İhraç edilen Eğitim-Sen üyesi öğretmen 8 ay sonra göreve döndü

689 sayılı KHK ile göreve iade edilen öğretmenler arasında olan Türkan Karaoğlan yaklaşık 8 ay sonra görevine iade edildi.

İhraç edilen Eğitim-Sen üyesi öğretmen 8 ay sonra göreve döndü

İhraç edilen Eğitim-Sen üyesi öğretmen 8 ay sonra göreve döndü

33 yıllık öğretmen olduğu belirtilen sınıf öğretmeni Türkan Karaoğlan’ın 8 ay önce meslekten ihraç edildikten sonra üyesi olduğu sendika olan Eğitim-Sen’in Balıkesir şubesinde 25 Kasım 2016 tarihinde basın toplantısı yaptığı açıklandı. Basın toplantısında örgütle herhangi bir bağının olmadığını belirten sınıf öğretmeni Karaoğlan, Bank Asya ile bağının olmadığını, ByLock programı kullanmadığını, örgütle ilişki kurulabilecek bir durumunun olmadığını açıklamıştı.

FETÖ BAĞLANTIM YOK

Eğitim-Sen üyesi öğretmene sendikası tarafından verilen destek açıklamasında da 33 yıllık Sınıf Öğretmeni Türkan Karaoğlan’ın 15 yıldır Eğitim-Sen üyesi olduğu, tüm çevre tarafından sevilen, tanınan bir öğretmen olduğu ifade edilmiş, FETÖ bağlantısının olmasının mümkün olmadığı belirtilmişti. 8 aydır ihraç durumunda olan öğretmen Karaoğlan son KHK ile görevine iade edildi. 672 sayılı KHK ile 1 Eylül tarihinde ihraç edilen Türkan öğretmen o dönem kendisine yöneltilen FETÖ bağlantısı hususunda yaptığı açıklamasında iddia edildiği gibi Bank Asya’da hesabım yok, ByLock programı filan da kullanmadım demişti.

CHP MİLLETVEKİLLERİNE TEŞEKKÜR EDERİM

8 ay sonra görevine iade edilen Türk Öğretmen ise çevresine yaptığı açıklamada kendisine destek olan ailesine, sendikası Eğitim-Sen’e ve Milli Eğitim Bakanlığı nezdinde kendisi için sürekli görüşmeler yapan CHP Milletvekillerine teşekkür ettiğini belirtti. Türkan öğretmen yanlıştan dönüldüğünü ifade ederken, bu yanlıştan dönüldüğü için de Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri ve Balıkesir Valiliğine teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

20 yorum

 1. Sendika dan ihraç edilen öğretmen oğlum ve gelinim için yazıyorum onlar zaten 15 temmuz dan 9 ay önce sendika dan istifa etmiş diler yani tehlikeyi devlet den önce farkettiler komisyon dan bir an önce göreve iade lerini istiyorum onlar da hükümet gibi aldanmış kâr ama bir yere atandılar 16 yıl dır oyumuzu Ak parti ye verdik sırtımızdan bıçaklanmış gibi olduk biraz insaf edin ve bu zulümden vaz geçin elebaşları zaten kaçtı bırakın gariban ların yakasını illa iade etmek için terörist mi olmalı lar (hdepli) 7 bin öğretmen geçen yıl hemen iade edildi bu memlekettin has evlat larına artık sahip çıkın lütfen, geciken adalet adalet değildir

  • benzer durumu bizde yaşıyoruz nişanlım 15 temmuzdan 1,5 yıl önce sendikadan istifa etmişti başka bir sucuda yok hala ihraç sizin durum ne oldu acaba

 2. bu ülke kimsenin babasının malı değil, ancak şu anda öyle yönetiliyor, ben yaptım oldu… bu şekilde hak alınamaz, hak verilmez alınır…boş boş konuşuyoruz başka hiç birşey yapmıyoruz…

 3. Bizde ayni bylock nalet programından ihraç edildik.Bu programı kullandiysak bırakın ihracı cehennemin gayya kuyularinda yanalim.Aveadan kaynaklı ip çakismasi var dediler.Ankara Başsavcılığı ihraç olanlar hakkında soruşturma başlattı dediler.Sabırla bekliyoruz.Buna sebeb olanlar büyük vebal altindalar.Hukuk devletiysek devlet hakkımızı korumali.Suçlu ile suçsuz ayırt edilmeli.Bir haksızlığa göz yuman onu yapmış kadar vebal altındadır..

  • Sayın Editör, Sayın Tarkan Hocam… Burada bir isim benzerliği durumu oluşmuş. Bu durumu nasıl çözebiliriz acaba?… 🙂 Ben Eğitim-Senden Tarkan Hoca… İhrac edilmedim. Arkadaşlara destek olmak, dertlerini paylaşmak ve naçizane füşünce ve önerilerimi sunmak için yazıyorum…

   • Diğer Tarkan Öğretmen farklı bir kullanıcı adı kullanabilir. Siz uzun süredir burada yazıyorsunuz ve arkadaşlar takip ediyorlar.

    • Sayın Editör. O zaman Tarkan Hocama bunu siz önerebilir misiniz. Ben haddimi aşmak istemem. Yetkili sizsiniz. 🙂

 4. Sayın Türkan Hocamıza geçmiş olsun diyorum. Değerli Hocamız ihrac oldu, iade edildi gidip Sendika Bürosunda basın açıklaması yapıp durumu izah etti. Niçin ihraç edildiğini, nasıl iade edildiğini açıkladı. Diğer mağdurları bilgilendirdi. Be kardeşim diğer iade olanlar niçin hiç bir bilgi vermiyor. Kardeşim siz niye ihrac edildiniz, nasıl iade edildiniz anlatsınlar da diğeer mağdurlar da öğrensin, emsal durum varsa onlar da bilgilensin, gereğini yapsınlar öyle diğil mi? Ama bu kişiler hiç bir şeyi paylaşmıyor. O zaman buradaki mağdur öğretmen de acaba burada da bir haksızlık mı, bir torpil mi döndü diye düşünür. Bakın iade olanlardan İmdat Aybirdi Hocayı anladık. Ülkü ocakları destek vermiş, şu aralar MHP ile İktidarın arası iyi, kanka gibiler bnu durum İmdat Hocaya yaramış. Onu da anladık. Peki ya diğerleri… Di mi ama… Neticede iade olan herkese geçmiş olsun diyorum. Darısı tüm mağdur memur arkadaşlara olsun.

  • sizlerden öğreneceğimiz çok şey var.direnme mücadele etmeyi öğrenmeliydik.bu bir öz eleştiri. vatan hepimizin ortak malı. mesleğe geri döndüğümde eğitim sen e geçeceğim. samimiyetle söylüyorum. dini ön plana çıkaran hiçbir düzenbazla işim olmaz artık.

   • Estafurullah ilteber Hocam. Siz yeter ki aramıza dönün. Sonrası sonraki iş. Beraber alınteri döktüğümüz her meslektaşımız kardeşimiz, dostumuzdur. Ne demek, yanımızda yeriniz her zaman hazır. Sağlıcakla kalın.

 5. Bizim milletvekili tanidigimiz yok,torpilimizde yok.Bylockdan ihraç edildik.Bu programı kullandıysak bırakın ihracı cehennemin gayya kuyularinda Allah yaksın bizi.Avea operatöründen kaynaklı ip çakışması var dediler.Ankara başsavcılığı bylockdan ihraçlar hakkinda soruşturma başlattı dediler.Sabırla bekliyoruz.Ama hakkimiza giren ahimizi alan bu dünyada ve ahirette iflâh olmayacak.Devletimizin görevi vatandaşının hukukunu korumaksa,suçluyu-suçsuzu ayırt etmekse tüm yetkilileri bu vebalden kurtulmak için gerekeni yapmalarını bekliyoruz..

 6. Türkan hocam geçmiş olsun adınıza sevindim..bende EĞİTİM-SEN den ihraç olmuş bir öğretmenim..lakin ALLAH cc düşmanıma bile böyle bişey vermesin..çoluk çocuğunun rıskına mani olmasın..solcusu,ülkücüsü,dindarı mepimiz bir kıyımdan geçiyoruz..allah yardımcımız olsun..

    • Sendikalar arasında isim benzerliği var ya Hocam. Belki karışıklık olmuştur diye… Bizim sendikadansanız zaten yakın bir zamanda iade edileceğinizi tahmin ediyorum. Suçsuzluğunuzu ısbat etmeniz için gereken hukuki çalışmalar yapılıyordur büyük ihtimalle. Dayanışma yardımı da siz iade edilinceye kadar devam edecek. Şimdiye kadar açtığımız tüm davaları kazandık. Cezaları iptal ettiriyoruz. Sizin de yakın bir zamanda tazminat da kazanarak iade olmanızı umuyorum. Müsterih olun. Şimdiden geçmiş olsun Hocam…

     • Hocam darbe ile mücadele eden vesayete en fazla çıkan bizleriz ama darbe ayağına ezilmeye çalışanlar bizleriz.onlarda gayet iyi biliyorki darbeyle terörle alakamız yok ama getirmek istedikleri geriici eğitime karşı olduğumuz için hedef seçildik..ben hep diyorum iyiki eğitim senliyim.geri döneceğimizden hüç şüphem yok.dik duracaız inadına gülümseyeceğiz.nefretimizi kazNamayacaklar…suçsuz heekesin allah yardımcısı olsun.selamlar

 7. Türkan hocam, mesleğinize dönmenize çok sevindim. Darısı benim ve diğer masumların başına. Adalet er yada geç yerini buluyor. Bunun için devletimize güvenmemiz ve sabretmemiz gerekiyor…

 8. Hicbirseyden habersiz binlerce masum var.%1 hata yok,masum yok,magdur yok deniyor.Darbeyle iliskisi olmayan,kirli islere bulaşmamış,sadece sendikadan dolayi,yada sadace bankada hesabi var diye,cocugunu ozel okula gonderdi diye binlerce.gariban evlatlara yazik gunah degil mi?Keske herkesin ömrü vicdanı kadar olsa.O zaman yurekleri daracik,vicdanlarini unutmus,yerini dahi bulamayacaklar nerede olurdu ki?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM