartılan öğretmenlere yönelik inceleme ve soruşturma işlemlerinin de devam ettiği belirtildi. Konya’da yürütülen FETÖ soruşturması, illerde yürütülen en büyük soruşturmalardan birisi olarak dikkat çekiyor. Öğretmenler başta olmak üzere FETÖ Konya yapılanmasında önemli iller arasında yer alıyor.

KAHRAMANMARAŞ’TA 43 ÖĞRETMEN GÖZALTINDA

Haklarında gözaltı kararı çıkarılan 45 öğretmenden 43 öğretmen gözaltına alındı. FETÖ/PDY soruşturmasında haklarında yakalama kararı çıkartılan diğer iki öğretmen ise aranıyor. Emniyettteki işlemleri devam eden öğretmenlerden 16 öğretmen adliyeye sevk edildi.

55 PİLOT GÖZALTINA ALINDI

Konya merkezli yürütülen soruşturmada 55 pilot hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.  FETÖ/PDY soruşturmasında sekiz ilde yürütülen eş zamanlı operasyonlarda en dikkat çeken karar ise Konya’da verildi. 55 pilotun gözaltına alınması dikkat çekti.

ADANA’DA 33 GÖZALTI

Adana’da yürütülen soruşturmada ise 33 SGK çalışanının gözaltına alındığı bildirildi. FETÖ soruşturmasında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı emniyet birimlerince eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Düzenlenen operasyonlarda örgütle bağlantıları olduğu tespit edildiği belirtilen 33 SGK çalışanı gözaltına alındı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim