Haksız puanlama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne hapis cezası

Okul müdürleri değerlendirmesi sırasında haksız puanlama yaptığı, objektif davranmadığı ayrıca Türk Eğitim-Sen üyesi okul müdürlerine bilinçli şekilde haksızlık yaptığı gerekçesi ile açılan soruşturma ve dava sonucu İlçe Müdürüne hapis cezası verildi.

Haksız puanlama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne hapis cezası

Haksız puanlama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü’ne hapis cezası

Çorum İli İskilip İlçesi İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili olan Mustafa Selvi’ye 6 ay 7 gün  hapis cezası verildi. Okul müdürlerinin performans değerlendirmesi sırasında haksız puanlama yaptığı ve objektif davranmadığı gerekçesi ile şikayet edilen ve ilgili iddialar hakkında inceleme başlatılan Selvi için soruşturma izni verilmiş ve  durum Cumhuriyet Başsavcılığı’na intikal etmiştir.

HAKSIZ PUANLAMA

Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada Selvi’nin İskilip ilçesindeki okullarda görev yapan okul müdürlerinin görev sürelerinin uzatılması döneminde haksız puanlama yaptığı, objektif davranmadığı ayrıca Türk Eğitim-Sen üyesi okul müdürlerine bilinçli şekilde haksızlık yaptığı belirtildi.

Mahkeme kararına göre; karar için görevi kötüye kullanma nedeni ile 6 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına, Selvi’nin bu eylemini bir suç işleme kararının icrası kapsamında aynı suçu birden fazla katılana karşı tek bir fiil ile işleyerek zincirleme şekilde işlediği anlaşıldığı için cezanın 1/4 oranında arttırım yapılarak 7 ay 15 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına, sanığın tutumu da göz önüne alınarak iyi hal durumundan cezanın 1/6 oranında indirilerek 6 ay 7 gün hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir. dendi.

İYİ HAL DURUMU

Mahkeme Selvi’nin sabıkasız olması, duruşmadaki tutum ve davranışlarının değerlendirilmesi, hükmün açıklanmasının geri bırakılması halinde tekrar suç işlemeyeceği hususunda mahkeme tarafından verilen kanaat gereği 5 yıl süre ile denetime tabii tutulması ve hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

Mahkeme kararı için TIKLAYINIZ

Sendikalardan Son Haberler
Sendika Haberleri

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM